روش های نگهداری از رنگ خودرو

Car paint maintenance methods

روش های نگهداری از رنگ خودرو

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین روش های نگهداری از رنگ‌ خودرو آشنا کنیم.

روش های نگهداری از رنگ خودرو

بهترین روش های نگهداری از رنگ خودرو

مرتباً بشویید

روش های نگهداری از رنگ خودرو: شستشوی منظم اتومبیل شاید بهترین راه برای محافظت از رنگ اتومبیل باشد. از صابون اتومبیل با کیفیت استفاده کنید و آن را با استفاده از خطوط مستقیم و نه حرکات دورانی با اسفنج کف استفاده کنید. سپس با آب تمیز بشویید.

خشک کردن مناسب اتومبیل خود پس از شستشو برای مراقبت از رنگ امری حیاتی است. ماشین خود را با حوله میکروفیبر خشک کنید. حوله های حمام، حوله های کاغذی و پارچه ها می توانند خراش های ریزی را پشت سر بگذارند که با گذشت زمان باعث فرسایش رنگ می شود.

موم

موم یک لایه محافظ بر روی رنگ است که از آلودگی، گرد و غبار، آب و سایر مواد مضر محافظت می کند. موم همچنین می تواند خراش های کوچک و سایر لکه های جزئی را بپوشاند. با استفاده از تکنیک های توصیه شده هر چند ماه یک بار ماشین خود را واکس بزنید.

آن را از آفتاب دور نگه دارید

اشعه ماورا بنفش از خورشید نه تنها برای پوست شما، بلکه برای رنگ ماشین شما نیز خطرناک است. نور خورشید می تواند باعث از بین رفتن رنگ ماشین شما شود و باعث می شود که آن بسیار قدیمی تر از آنچه که در حال حاضر است به نظر برسد. هر زمان ممکن است اتومبیل خود را در سایه یا زیر یک فضای سرپوشیده پارک کنید. با این کار سالها به عمر کار رنگ آمیزی شما افزوده می شود.

از پوشش مصنوعی استفاده کنید

پوشش مصنوعی یا درزگیر رنگ، جایگزینی برای موم است که به منافذ رنگ ماشین شما متصل شده و نفوذ می کند و از رنگ ماشین محافظت می کند. دوام این ماده بیشتر از موم است و به راحتی قابل استفاده است.

رنگ مات یک مورد خاص است

توجه کنید که از رنگ های مات باید کاملاً متفاوت مراقبت شود. این به این دلیل است که ساینده های موجود در پولیش ها سطح یک رنگ مات را از بین می برند. در طولانی مدت، برس های شستشوی اتومبیل نیز اثر صاف کنندگی بر روی رنگ مات دارند، و درزگیرهای مومی نیز به رنگ مات آسیب می رسانند. به همین دلیل، ما با تأکید بر شستن با دست یا فشار شستشو، با محصولات تمیز کننده و مراقبت های ویژه، توصیه می کنیم.

تمیز کردن

روش های نگهداری از رنگ خودرو، اولین مرحله شستن سطوح خارجی است تا آلودگی های موجود در سطح رنگ از بین برود. با پارک ماشین در سایه و انتظار برای خنک شدن سطح رنگ، این کار به کاهش لکه های آب کمک می کند. فرایند شستشوی واقعی را با یک شستشوی کامل شروع کنید تا هرگونه آلودگی از سطح آن پاک شود. این مرحله در واقع از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است زیرا هر ذره ای که پس از تمیز کردن اولیه بر روی رنگ باقی بماند، در نهایت به پایان می رسد. شما می خواهید وسیله نقلیه را با یک محلول شستشوی با کیفیت تمیز کنید. هرگز از صابون های خانگی استفاده نکنید زیرا این مواد می توانند لایه های محافظتی روغن حیاتی و موم را از رنگ پاک کرده و در نتیجه اکسیداسیون را تسریع کنند. بیشتر شستشوهای مراقبتی با کیفیت، از نظر pH متعادل هستند.

برای بهتر پاک شدن آلودگی از دستکش های مخصوص استفاده کنید. برخی از افراد حرفه ای دستکش مصنوعی ساخته شده از میکروفیبر را ترجیح می دهند، در حالی که برخی حتی از اسفنج های مخصوص مانند اسفنج های موجود در فروشگاه ها استفاده می کنند. هرچه را انتخاب کردید، به یاد داشته باشید که هدف این است که به آرامی هرگونه آلودگی را از سطوح پاک کنید در حالی که از ساییدگی کمتری استفاده می کنید.

روش صحیح شستن با دست

آیا ترجیح می دهید خودتان ماشین خود را بشویید؟ شما یک شهروند نمونه هستید! در میان دوستداران اتومبیل، شستن با دست بهترین روش برای انجام آن است. نکته مهم در اینجا استفاده از مواد تمیز کننده ملایم با مقدار pH پایین و همچنین اسفنج نرم و تمیز، برس و پارچه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی