انواع مختلف رنگ آمیزی مورد استفاده در ساختمان را بشناسیم

رنگ امیزی ساختمان

انواع مختلف رنگ آمیزی ساختمان

رنگ در هر پروژه بهسازی خانه نقش اساسی دارد. رنگ ها می توانند شکل و ظاهر داخلی و خارجی خانه ها را از کسل کننده بودن به ظاهری شیک و جدید تبدیل کنند. بنابراین قبل از خرید رنگ ساختمان، دانش کامل در مورد انواع مختلف رنگ آمیزی ساختمان به شما کمک می کند طبق برنامه اولویت کاربران، از نظر اقتصادی از روی پروژه نقاشی بگذرید. در اینجا این نظریه وجود دارد که:

–  نقاشی روی سطح ساختمان در برابر همه اثرات منفی جوی محافظت می کند

– نقاشی جلوه ای جذاب به سطح ساختمان می بخشد

– نقاشی کمک می کند تا سطح ساختمان ایمن و تمیز شود

انواع رنگ ساختمان

انواع مختلف رنگ مورد استفاده در خدمات ساختمانی عبارتند از

رنگ آمیزی ساختمان از نوع رنگ روغن

رنگ آمیزی ساختمان، از نوع رنگهای روغنی عمدتا در دیوارهای داخلی ساختمانهای مسکونی کاربرد دارند. این رنگها معمولاً در سه لایه استفاده می شود ، یعنی آغازگر، زیرین و روکش تمام شده. رنگهای روغنی ساختمانی عمدتاً در دو نوع، براق و مات موجود است. رنگ روغنی براق روی سطوح صاف اعمال می شود. از طرف دیگر، رنگ مات بر روی سطحی اعمال می شود، که دارای عایق کاری است و نمی تواند توسط بتونه پوشانده شود. بهترین خاصیت در مورد رنگ روغن این است که دوام بیشتری را ارائه می دهد.

رنگ مینا

با توجه به گستردگی در دسترس بودن، این رنگ ساختمانی یکی دیگر از گزینه های محبوب نقاشی برای رنگ آمیزی ساختمان علی الخصوص، داخلی است. علاوه بر این، در بسیاری از موارد، از نقاشی مینا در طراحی نقاشی های خیابانی نیز استفاده می شود. جدای از آن، رنگ مینا به طور گسترده ای در درها، درزها، پاسیوها و رواقها استفاده می شود و می توان از آن در سطحی مانند سنگ تراشی، حصیری، گچ، بتن، فلز، سرامیک و شیشه استفاده کرد. بهترین چیز در مورد رنگ مینا این است که هم در تغییرات آلکیدی و هم روغن پایه در دسترس است. نکته عالی دیگر در مورد رنگ مینا این است که می توان آن را به راحتی خشک و تمیز کرد.

رنگ قیر

این رنگ بیشتر برای نقاشی سطوح مانند ورق های فلزی استفاده می شود. این نوع رنگ آمیزی ساختمان عمدتاً برای ضد آب بودن پایه های بتونی، ضد آب بودن سطوح چوبی، تهیه سطح مقاوم در برابر زنگ زدن مخازن و فلزات، ترمیم بسترها قبل از نصب غشاهای قیر استفاده می شود.

انواع رنگ ساختمانی

رنگ سیمانی

از این نوع مواد رنگی برای نقاشی دیواره های خشن خشتی استفاده می شود. و بنابراین، این رنگ ساختمانی نقش مهمی در خدمات نقاشی بیرونی سطح شهر ایفا می کند. برای خرید رنگ ساختمان قیری ،لازم است بدانید که به شکل پودری موجود است که باید قبل از استفاده با آب مخلوط شود. با دوام و ضد آب بودن، از ویژگی های اصلی رنگ سیمان است که برای رنگ آمیزی سطوح خشن در قسمت بیرونی ساختمانها استفاده می شود. علاوه بر این، با دو لایه استفاده از رنگهای ساختمانی سیمانی، می توان سطحی را در مقابل ابتلا به رطوبت محافظت نمود.

رنگ پلاستیکی

این نوع رنگ ساختمانی شامل انواع مختلف پلاستیک به عنوان پایه و آب به عنوان لایه ی نازک تر است. به دلیل در دسترس بودن طیف گسترده ای از رنگ ها و زیبایی و ظاهری جذاب و شیک، این نوع رنگ بیشتر در نقاشی فضای داخلی ساختمان های مدرن استفاده می شود. علاوه بر این، این نوع رنگ ساختمانی اغلب برای نقاشی فضای داخلی فضاهای تجاری مانند نمایشگاه، سالن اجتماعات و غیره استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی