بررسی تاثیر رنگ خودرو بر تصادفات جاده ای

بررسی تاثیر رنگ خودرو بر تصادفات جاده ای

بررسی تاثیر رنگ خودرو بر تصادفات جاده ای

تصادفات جاده ای یکی از مهمترین دلایل مرگ و میر در جهان است.

شاید باورش برایتان سخت باشد، اما افرادی که اتومبیل های قرمز رنگ رانندگی می کنند بیشتر دچار تصادفات جاده ای می شوند. به طور کلی، اتومبیل هایی که رنگ آنها بیشتر به چشم می خورد کمتر تصادف می کنند.

اگرچه رنگ اتومبیل ممکن است بر احتمال تصادفات شما تأثیر بگذارد، اما عادت های رانندگی از جمله عوامل تاثیر گذار خطر تصادفات هستند. اگر با اتومبیل رنگ مشکی رانندگی می کنید، همیشه سعی کنید که با سرعت مجاز حرکت کنید. همچنین در شرایط جوی ناامن از جاده خارج شوید و هرگز در هنگام رانندگی مواد مخدر یا الکل مصرف نکنید.

بررسی تاثیر رنگ خودرو بر تصادفات جاده ای

کدام رنگ اتومبیل با خطر تصادف بالاتر همراه است؟

طبق گزارشات، چندین مطالعه نشان داده است که رابطه ای بین رنگ اتومبیل ها و میزان تصادفات وجود دارد. این ممکن است برای شما مهم باشد که وقتی آمادگی تصمیم گیری برای خرید را دارید، با دقت بیشتری رنگ وسیله نقلیه خود را انتخاب کنید. در ادامه قصد داریم شما را با بررسی تاثیر رنگ خودرو بر تصادفات جاده ای آشنا کنیم.

رنگ پرخطر دیگر برای رانندگان، آبی است. وسایل نقلیه آبی حداقل تضاد با جاده دارند و باعث می شوند در شرایط رانندگی در روز و شب خطر بالاتری داشته باشند. اتومبیل های قرمز در این لیست شاخص هستند – بسیاری از افراد انتظار دارند که اتومبیل های قرمز به راحتی در جاده دیده شوند. وسایل نقلیه آبی و قرمز هر دو ۷٪ بیشتر از وسایل نقلیه سفید تصادف می کنند.

وسایل نقلیه زرد

زرد همچنین یکی دیگر از رنگ های ایمن وسایل نقلیه است. این یک رنگ بسیار روشن است که به رانندگان امکان می دهد وسایل نقلیه زرد را به راحتی تشخیص دهند. حتی یک مطالعه نشان داد که اتومبیل های زرد از خودروهای سفید ایمن تر هستند. هر دو رنگ ممکن است انتخاب خوبی برای اتومبیل بعدی شما باشد.

وسایل نقلیه آبی

رنگ آبی در ایالات متحده آمریکا رنگ بسیار محبوب خودرویی است اما خطر تصادف در آنها بیشتر از اتومبیل هایی است که ایمن ترین رنگ را دارند. وسایل نقلیه آبی ۷٪ بیشتر از وسایل نقلیه دارای ایمن ترین رنگ در تصادفات دچار سانحه می شوند. ممکن است اتومبیل های آبی در تصادفات نقش داشته باشند زیرا بسیاری از محیط ها مانند آسمان آبی است. این امر باعث می شود که اتومبیل های آبی کمتر در معرض دید سایر رانندگان قرار بگیرند.

وسایل نقلیه قرمز

از آنجا که دید کم عامل اصلی افزایش خطر تصادفات است، ممکن است درک اینکه چرا وسایل نقلیه قرمز نیز خطر تصادف بیشتری دارند، دشوار باشد. با این وجود، خطر تصادف وسایل نقلیه قرمز ۷٪ بیشتر از اتومبیل های دیگر، ایمن است. قرمز یک رنگ بسیار زنده است. اما از رنگ قرمز در جاده ها در علائم جاده ای، دستگاه های کنترل ترافیک، آژیرها و چراغ های ترمز زیاد استفاده می شود. این ممکن است دیدن وسایل نقلیه قرمز رنگ با تمام قرمزهای اطراف را برای سایر رانندگان دشوار کند.

وسایل نقلیه سبز

وسایل نقلیه سبز همچنین ممکن است با محیط اطراف خود ترکیب شوند زیرا رنگ سبز در چشم انداز، ساختمان ها و علائم برجسته می شود. با این حال، وسایل نقلیه سبز از سایر رنگ های خطرناک ایمن تر هستند.

چه رنگ هایی با کمترین میزان تصادفات همراه هستند؟

محققان همچنین رنگ وسایل نقلیه را شناسایی کرده اند که کمترین خطر تصادفات را دارند. هنگام خرید وسیله نقلیه، ممکن است بخواهید یکی از این رنگ ها را برای ماشین بعدی خود انتخاب کنید.

وسایل نقلیه نارنجی

مانند خودروهای زرد و سفید، اتومبیل های نارنجی نیز باعث کاهش تصادفات می شوند. نارنجی برجسته است و باعث می شود وسایل نقلیه بیشتر به چشم بیایند. همچنین به طور مكرر برای وسایل نقلیه استفاده نمی شود و باعث می شود اتومبیل های نارنجی بسیار راحت تشخیص داده شوند.

وسایل نقلیه سفید

امن ترین رنگ ماشین سفید است. در تمام شرایط آب و هوایی، وسایل نقلیه سفید ۱۲٪ کمتر درگیر تصادف هستند. رنگ سفید تضاد زیادی بین وسایل نقلیه و محیط اطراف آن ها ایجاد می کند و دیدن این خودروها را برای سایر رانندگان آسان می کند.

اتومبیل هایی که در معرض خطر کمتری برای تصادف قرار دارند

نتایج این مطالعه روشن است – وسایل نقلیه سفید در معرض کمترین خطر تصادف قرار دارند. آن ها در مقابل جاده و علائم برجسته هستند و در شب بسیار قابل مشاهده هستند. رنگ های دیگر وسیله نقلیه که با خطر کم تصادف همراه هستند شامل رنگ های نارنجی، زرد و طلایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی