همه چیز در مورد پرداخت و جلا چوب و انواع پوشش چوب

همه چیز در مورد پرداخت و جلا چوب و انواع پوشش چوب

در این مقاله قصد داریم شما را با همه چیز در مورد پرداخت و جلا چوب و انواع پوشش چوب آشنا کنیم.

همه چیز در مورد پرداخت و جلا چوب و انواع پوشش چوب

روغن جلا چوب و انواع پوشش چوب

آماده سازی چوب برای روغن جلا زدن

در صورت تمایل، پوشش قدیمی را بردارید.

می توانید برای حفظ سطح آن، روی یک سطح رنگ آمیزی شده روغن جلا بزنید یا آن را روی یک سطح خام و بدون رنگ بمالید. روش های مختلفی برای از بین بردن پوشش های قدیمی وجود دارد از جمله استفاده از رنگ پاک کن و سنباده زدن.

در نظر بگیرید که با استفاده از یک برش دهنده رنگ، کارهای قبلی را حذف کنید.

با استفاده از محلول پاک کننده رنگ روی چوب و با استفاده از یک برس، رنگ های قدیمی را پاک کنید. محلول را با توجه به دستورالعمل های سازنده روی چوب بگذارید، سپس آن را با استفاده از چاقوی بتونی با گوشه های گرد بتراشید. نحوه حذف پسماند به نوع رنگ پاک کن رنگ شما نیز بستگی خواهد داشت.

در نظر بگیرید که با استفاده از سنباده، کارهای قدیمی را حذف کنید.

 می توانید با استفاده از کاغذ سنباده، بلوک سنباده یا سنباده دستی، کارهای تکمیل شده قدیمی را از بین ببرید. کاغذ سنباده و بلوک های سنباده روی سطوح ناهموار یا خمیده مانند دستگیره ها و پایه های صندلی بهترین عملکرد را دارند. سمباده های دستی روی سطوح صاف مانند بالای میز کار بهترین گزینه هستند.

استفاده از روغن جلا روی چوب و انواع پوشش چوب

۱- روغن جلا را کمی روی چوب خود بکشید.

فقط نوک برس خود را به مخلوط رقیق کننده روغن جلا بزنید و آن را به آرامی روی تکه مورد نظر بمالید. در جهت دانه چوب کار کنید، نه عقب و جلو. از یک گوشه شروع کنید و یک مربع انجام دهید. وقتی کار به پایان رسید، برس خود را حرکت دهید و یک مربع دیگر درست در کنار آن شروع کنید. این کار را تکرار کنید تا تمام سطح آن پوشانده شود.

۲- در حالیکه روغن جلا هنوز خیس است، ادامه کار را متوقف کنید.

روغن جلا سطوح را صاف می کند و به جلوگیری از ایجاد حباب و خطوط کمک می کند. قلم مو را با یک زاویه درست نسبت به سطح کار نگه دارید و فقط نوک برس را به آرامی روی کل سطح حاوی روغن بزنید. یک بار دیگر، در جهت دانه چوب کار کنید.

۳- دو لایه روغن جلا بزنید، سپس سنباده بزنید و لایه دیگری را بمالید.

بیشتر پروژه ها به چندین لایه روغن جلا نیاز دارند. بگذارید هر لایه کاملا خشک شود. این حداقل ۶ ساعت و احتمالاً ۲۴ ساعت یا بیشتر به طول خواهد انجامید. پس از خشک شدن لایه دوم، قطعه را با کاغذ سنباده ۳۲۰ ریز، سمباده بزنید. باقی مانده را پاک کنید، در نهایت حداقل یک لایه دیگر از روغن جلا بزنید. پروژه های سبک ممکن است فقط به یک لایه روغن جلا نیاز داشته باشد. قطعات سنگین مانند مبلمان ممکن است حدود ۵ قطعه نیاز داشته باشد.

روغن جلا زدن یک نقاشی

صبر کنید تا نقاشی شما کاملا خشک شود.

تلاش برای استفاده از روغن جلا زدن به نقاشی قبل از اینکه کاملاً خشک شود باعث ایجاد آشفتگی می شود و احتمالاً کار شما را خراب می کند. نقاشی های رنگ روغن باید چندین ماه قبل از آماده شدن درمان شوند، در حالی که نقاشی های اکریلیک باید در عرض ۲۴ ساعت کاملا خشک شوند.

فضای کاری خود را تمیز کنید.

روغن جلا باعث جذب گرد و غبار و سایر ناخالصی ها می شود، بنابراین با جارو برقی فضای کار خود را قبل از آن تمیز کنید. از جارو زدن خودداری کنید، زیرا این کار باعث گرد و غبار بیشتر می شود. درها و پنجره ها را ببندید تا گرد و غبار اضافی وارد نشود.

وسایل مخصوص روغن جلا را جمع کنید.

یک برس پهن، صاف و نرم برای لاک زدن ایده آل است. برای جلوگیری از آلودگی ها، یک برس را فقط به روغن جلا اختصاص دهید، نه به رنگ آمیزی. بعد از هر بار استفاده آن را تمیز کنید.

روغن جلا را به نقاشی خود بمالید.

برس خود را با ضربات طولانی و حتی از بالا به پایین نقاشی خود اجرا کنید. از یک طرف به طرف دیگر ادامه دهید. فقط یک لایه نازک بزنید.

روغن جلا می تواند یک پایان زیبا برای پروژه های چوبی و نقاشی ها ارائه دهد. قبل از استفاده از روغن جلا روی چوب، قطعه خود را سنباده بزنید و فضای کار خود را تمیز کنید. روغن جلا را در چند لایه نازک قرار دهید، و قبل از شروع به لایه بعدی اجازه دهید هر یک کاملا خشک شود. معمولا یک لایه برای بسیاری از نقاشی ها کافی است، اما می توانید یک لایه اضافی اضافه کنید به شرط آنکه ابتدا بگذارید لایه قبلی کاملا خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی