خرید رنگ ساختمانی

خرید رنگ ساختمانی

خرید رنگ ساختمانی

نحوه خرید رنگ ساختمانی

خرید رنگ ساختماتی ممکن است کاری پیچیده و دشوار به نظر برسد، اما نه اینطور نیست! با انتخاب نوع رنگ بر اساس آنچه نقاشی می کنید شروع کنید، رنگی را انتخاب کنید که ظاهر مطلوبی را برای شما ایجاد کند و متناسب با اهداف زیبایی شما باشد. سپس، با استفاده از یک محاسبه ساده متوجه شوید که چند قوطی رنگ برای پروژه خود نیاز دارید و رنگ خود را از فروشگاه لوازم رنگ، فروشگاه لوازم خانگی یا آنلاین خریداری کنید. دیدن؟ چقدر ساده است! در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین خرید رنگ ساختمانی، بهترین گزینه، نکات خرید رنگ ساختمانی و … آشنا کنیم.

خرید رنگ ساختمانی

شما می خواهید در خانه خود احساس آرامش کنید‌. هنگام رنگ آمیزی، انتخاب رنگهایی که سبک و شخصیت شما را نشان دهند مهم است. این مورد مربوط به فضای داخلی و خارجی خانه شما است.

خرید و فروش و قیمت رنگ ساختمانی

شاید برای خیلی از شما این سوال پیش آمده باشد که رنگ ساختمانی را از کجا بخریم؟ برای خرید هرچه سریعتر رنگ ساختمانی و یا استعلام قیمت رنگ ساختمانی مناسب فقط کافی است با شماره ها شرکت کریوند تماس حاصل فرمایید.کارشناسان واحد فروش رنگ ساختمانی در خدمت شما هستند.

انتخاب نوع رنگ ساختمانی

ماندگارترین گزینه رنگ روغنی است. رنگ های روغنی براق، محکم و ماندگارتر از رنگ لاتکس هستند. سطح سخت آنها باعث مقاومت در برابر لکه ها می شود و می توانید بدون آسیب رساندن به رنگ، آنها را تمیز کنید. اما اغلب به پرایمر احتیاج دارند و خشک شدن آنها خیلی بیشتر طول می کشد که باعث می شود زمان استفاده از رنگ بیشتر شود.

 • رنگ های روغنی نیز مستعد کپک زدن هستند.
 • هنگام استفاده از رنگ روغنی امکان ایجاد حباب وجود دارد، بنابراین هنگام استفاده از آن احتیاط بیشتری لازم است.

رنگ لاتکس یک رنگ پرکاربرد و ساده است. رنگهای پایه آب که به آنها رنگ لاتکس نیز گفته می شود، نیازی به انجام مراحل اولیه دیوار خود ندارید، با گذشت زمان رنگ آنها محو نمی شود و سریعتر از رنگهای روغنی خشک می شوند. آنها همچنین به اندازه کافی قوی و انعطاف پذیر هستند که در برابر ترک خوردگی که می تواند ناشی از نوسانات هوا باشد، مقاومت می کنند و همین امر آنها را برای استفاده در فضای باز مناسب می کند.

 • رنگ های لاتکس همچنین میزان انتشار سمی کمتری دارند، بنابراین با گذشت زمان تخریب می شوند و محیط را آلوده نمی کنند.
 • اگر در مناطق مرطوب زندگی می کنید، از رنگ لاتکس برای مقاومت آنها در برابر کپک و رشد باکتری استفاده کنید.
 • رنگ لاتکس نیز ارزان تر از رنگ روغن است.

نکته: اگر قصد دارید سطحی را بپوشانید که از قبل روی آن رنگ روغن قرار گرفته است، از رنگ لاتکس استفاده کنید! به سختی می توان رنگ های روغنی را بر روی رنگ دیگری از روغن قرار داد.

رنگی را انتخاب کنید که با عنوان “نمای بیرونی” در خارج از خانه شما قرار دارد. خواه رنگ لاتکس را انتخاب کنید یا رنگ روغن، اگر قصد استفاده از آن را در قسمت بیرونی خانه خود دارید از رنگ مناسب نما  خارجی استفاده کنید. رنگ های نمای خارجی مقاومت بیشتری در برابر آب و هوا دارند و بهتر می توانند در برابر نور خورشید مقاومت کنند. قوطی رنگ را بررسی کنید تا مطمئن شوید برای استفاده در خارج فرموله شده است.

 • رزین موجود در یک رنگ که برای استفاده در سطوح خارجی طراحی شده به آن امکان می دهد تا از تغییرات آب و هوا و دما خراب نشود.
 • رنگهای خارجی از گازهای سمی بیشتری ساطع می کنند، بنابراین نباید از آنها در فضاهای محدود یا داخل خانه استفاده شود.

برای دیوارهای داخل خانه خود از رنگ درجه یک استفاده کنید. هر دو رنگ لاتکس و رنگ روغن دارای نسخه هایی هستند که برای استفاده در خانه شما طراحی شده اند، بنابراین اگر قصد رنگ آمیزی دیوارها یا سطوح داخلی را دارید یک رنگ داخلی با کیفیت مناسب انتخاب کنید. شرکت کریوند، یک شرکت رنگ سازی است که رنگ ها را با بهترین کیفیت برای مشتریان تولید می کند. به کناره قوطی نگاه کنید یا توضیحات محصول را بخوانید تا مطمئن شوید که استفاده از آن در داخل خانه ایمن است.

 • رزین های اتصال دهنده که به رنگ داخلی اضافه می شوند به محافظت در برابر علائم و لکه های پوستی کمک می کند.
 • رنگ های داخلی کمتر مضر هستند و بخارات کمتری را نیز دفع می کنند، بنابراین استفاده از آنها در داخل خانه ایمن تر است.

روکش مات را برای اتاق خواب ها انتخاب کنید. رنگ های مات بیشترین رنگدانه ها را دارند و بیشترین پوشش را دارند، به این معنی که ارزان تر و راحت تر استفاده می شوند. اما تمیز کردن آنها بدون آسیب رساندن به رنگ سخت تر است، بنابراین آنها را برای اتاق های کم رفت و آمد مانند اتاق خواب و مهد کودک انتخاب کنید.

 • رنگ های مات را برای اتاق های داخلی انتخاب کنید که توسط کودکان یا حیوانات خانگی خراب نمی شوند.

برای تمام دیوارهای بیرونی ساختمان یک رنگ انتخاب کنید. یک رنگی که برای خانه خود دوست دارید انتخاب کنید که می توانید برای پوشاندن دیوارهای بیرونی به عنوان پایه استفاده کنید. می توانید رنگ های مختلفی برای درب، تزئینات و پنجره ها انتخاب کنید، اما داشتن یک رنگ یکنواخت روی دیوارها باعث می شود خانه شما زیباتر به نظر برسد.

 • یک پایه خنثی، مانند کرم یا آبی، به شما این امکان را می دهد که از رنگ های دیگر روی کرکره، روکش و درب های خود برای زیبا سازی دیوارها استفاده کنید.
 • برای ظاهری زیبا و زنده، رنگ آمیزی پررنگ مانند نارنجی یا طلایی را برای رنگ آمیزی دیوارهای خود انتخاب کنید.
 • برای جلوگیری از ظاهر آشفته، رنگ های خنثی مانند کرکره های سرمه ای را در خانه ای با دیوارهای سفید انتخاب کنید.
 • خانه خود را با رنگهای متضاد مانند قرمز روشن برای درها و نارنجی برای کرکره های بالای دیوارها زنده کنید.

نتیجه گیری

درنتیجه دریافتیم که برای خرید رنگ ساختمانی باید نکات بسیار مهمی را رعایت کرد. همچنین باید در رابطه با رنگ ها اطلاعات کافی نیز داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی