آیا تینر رنگ خودرو را از بین می برد؟

آیا تینر رنگ خودرو را از بین می برد؟

آیا تینر رنگ خودرو را از بین می برد؟

رنگ بدنه یک خودرو‌ در نگاه اول می‌تواند توجه همه را به خودش جلب می‌کند. امروزه با تاثیر مد و فاکتور‌های طراحی احساسی در رنگ اتومبیل‌ها، بیشتر از همیشه شاهد تنوع رنگی در حوزه خودرو هستیم. نمی‌توان انکار کرد که رنگ بدنه، به یکی از فاکتور‌های ما برای خرید خودرو تبدیل شده است. اگر رنگ بدنه یک اتومبیل را مانند پوست یک انسان در نظر بگیریم و بخواهیم به درستی از آن محافظت کنیم، باید از برخورد رنگ اتومبیل با برخی از مواد جلوگیری کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با تینر در رنگ خودرو و اینکه در رابطه با برخی از سوالات شما عزیزان که آیا تینر رنگ خودرو را از بین می برد؟ آشنا کنیم.

آیا تینر رنگ خودرو را از بین می برد؟

در برخی از صافکاری ها برای از بین بردن خطوط و موارد دیگری که بر روی ماشین است از تینر استفاده می کنند. توجه کنید که شما برای از بین بردن لکه ها، خطوط و … از تینر استفاده نکنید، چراکه به مرور زمان باعث پوسیدگی و خراب شدن رنگ ماشین شما می شود.

تینر برای پاک کردن لکه ها از روی بدنه خودرو

شما می توانید برای از بین بردن لکه ها و خطوط روی بدنه ماشین به جای تینر از موارد زیر استفاده کنید.

تینر آسیب بسیار زیادی به رنگ ماشین شما وارد می کند، بهتر است شما برای از بردن لکه از روی بدنه خودرو تینر استفاده نکنید و از موارد زیر استفاده کنید:

خاک رس

قبل از این که از خاک رس برای پاک کردن لکه های رنگ روی بدنه ماشین خود استفاده کنید ابتدا لازم است که ماشین خود را به طور کاملا با آب و مواد شوینده بشویید و خشک کنید و سپس عملیات پاکسازی با خاک رس را شروع کنید.

استفاده از استون یا پاک کننده لاک ناخن برای پاک کردن لکه های اسپری

در این روش شما نیاز به مقداری استون دارید که می توانید آن را از فروشگاه های مرتبط خریداری کنید. اگر دسترسی به استون ندارید و یا وقت تهیه آن از فروشگاه را ندارید و می خواهید زودتر از شر لکه ها خلاص شوید می توانید از پاک کننده لاک ناخن استفاده کنید. پاک کننده ناخن یا پولیش حاوی استون ناخن دارای مقداری استون در محلول است که می تواند به از بین بردن لکه های رنگ کمک کند. حتما در نظر داشته باشید که هر چقدر میزان استون بالاتر باشد عملیات لکه بری با سرعت و کیفیت بهتری انجام می شود.

از واکس استفاده کنید

واکس ها براق کننده و یا موم نخل از بهترین مواد برای پاکسازی لکه های رنگ روی بدنه ماشین هستند. برای تهیه این موارد می توانید به فروشگاه های لوازم خودرو مراجعه کنید و یا خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

تینر

تینر به عنوان رقیق کننده رنگ اتومبیل

رقیق کننده های اتوماتیک حلال هایی هستند که می توانند رنگ اتومبیل را حل کرده و ویسکوزیته رنگ خودرو را کاهش دهند. ممکن است قبل از استفاده از اسپری برای استفاده از رنگ اسپری اتومبیل، رقیق شدن رنگ خودرو لازم باشد. بسیار مهم است که رنگ اتومبیل به راحتی از طریق نازل اسپری عبور کند تا یک رنگ یکنواخت از سطح وسیله نقلیه شما بدست آید. در صورت سفت بودن رنگ اتومبیل، به جریان یکنواختی دست نخواهید یافت و اسپری به طور مداوم مسدود می شود.

تینر

تینر در رنگ ماشین

انتخاب یک رنگ اتومبیل شروع یک تعمیر عالی خودرو است. با این حال، رقیق کننده به اتمام آن کمک می کند. مقدار رنگ و کاهنده اتومبیل را که برای تعمیر خودرو نیاز دارید کنار بگذارید.

تینر برای رنگ ماشین

هنگام رقیق کردن رنگ خودرو، می توان به نتیجه نهایی صاف تری دست یافت. از طرف دیگر، ممکن است پوشش رنگ اتومبیل نیز کاهش یابد. تینر رنگ به طور خودکار پوشش رنگ را کاهش می دهد. لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • هر بار کمی رقیق کننده اضافه کنید، شما همیشه می توانید مقدار بیشتری اضافه کنید اما نمی توانید هیچ چیزی را خارج کنید
 • هرگز نمی‌توانید رنگ را برای مدت طولانی باز نگه دارید، زیرا تبخیر می شود
 • دستکش و پیش بند بپوشید
 • رنگ سرد سفت به نظر می رسد و ممکن است شما را به اضافه کردن مقدار زیادی ماده رقیق کننده اتوماتیک روی اتومبیل فریب دهد. همیشه در دمای اتاق رقیق کننده اضافه کنید
 • نازک تر در مقابل سقز
 • این ماده شیمیایی علاوه بر خاصیت اشتعال از لحاظ زیست محیطی نیز برای انسان و محیط خطرناک هستند . آنها روغن های طبیعی را در خود حل می کنند و موجب آسیب و ناراحتی های پوستی شده و از طریق پوست جذب بدن می شوند. در نتیجه در هنگام استفاده از این ماده، حتما از وسایل حفاظتی مانند دستکش و عینک استفاده نمایید.
 • به هیچ هنوان در فضاهای بسته از آن استفاده نکنید. سعی کنید که این ماده شیمیایی را بر روی زمین و یا فاضلاب نریزید.

لطفا توجه داشته باشید که از سقز نمی توان برای رقیق کردن رنگ اسپری اتومبیل، آغازگر رنگ و کت های شفاف استفاده کرد. ارواح سقز یا مواد معدنی برای اتمام بر پایه روغن مناسب ترند. ما طیف گسترده ای از انواع مختلف رقیق کننده رنگ را به فروش می رسانیم.

تینر مناسب را انتخاب نمایید

انتخاب مناسب نوع تینر در استفاده از آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چراکه تاثیر بسیاری روی خاصیت و عملکرد رنگ خواهد داشت. شما برای رقیق کردن رنگ ها و همچنین تمیز کردن سطح کار و ابزار خود به تینر نیاز خواهید داشت. درجه و خاصیت های متفاوتی از تینر ها موجود می باشند. در نتیجه باید بدانید که برای رنگ مورد نظر از چه حلالی باید استفاده نمود.

خواص تینر چیست؟

زمانی که شما از تینر در رنگ ماشین استفاده می نماید. این ماده شیمیایی تاثیر بسزایی در خواص کاربری رنگ ایفا می نماید. از تاثیرات مستقیم آن دراین زمینه می توان بر:

 • ویسکوزیته
 • خاصیت برس خوری
 • قابلیت اسپری
 • مدت زمان و سرعت خشک شدن رنگ

بنابراین نتیجه گرفتیم که برای از بین بردن لکه های روی بدنه خودرو از تینر استفاده نکنیم. شما می توانید برای رقیق کردن رنگ خودرو نیز از رقیق کننده رنگ (تینر) استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی