هنگام نقاشی ساختمان چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

نقاشی ساختمان

مهم ترین نکات هنگام نقاشی ساختمان که هر فردی باید بداند

در ابتدا لازم است بدانید که قبل از استفاده از رنگ ساختمان و نقاشی ساختمان، انتخاب درست رنگ چه در قسمت داخلی و چه در قسمت خارجی منزل شما، می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

چیدن بهترین رنگ برای نمای خانه شما فرایندی است که بیشتر از پیدا کردن رنگ های مناسب مهم است. بهترین رنگ ها آنهایی هستند که زیباترین ویژگی های خانه شما را برجسته می کنند. همچنین به یاد داشته باشید که استفاده ماهرانه از رنگ می تواند بعضی مواقع نقص های طراحی را نشان ندهد و ارزش خانه شما را تقویت کند. برای خرید رنگ می توانید با یک متخصص رنگ تماس بگیرید.

نکاتی که برای خرید رنگ ساختمان باید به آنها توجه داشته باشید

دوام و کیفیت رنگ

دوام یک رنگ بیرونی مشخص می کند که چقدر خوب است و تا چه مدت ماندگاری دارد. اگر قصد دارید مبلغ زیادی را برای نقاشی ساختمان خود بپردازید، از فروشگاه های رنگی خرید کنید که تستر داشته باشند. رنگ با کیفیت بالا برای مدت زمان طولانی عملکرد بهتری دارد. با افزایش سن، زردی کمتری دارد. صاف تر می شود و علائم قلم مو را رها نمی کند. تمیز کردن آن نیز ساده تر است و در برابر خاک مقاوم است.

نقاشی ساختمان

تولید کنندگان رنگ می دانند که صاحبان خانه به طور متوسط ​​هر ۷ سال یکبار، خانه خود را دوباره نقاشی می کنند. برای اینکار شما دوره های گارانتی یک رنگ را ببینید. هر چه طول دوره کمتر باشد، کیفیت رنگ پایین تر است.

   حفظ رنگ و براقیت

تابش مستقیم نور خورشید می تواند چسب و رنگدانه، رنگ را تخریب کند و باعث گچ شدن آن و براق شدن آن شود. تمام رنگ ها با گذشت زمان مقداری از رنگ و براقیت را از دست می دهند. اما رنگ های با کیفیت پایین معمولاً خیلی زودتر این شرایط را از دست می دهند. به طور مثال برای نقاشی ساختمان سراغ، رنگ آکریلیک ۱۰۰٪ درجه متوسط ​​بروید.

پوشش تک لایه ای

 رنگ های های پوشش تک لایه ای، برای هر موقعیت ایده آل نیستند و مانند رنگ های سنتی کاربرد ندارند. حداقل اگر شما می خواهید از آنها به درستی استفاده کنید در یک موقعیت مناسب آن را به کار ببرید. آنها می توانند صرفه جویی در نیروی کار باشند. اما در سناریوهای دیگر آنها می توانند طول عمر کار شما را کاهش دهند یا حتی باعث خرابی زیاد رنگ آمیزی شوند.

این رنگ ها ضخیم تر از رنگ معمولی هستند و بر خلاف رنگ معمولی، می توانند با ضخامت دو برابر ضخامت معمولی در قسمت های جانبی استفاده شوند.

اگر قصد استفاده از یکی از این محصولات را دارید، توصیه های ویژه برنامه را از برچسب محصول بیابید و آن را طبق دستورالعمل استفاده کنید.

مقاومت در برابر رطوبت و کاربرد درجه حرارت پایین

نکته ای که در نقاشی ساختمان در سال های اخیر به آن توجه داشته است، تمدید رنگ آمیزی بیرونی است و به کاربران محصولات خود این امکان را می دهد تا در هنگام نقاشی تحت تهدید باران ، محدودیت های حس خوب را تحت فشار قرار دهند.

اگر تصمیم گرفته اید که در بهار یا پاییز قسمت های بیرونی خانه را رنگ آمیزی کنید، بسیاری از رنگ های بیرونی اکنون به این فناوری مجهز شده اند که به شما امکان می دهد هنگامی که درجه حرارت و دمای هوا ۳۵ درجه و بالاتر است، آنها را اعمال کنید. این امر به ویژه با توجه به این واقعیت که چند سال پیش در صورت پایین آمدن دمای زیر ۵۰ درجه نمی توانستید نقاشی کنید، بسیار مفید است. در این شرایط ابزار و نکات خاصی برای نقاشی وجود ندارد، فقط توجه داشته باشید که دمای هوا باید ۳۵ درجه یا بالاتر باشد. 

بسیاری از این محصولات مقاوم در برابر رطوبت در حال حاضر به شما این امکان را می دهد که تقریباً تا نقطه باران بدون نگرانی نقاشی کنید. 

لاتکس یا رنگ روغن

از رنگ اکریلیک استفاده کنید. رنگ روغنی کمتر استفاده کنید، زیرا این رنگ به دلیل ترکیباتVOC که سمی هستند، کمتر استفاده می شود.

آکریلیک خوب ( ۱۰۰%) انجام کار بسیار بهتری برای گسترش و انقباض با سطح زیر آن دارد. رنگ خود را حفظ می کند و خیلی بهتر براق می شود. تحمل بیشتری نسبت به کاربرد در دمای پایین دارند. آنها قالب و مقاوم در برابر کپک هستند و هنگام کار پاک کردن آنها بسیار ساده تر است.

نقاشی ساختمان

رنگ های نیمه براق، براق و براقیت بالا

 رنگ های براق تر تمایل به داشتن لایه های سخت تر دارند، از دوام بالاتری برخوردار بوده و در برابر آب و برف کمتر قابل نفوذ هستند. آنها یک انتخاب عالی برای نقاشی درها، پنجره ها هستند. زیرا این قسمتها بیشتر مورد لمس قرار می گیرند و همچنین بیشتر در معرض برف و آب هستند و آب برف و باران زمان طولانی تری روی آنها باقی می ماند.

انتخاب یک آغازگر

بعد از خرید رنگ ساختمان، باید بهترین آغازگر کار را انتخاب کنید. زیرا این مرحله مهمی در فرایند نقاشی است. زیرا با تهیه یک پایه یکنواخت،به آماده سازی دیوار کمک می کند.

بهترین آغازگر برای استفاده بستگی به سطح دیوار و همچنین رنگی که از آن استفاده خواهید کرد، دارد.

 نتیجه گیری

لازم نیست برای به دست آوردن یک رنگ خوب و حتی با کیفیت عالی برای نقاشی ساختمان خود هزینه زیادی صرف کنید.

 بهتر است تحقیقات خود را انجام داده و بررسی مقایسه ای را در مورد مارک ها و محصولات خاص مطالعه کنید. اگر اینگونه نباشد، ضمانت ها در مورد سطوح مختلف کیفیتی هر محصول، که در قفسه فروشگاه ها وجود دارد، به شما کمک می کند.

رنگ های گران تر معمولاً نسبت به گزینه های ارزان تر از ویژگی ها و مزایایی بهتری برخوردار هستند، اما ممکن است همه اینها برای شما شخصاً سودمند نباشد و مطمئناً یک نقطه کاهش بازده در جایی که میزان سود اضافی با آن داشته باشید وجود دارد. محصول ارتقا یافته ممکن است ارزش اضافی پروژه شما را نداشته باشد. توصیه ما است که رنگی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد.

برای خرید رنگ از فروشگاه های آنلاین مانند شرکت رنگسازی کریوند نیز می توانید رنگ را خریداری کنید.

1 دیدگاه

  1. […] بسیاری از ما تجربه یک بار نقاشی ساختمان داشته‌ایم. با این حال باید به این مسئله توجه داشت که […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی