کاربرد تینر در نقاشی

کاربرد تینر در نقاشی

یکی از مواد مفیدی که به عنوان بخشی از هر پروژه نقاشی استفاده می شود، تینر است. کاربرد تینر در نقاشی قابل چشم پوشی نیست. می توان از آن در طیف گسترده ای از موقعیت ها در طول پروژه استفاده کرد و اغلب در هنگام ایجاد یک نقاشی تمیز و جذاب بسیار ضروری است. این امر به ویژه در صورتی که از نقاشی های سنگین و روغنی استفاده می کنید یا از چندین رنگ مختلف در یک ناحیه استفاده می کنید، صادق است.

تینر

تینر

تینر(رقیق کننده رنگ)، حلال هایی هستند که می توانند رنگ را حل کنند و چسبندگی رنگ را کاهش دهند. از آنجا که آنها رنگ را حل می کنند، در از بین بردن رنگ روی برس، غلطک و تمیز کردن عمومی لکه ها یا اسپلرها کمک می کنند. رنگی که بعد از نقاشی می ماند، شروع به سفت شدن و خشک شدن و غلیظ شدن می کند. تینر می تواند این حالت را خنثی کند. 

کاربرد تینر در نقاشی

تینر در نقاشی

هیچ چیز مانند این احساس رضایت وجود ندارد که یک کار نقاشی و تزئین طولانی را در خانه به پایان رسانید و تمام ابزار و مواد و فرچه  های کار را تمیز کنید. برای بسیاری نگه داشتن مواد اضافی بعد از کار ممکن نیست و می خواهند تمام ابزار و مواد باقیمانده را دور بریزند که این کار درستی نیست.

با استفاده از تینر می توان ابزار و فرچه های کار را تمیز کرد و همچنین رنگ غلیظ شده بعد پایان کار را رقیق کرد.

  • کاربرد تینر در نقاشی تمیز کردن فرچه و ابزار است.

تمیز کردن فرچه ها بلافاصله پس از استفاده بهترین گزینه در صورت امکان است. 

تینر برای تمیز کردن موثر برس یا غلطک های پس از استفاده از رنگ های روغنی ضروری است. هر نوع رنگ را رقیق می کند و تمیز کردن آن را در مدت زمان بسیار کمی آسان می کند.

میز و سایر ابزارهای نقاشی را به محض انجام کار نقاشی، به طور ایده آل قبل از اینکه رنگ کاملاً خشک شود،
یک ظرف کوچک را با تینر پر کنید و سپس ابزار نقاشی را در در حلال فرو کنید. با فشار دادن قلموی یا غلتک بر روی قسمت ها یا کف ظرف، رنگ را پاک کنید. اگر رنگ قبلاً خشک شده است، یک شانه را روی فرچه ها بکشید تا آن رنگ از بین برود، محلول اضافی را با یک پارچه تمیز بشویید و سپس بگذارید هوا فرچه را خشک کند.

  • کاربرد تینر در رقیق کردن رنگ
    هر نوع رنگ روغنی به قوام دلخواه خود را می توان با تینر رقیق کرد. اگر در حال نقاشی دیواری یا سطح بزرگی هستید، رنگ و تینر را در سطل نقاشی خود مخلوط کنید. برای کارهای کوچکتر، مانند خراش های کوچک روی مبلمان، رنگ و تینر را روی یک پالت نقاشی یا در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. اگر هدف نقاشی رنگی شفاف است، مقدار تینر را کمی افزایش دهید.
  • حذف لکه های رنگ
    رنگ روغنی را روی زمین ریخته شده است.برای تمیز کردن آن از یک دستمال تمیز آغشته به تینرکمک بگیرید. قبل از خشک شدن سریع رنگ را پاک کنید. اگر رنگ خشک شد، محل را با وازلین چرب کنید و روی آن از تینر استفاده کنید. شما می توانید با خیال راحت از تینر استفاده کنید تا رنگ از روی سطح از جمله کاشی، کف اتاق و چوب برداشته شود. اما قبل از شروع کار، یک نقطه کوچک و ناچیز را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که تینر به آن سطح آسیب نمی رساند.

راهنمای استفاده از تینر

وقتی صحبت از تینر و سایر حلال ها می شود، هرگز نباید این مایعات را درون سینک بریزید. این احتمال وجود دارد که چنین مواد شیمیایی به لوله های شما آسیب برسانند، اما یک مشکل بزرگتر نیز وجود دارد،آبی که در سینک شما ریخته می شود ، آبی است که از طریق شیرهای آب تمیز، بازیافت و پمپ می شود. تینر به سیستم فضلاب و تصفیه وارد می شود و می تواند در کارآیی سیستم های پاکسازی دخالت کند. هرچه افراد بیشتری این مواد را داخل سینک ظرفشویی بریزند، مشکل بیشتر می شود.

در اینجا در رنگ سازی کریوند مفتخر است که تینر با کیفیت و مقرون به صرفه را برای پروژه های داخلی، تجاری و صنعتی ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی