۱۰ راز حرفه ای نقاشی ساختمان

10 راز حرفه ای نقاشی ساختمان

۱۰ راز حرفه ای نقاشی ساختمان چیست؟

10 راز حرفه ای نقاشی ساختمان

۱_ شن و ماسه

شما باید با یک سطح کاملا صاف شروع کنید تا در نهایت با دیوارهای کاملاً رنگ آمیزی شده کار را پایان دهید. یکی از طرفداران به PM می گوید که سنباده عنوان شغلی مناسب تری نسبت به نقاشی است زیرا او زمان زیادی را صرف فشار دادن کاغذ سنباده می کند. شن و ماسه همچنین نقاط ناصاف دیوار ها را از بین می برد. با استفاده از اسفنج سنباده کاری دیوار ها را به پایان برسانید.

۲_ کاور مبلمان

اگر نمی توانید وسایل خانه را به بیرون از اتاق منتقل کنید، همه آن را به وسط اتاق منتقل کنید و آن را با ورق های پلاستیکی که در پایین چسب خورده اند، بپوشانید و بپیچید. این امر نه تنها از اثاثیه منزل شما در برابر قطره های رنگ و پاشش محافظت می کند، بلکه از گرد و غبار ناشی از سنباده نیز محافظت می کند.

۳_ از پوشش رنگی استفاده کنید

قبل از اینکه نقاشان دیوار ها را رنگ کنند، تمامی عیب و نقص های دیوار را می پوشانند. چراکه اگر دیوار ها را با گج و بتونه پر نکنند دیوار سطحی کدر و مات می دهد. این لکه ها نسبت به بقیه دیوار به طور محسوسی متفاوت به نظر می رسند. برای جلوگیری از این موارد، نقاشان تمامی خرابی سطوح دیوار ها را برطرف می کنند. نقاشان به جای رنگ سفید از رنگ خاکستری استفاده می کنند. این رنگ نسبت به رنگ سفید پوشش بهتری ایجاد می کند.

۴_ رد قلم مو و ناصافی های سطح رنگ را از بین ببرید

راز داشتن یک سطح رنگی تمیز و بدون رد قلم‌مو این است که مقداری مکمل رنگ یا نرم کننده رنگ مثل فلوترول به رنگ اضافه کنید. این محصول دو مزیت دارد. یک‌اینکه باعث می شود رنگ دیر تر خشک شود. دوم اینکه رنگ را صاف می کند و در نهایت اصلا جای قلم مو نمی ماند اگر هم بماند خیلی نا محسوس می شود. نقاشان ماهر و حرفه ای از این محصول برای دیوار ها، کابینت و… استفاده می کنند.

۵_ در سقف های بافت دار، یک شیار بخراشید

با یک عدد پیچ گوشتی متوسط، یک شیار نازک از سقف را در محل اتصال آن با دیوار بخراشید تا بافت زبر آن از بین برود. این شیار نازک دیده نمی شود اما موثر است و موقع رنگ زدن بالای دیوار ها، با هدایت کردن موهای قلمو به داخل شیار، نمی گذارد سطح بافت دار سقف رنگی شود.

۶_ یک لایه برزنت کف اتاق پهن کنید

البته نقاشان حرفه ای موقع رنگ آمیزی دیوار ها ملافه یا برزنت زیر پایشان نمی اندازند. لایه نازکی از پارچه نمی تواند جلو رنگ را بگیرد و لکه ها و قطرات رنگ کف اتاق را کثیف می کند، پس از یک پارچه برزنتی نفوذ ناپذیر مناسب برای جلوگیری از لک شدن زمین استفاده کنید. برزنت روی کف اتاق لیز نمی خورد و قطره های رنگ را به خود جذب می کند، در نتیجه آنقدر ضخیم هست که چیزی از آن عبور نکند.

۷_ اول یک دیوار را رنگ کنید، سپس دیوار بعدی را شروع کنید

بنظر ساده بنظر می رسد که اول از گوشه ها شروع کنید، بعد تکه تکه جلو بروید. اما نقاشان حرفه ای این کار را نمی کنند. اول یک دیوار را با قلم مو رنگ می زنند و قبل از اینکه سراغ دیوار بعدی بزوند با غلتط رنگ دیوار را صاف می کنند.

۸_ در اول کار تمامی رنگ های مورد استفاده را ترکیب کنید

نقاشان حرفه ای، برای اطمینان از ثابت بودن رنگ از اول تا آخر کار، اول همه قوطی های رنگ را در یک سطل بزرگ ۵ گالنی مخلوط می کنند، و بعد آن را در قوطی های کوچکتر می ریزند. یا کلا از همان سطل بزرگ برای کل کار نقاشی استفاده می کنند. اینطوری دیگر لازم نیست هربار مخزن رولر یا همان غلتک رنگ را پر کنید. اما خب جابجا کردن آن سطل سنگین هم برای خود سختی هایی دارد!

۹_ غلطک را بشویید

چه ارزان باشد یا گران، بهتر است قبل از اولین استفاده، غلطک را همان اول کار بشویید تا از شر الیاف و پرز های اضافی روی آن خلاص شوید.

۱۰_ دیوارها را با محلول مخصوص پاک کنید

دقت کنید که رنگ به دیوار های کثیف و چرب نمی چسبد. برای چنین جاهایی از محلول گریس پاک کن یا پاک کننده چربی و روغن استفاده کنید که تقریبا هر چیزی را پاک می کند، اما دستکش لاستیکی و ماسک یادتان نرود و مراقب چشم هایتان هم باشید! چون این ماده خیلی قوی و خطرناک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی