چه رنگی برای پارکینگ ساختمان مناسب است؟

چه رنگی برای پارکینگ ساختمان مناسب است؟

چه رنگی برای پارکینگ ساختمان مناسب است؟

نقاشي و رنگ آميزي پاركينگ ساختمان نقاشي سقف ها و ديوارهاي پاركينگ ساختمان به دليل تردد خودروها كه هميشه همراه با توليد دود بوده و موجب سياه شدن سقف ها و ديوارهاي پاركينگ مي شود بعد از چند سال از نقاشي مجددا نياز به رنگ و نقاشي پيدا می کند. سقف هاي پاركينگ معمولا ارتفاع كوتاهي دارند كه همين امر باعث مي شود سقف پاركينگ خيلي زود كثيف شده و دچار خرابي ناشي از تردد زياد شود.همچنين كيفيت رنگي كه براي پاركينگ استفاده مي شود تاثيري زيادي بر مدت زمان دوام رنگ پاركينگ خواهد داشت. براي نقاشي پاركينگ با بهترين رنگ هاي ساختماني با واحد خرید و فروش شرکت کریوند تماس حاصل فرمایید.

چه رنگی برای پارکینگ ساختمان مناسب است؟

رنگ مناسب

آیا می توان از همه ی رنگ ها استفاده کرد؟ با ما همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

رنگ مولتی کالر برای پارکینگ ساختمان ها

رنگ مولتی کالر معمولا با استفاده از رنگ های روغنی تهیه شده و دارای افکت های ریز مانند پتینه (ذره های بسیار ریز یک یا چند رنگ دیگر) می باشد و خصوصیاتی مانند رنگ روغنی دارد. بافت رنگ های نقاشی ساختمان با مولتی کالر مات بوده و تمامی اشکالات سطح زیر کار را می پوشاند و همین طور ذرات گرد و غبار را به خود جذب نمی کند. به همین دلیل برای همه سطوح گچی، سنگ، شیشه ای، چوب، آلومینیوم، بتون، پلاستیک، کاشی و … و همچنین همه محیط ها حتی راه پله ها و پارکینگ مناسب می باشد.

اصول نقاشی پارکینگ های مراکز تجاری

با یک خط کشی مناسب می توان ظاهر یک پارکینگ را افزایش داد. رنگ و نوع رنگ انتخابی ارتباط زیادی با شکل ظاهری دارد. به طور معمول راه راه با رنگ سفید یا زرد و آرم های معلول، مربع آبی انجام می شود. برخی احساس می کنند که رنگ زرد بیشتر دیده می شود و باید از آن در حاشیه، محل های شسته شده و پیاده روها استفاده شود. دیگران احساس می کنند که باید از رنگ زرد در مناطقی که برف وجود دارد استفاده شود. آنها احساس می کنند رنگ زرد در شرایط برفی بهتر دیده می شود. برخی احساس می کنند رنگ زرد بیش از حد تجاری است و نباید از آن در مناطق مسکونی مانند آپارتمان های مسکونی و آپارتمان ها استفاده شود. در این مناطق ممکن است رنگ سفید ترجیح داده شود.

کدام رنگ برای نقاشی سقف پارکینگ ها مناسب است ؟

برای سقف همه پارکینگ ها می توان از رنگ پلاستیک کنیتکس مولتی کالر و رنگ های مخصوص نما استفاده کرد.

برای دیوارهای سیمانی نیز می توان از رنگ روغنی و کنیتکس استفاده کرد. همچنین برای رنگ آمیزی آهن آلات موجود در پارکینگ مثل پنجره ها و درهای ورودی و پارکینگ بهترین رنگ، رنگ روغنی می باشد. لازم به ذکر است هر چه از رنگ براق تر برای آهن آلات استفاده شود کیفیت و دوام بیشتری خواهد داشت.

برای دیوارهای پارکینگ اگر دیوارها گچی هستند کنیتکس گزینه مناسبی برای رنگ آمیزی می باشد. چون دیوار پارکینگ ها اکثرا در معرض آسیب قرار دارند و کنیتکس رنگی بسیار قوی و مقاوم در برابر آسیب می باشد. البته رنگ روغنی نیز می تواند برای دیوارهای پارکینگ مورد استفاده قرار بگیرد. اما اگر جنس دیوارها سیمانی می باشد می توانید از رنگ های آکرلیک و مخصوص نما که بسیار با کیفیت هستند استفاده کنیم.

انتخاب رنگ مناسب برای دیگر اجزای پارکینگ ساختمان

انتخاب رنگ درب پارکینگ بر اساس روانشناسی رنگ‌ ها

انتخاب رنگ درب پارکینگ باید حتما با عناصر تشکیل دهنده خود درب، چیدمان حیاط، نمای ساختمان و تم رنگی حیاط هماهنگ باشد. در ادامه برخی از رنگ‌های پیشنهادی برای رنگ درب حیاط ساختمان را توضیح داده‌ایم. چراکه رنگ درب حیاط و پارکینگ با مهمانان شما سخن می گوید و انرژی خاصی برای آن ها به همراه دارد.

خاکستری ملایم – رنگ خنثی جدید و مدرن در صحنه طراحی است. خاکستری یک رنگ شیک و باکلاس است. روشنایی این رنگ همانند رنگ سفید چشم نواز است.

سفید – همانطور که اشاره کردیم، سفید یک کلاسیک است. سفید تا حد زیادی محبوب ترین رنگ برای درب های ورودی است که مطمئناً جذابیت خاصی دارد. هر چند که امروزه گزینه های طراحی بیشتری وجود دارد.

سیاه / خاکستری تیره – یک انتخاب مرسوم، مد روز، رنگ سیاه در واقع یک کلاسیک است. این سبک منحصر به فردی به خانه شما می بخشد و به راحتی خرابی ها را پنهان می کند! با این حال، مهم است که مطمئن شوید رنگ سیاه با رنگ عناصر حیاط خانه شما مطابقت دارد. رنگ سیاه می تواند ظاهر خانه شما را به سطح کاملا جدیدی برساند.

نتیجه گیری

در آخر نتیجه می گیریم که رنگ انتخابی شما برای پارکینگ ساختمان با رنگ انتخابی دیوار های داخلی باید متفاوت باشد. همچنین برای رنگ آمیزی درب پارکینگ ساختمان باید عناصر موجود در حیاط و پارکینگ را نیز در نظر گرفت، تا یک پایان خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی