شید رنگ چیست؟

شید رنگ چیست

شید رنگ شامل افزودن رنگ سیاه یا رنگ های تیره به یک رنگ برای تیره شدن آن است. در رنگ آمیزی رنگ روشن تر می شود، اما اگر می خواهید آن را تیره تر کنید چه می کنید؟ برای این، ما به مقدار مخالف می رویم: یعنی رنگ تیره مانند سیاه.

شید رنگ

تفاوت شید رنگ و رنگ اصلی

سایه های یک رنگ شدیدتر و چشمگیرتر هستند. آنها برجسته هستند، اما نسبت به رنگ اصلی تیره و کم رنگ به نظر می آیند. ایجاد سایه مناسب می تواند بسیار مشکل باشد، زیرا رنگ سیاه یک رنگ غالب است.
تئوری رنگ، سایه واقعی را به عنوان هر رنگ خالص یا مخلوطی از رنگ های خالص و فقط سیاه اضافه می کند. به عبارت دیگر، کاملاً شامل سفید یا خاکستری نیست.

شید ( سایه) ، رنگ را تیره می کند، پس رنگ جدید فقط یک نسخه تیره تر رنگ است. اضافه کردن حتی مقدار کمی سفید یا خاکستری به رنگ، آن را به یک تن تبدیل می کند.

بنابراین یک سایه می تواند کمی تیره تر از رنگ اصلی شما باشد، تا تقریباً سیاه و به سختی رنگی که در آن مخلوط شده باشد.

شید رنگ، از رنگ سطح، رنگ مقابل رنگ روشن، رنگ اصلی شی یا سطح، تشکیل شده است.
                                                                                           

نکاتی برای انتخاب رنگ ساختار سایه

سایه رنگ

 انتخاب رنگ، یکی از گزینه هایی است که بیشترین تأثیر را در ظاهر نهایی پروژه شما خواهد داشت. رنگ و شکل همان چیزی است که مردم ابتدا متوجه آن می شوند، بنابراین انتخاب موارد مناسب می تواند برای نمای کلی طراحی ساختار سایه شما ضروری باشد. با این حال، با چند نکته برای یادآوری ، لازم نیست کار خیلی دلهره آور به نظر برسد!

عوامل مختلفی وجود دارد که نیاز است هنگام انتخاب شید رنگ ها در نظر بگیرید:

  • ۱٫ محیط پیرامون

نگاهی به رنگ شید( سایه) از نظر چشم انداز اطراف یا ساختمان های مجاور بیندازید. چه رنگ هایی از قبل در محیط وجود دارند؟ چه رنگ هایی در آن پالت عالی به نظر می رسند؟ اگر ساختار سایه شما در یک فضای سبز با تعداد زیادی درخت و عناصر طبیعی باشد، سایه های ملایم ممکن است به خوبی متناسب باشند.

  • ۲٫ نام تجاری

شما ممکن است بخواهید رنگ های شرکت خود را در شیدهایی بگنجانید تا تلاش های تجاری خود را بیشتر کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که قابل شناسایی ترین قسمت های برند شما از فاصله دور قابل مشاهده است. به خاطر داشته باشید که به ویژه سازه های سایه بزرگتر از فاصله بسیار دور دیده می شوند، بنابراین انتخاب رنگ سایه متناسب با مارک شرکت شما می تواند چشم کسانی را که از آنجا عبور می کنند جلب کند.

  • ۳٫ هدف

علاوه بر محافظت از خورشید، می خواهید سایه شما چه کار کند؟ به عنوان مثال اگر ساختار سایه شما از سفید کننده ها یا استخر محافظت می کند، یک هدف مهم این است که حواس بازیکنان یا ورزشکاران را با استفاده از امکانات خود پرت نکنید. در این حالت، ممکن است رنگ های روشن نخواهید. اگر ساختار شید رنگ شما بیش از منطقه ای در یک پارک باشد، ممکن است بخشی از هدف شما این باشد که سایه با محیط طبیعی ترکیب شود، به این معنی که شما رنگ های سبز و قهوه ای می خواهید.

اگر ساختار شید رنگ شما از یک پارکینگ محافظت می کند، از طرف دیگر، ممکن است رنگ های روشن را بخواهید تا رانندگان به راحتی آن را پیدا کنند. یک رنگ روشن و پر رنگ ممکن است در نزدیکی مهد کودک یا زمین بازی بسیار مناسب باشد، اما برای یک کسب و کار، ممکن است به رنگ خاموش بیشتری نیاز داشته باشید. هنگام انتخاب شید رنگ های تجاری، ممکن است بخواهید روانشناسی رنگ را در ذهن داشته باشید: سایه ای مانند قرمز نشان دهنده هیجان است، در حالی که رنگ سیاه هاله ای از ظرافت دارد.

  • ۴٫ شید رنگ و محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش

رنگ های مختلف دارای فاکتورهای مختلف محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش هستند. به عنوان مثال، بسیاری از سایه های تیره پرتوهای ماورا بنفش را مسدود می کنند و آنها را به گزینه ای طبیعی برای مناطق گرمتر و آفتاب گیر کشور تبدیل می کند. به طور کلی رنگ های روشن تر، باعث عبور بیشتر اشعه های خورشید می شود که اگر در زیر سایه خود علف یا گیاه رشد می کند، ممکن است مهم باشد.

اگر محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش برای شما مهم است، مطمئن شوید که قبل از انتخاب فاکتور محافظت از سایه ها و رنگ های مختلف را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی