مزایا و معایب رنگ پلاستیکی ساختمان

مزایا و معایب رنگ پلاستیکی ساختمان

مزایا و معایب رنگ پلاستیکی ساختمان

از بین انواع رنگ هایی که وجود دارد، محبوب ترین آنها معمولاً رنگ های پلاستیکی است که به نوبه خود بین اکریلیک و وینیل تقسیم می شود. در مورد این مورد آخر در ادامه با شما صحبت خواهم کرد تا مزایا و معایب آن را بدانید، زیرا بر اساس آن می توانید تصمیم به خرید بهتری بگیرید. رنگ پلاستیکی یکی از مواردی است که برای رنگ آمیزی دیوارها و سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم‌ شما را با مزایا و معایب رنگ پلاستیکی ساختمان آشنا کنیم.

مزایا و معایب رنگ پلاستیکی ساختمان

مزایای رنگ پلاستیکی ساختمان

رنگ پلاستیک به راحتی قابل استفاده است: همانطور که یک رنگ پایه آب است، بدون دردسر با برس یا غلتک زده می شود و برای به دست آوردن نتیجه خوب (پایان رنگی، دقیق و یکنواخت) هزینه زیادی ندارد.

این ماده در بسیاری از رنگ ها موجود است: برای بسیاری این بزرگترین مزیت است، زیرا هنگام انتخاب رنگ برای دیوارها، همیشه عرض می شود که فن آن گسترده است. به این ترتیب یافتن رنگی که با مبلمان و بقیه دکوراسیون مطابقت داشته باشد کار دشواری نیست.

خیلی سریع خشک می شود: برخلاف آنچه در مورد انواع دیگر رنگ اتفاق می افتد، رنگ پلاستیک در عرض چند ساعت خشک می شود و این رنگ برای افرادی که عجله دارند یک گزینه ی مناسب است.

شستشوی آن آسان است: نگران لکه های ایجاد شده و ایجاد شکاف در دیوارها نباشید. علاوه بر اینکه در برابر آنها بسیار مقاوم است، این مزیت را دارد که بدون مشکل زیاد با استفاده از پارچه آغشته به آب و صابون، آن ها را از بین می برد.

معایب رنگ پلاستیک ساختمان

  • آب و رطوبت را به خوبی نگه نمی دارد: اگرچه رنگی است که می توان از آن در داخل و خارج از خانه استفاده کرد، اما توصیه می شود از آن در مکان های بیرونی که قرار است در معرض رطوبت و باران قرار بگیرند استفاده نکنید. برای آن موارد بهتر است رنگ اکریلیک انتخاب کنید.
  • قیمت: اگرچه قیمت رنگ پلاستیک دور از ذهن نیست (بسته به مارک آن بسیار متفاوت است)، باید گفت که این یک رنگی است که قیمت آن تا حدودی بالاتر از بقیه است. البته این احتمال وجود دارد که هیچ رنگ دیگری نتواند این همه مزیت را به شما ارائه دهد.

مزایای رنگ های پلاستیکی

  • رنگ پلاستیک زود ترمیم شده، قابل شستشو و ماندگاری بالاتری دارد.
  • رنگ های پلاستیکی برای کمترین سر و صدا با آب شسته می شوند و در یک لایه رنگ استفاده می شوند.
  • رنگ های پلاستیکی سبک بوده و حمل آن ها از یک مکان به مکان دیگر آسان تر است.
  • اگر می خواهید فضای داخلی خود را روشن کنید، از رنگ های پلاستیکی حاوی فناوری بازتابش خورشیدی برای کاهش جذب گرما در دیوارها استفاده کنید. در نتیجه، درجه حرارت پایین در دیوارها باعث کاهش قبض های کولر گازی در تابستان ها می شود.
  • یکی از آخرین روندها در طراحی داخلی دیده می شود – مردم به جای تعمیر چوب های سخت، سعی می کنند چوب ها را با رنگ های پلاستیکی با دوام اصلاح کنند.

بهترین رنگ برای دیوارها – شکل ظاهری و پوشش

رنگ های پلاستیکی فاقد پوشش براق هستند. برای رسیدن به نتیجه خوب، ممکن است لازم باشد چند لایه از رنگ را اعمال کنید. مزیت این رنگ ها این است که این مواد تا حدود زیادی به کتمان نقص دیوار کمک می کنند. پراکندگی ها، رنگ پلتستیک و امولسیون های اکریلیک همه در این گروه از رنگ ها قرار می گیرند.

رنگ های روغنی درخشندگی و براقیت ذاتی دارند. رنگ های روغنی معمولاً برای پوشاندن سطح دیوار به یک لایه حداکثر یا دو لایه نیاز دارند. نقطه ضعف این رنگ ها این است که علاوه بر براقیت، نقص دیوار ها را نمایان می کند.

بهترین رنگ داخلی – ماندگاری

در حالی که رنگ های پلاستیک در برابر ترک خوردگی مقاومت می کنند، رنگ های روغنی حساس به ترک خوردگی هستند و از سطح دیواره نیز جدا می شوند. رنگ های پلاستیک به مرور زمان لکه دار یا زرد نمی شوند، که در این مورد با رنگ های روغنی یکی نیست.

نتیجه گیری

رنگ پلاستیک بر پایه آب است. رنگ پلاستیک مانند دیگر رنگ ها دارای مزایا و معایب است. از مزایای آن می توان به اعمال سریع و قابل شستشو بودن آن اشاره کرد. از معایب آن می توان نگه نداشتن آب و رطوبت اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی