رقیق کننده رنگ ماشین

رقیق کننده رنگ ماشین

رقیق کننده رنگ

رقیق کننده رنگ ماده شیمیایی است که به عنوان بهبود خواص رنگ ها مورد استفاده قرار میگیرد. در عبارتی دیگر به آن حلال یا تینر نیز می گویند. جالب است بدانید که تینر از اصلی ترین و مهم ترین ابزار در صنعت نقاشی های صنعتی و ساختمانی است. رقیق کننده رنگ ماشین چیست؟ چرا از رقیق کننده برای رنگ ماشین استفاده می شود؟ در ادامه تمامی سوالات شما را پاسخگو هستیم.

رقیق کننده رنگ ماشین

رقیق کننده رنگ ماشین

رقیق کننده های اتوماتیک حلال هایی هستند که می توانند رنگ اتومبیل را حل کرده و ویسکوزیته رنگ خودرو را کاهش دهند. رقیق کننده رنگ خودرو ممکن است قبل از استفاده برای استفاده از رنگ اسپری اتومبیل لازم باشد.

نوع رنگ

تفاوت اصلی بین رقیق کننده ها در نوع رنگی است که اعمال می شود. رقیق کننده ها مخصوص رنگ های لاکی هستند. از کاهنده ها برای رنگ های مبتنی بر اورتان استفاده می شود. این دو حلال قابل تعویض نیستند. به عنوان مثال، اگر رنگ محصولی با مینای دندان است، از رقیق کننده استفاده نکنید بلکه از کاهنده استفاده کنید.

رقیق کننده های ناسازگار

برخی از علائمی که نشان می دهد رقیق کننده استفاده شده با رنگ مطابقت ندارد شامل براقیت و چسبندگی ضعیف، تیرگی، گچ زدن، شکاف است. خراب شدن رنگ ناشی از واکنش رقیق کننده ها با زیرپوشها است که باعث می شود رنگ زیرپوش از انتهای بالا نشان داده شود. رفع این علائم زمان بر است و برای انجام صحیح کار نیاز به استفاده از رنگ بیشتری دارید.

دقت کنید

هر سازنده رنگ در مورد رقیق کننده ها از اصطلاحات خاص خود استفاده می کند. به عنوان مثال، برخی از شرکت ها کاهش دهنده ها را رقیق کننده می نامند، که می تواند بسیار گیج کننده باشد. بسیار مهم است که رقیق کننده انتخاب شده مطابق با توصیه های سازنده ای باشد که از حلال برای آن استفاده می کند، از جمله استفاده مناسب و در نظر گرفتن شرایط مختلف محیطی، مانند آب و هوای گرم یا مرطوب. اگر سوالی دارید، مستقیماً با سازنده که شماره بر روی مواد درج شده است، تماس بگیرید تا بررسی کنید که آیا حلال و رنگ انتخاب شده به درستی با هم کار می کنند یا خیر.

رقیق کننده و تینر مناسب را انتخاب نمایید

انتخاب مناسب نوع تینر در استفاده از آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چراکه تاثیر بسیاری روی خاصیت و عملکرد رنگ خواهد داشت. شما برای رقیق کردن رنگ ها و همچنین تمیز کردن سطح کار و ابزار خود به تینر نیاز خواهید داشت. درجه و خاصیت های متفاوتی از تینر ها موجود می باشند. در نتیجه باید بدانید که برای رنگ مورد نظر از چه رقیق کننده ای باید استفاده کرد.

از رقیق کننده رنگ برای چه استفاده می شود؟

رقیق کننده رنگ یک محلول شیمیایی است که خصوصیات شیمیایی رنگ ها، روغن ها، چربی ها و سایر مواد چسبنده قوی را حل می کند. از این ماده برای حل کردن، رقیق سازی و تمیز کردن مواد اولیه مانند رنگ خودرو و … استفاده می شود.

آیا رقیق کننده رنگ باعث پاک شدن رنگ از سطح ماشین می شود؟

می توانید برای از بین بردن رنگ، یک ماده رقیق کننده رنگ، نفت سفید، بنزین یا حتی پاک کننده ناخن استفاده کنید.

آیا رقیق کننده به رنگ اتومبیل آسیب می رساند؟

رقیق کننده باعث حل شدن رنگ و احتمالاً می تواند هنگام تبخیر شدن رقیق کننده، مقدار زیادی از رنگ را بازیابی می کند.

برخی از رقیق کننده ها که به نام های مختلفی نامیده می شوند هنوز هم می توانند مانند یک محصول مشابه باشند. آنها برای برخی از برنامه های مشابه استفاده می شوند، و اغلب نتایج تقریباً یکسانی را ایجاد می کنند. به عنوان مثال استون و رقیق کننده رنگ استفاده کنید. از استون برای سالهای بیشماری برای رقیق کردن رنگ استفاده می شود.

در نتیجه…

رقیق کننده رنگ ماده شیمیایی است که به بهبود عملکرد رنگ کمک می کند. از رقیق کننده ها می توان در رنگ های خودرو استفاده چرا که باعث حل شدن رنگ ماشین و کاهش ویسکوزیته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی