راهنمای خرید انواع رنگ ساختمان

خرید رنگ ساختمان


 راهنمای خرید رنگ ساختمان برای دیوارهای داخلی و سطح بیرونی


رنگ یک ماده تکمیل کننده است که به یک ساختمان زیبایی می بخشد. در اینجا لیستی از انواع مختلف رنگ ساختمان با مشخصات فنی ارائه شده است. راهنمای خرید رنگ ساختمان به شما کمک می کند تا از رنگ های مناسب برای خانه، ساختمان های اداری، تجاری و سایر پروژه های ساختمانی استفاده کنید. بیایید نگاهی به انواع دیوارپوش و انواع رنگ ها و کاربردهای آنها در ساخت و ساز بیندازیم:

انواع رنگ برای دیوارهای داخلی و بیرونی

سفید کردن

وایت واش رنگی ارزان قیمت است که از مخلوطی از آهک خرد شده یا پودر گچ و آب تشکیل می شود. برای سفید کردن دیوارهای آجری، دیوارهای بتونی، سایر سطوح دیواری، چوب و غیره استفاده می شود.

رنگ روغن

این رنگ متشکل از ذرات رنگدانه معلق مانند روغن دانه های بذر کتان، روغن تونگ و روغن گردو ساخته می شود. این رنگ زمان زیادی طول می کشد که خشک شود.

رنگ امولسیون

به عنوان ترکیبی از دو مایع تعریف شده اند که به خوبی مخلوط نمی شوند، این دو مایع می توانند انواع مختلفی از امولسیون ها را تشکیل دهند.

رنگ مینا

نوعی رنگ روغنی است که بعد از رنگ آمیزی یک رنگ براق به جای می ماند. از سرب سفید، روی سفید، ماده رزینی و نفتی تشکیل شده است. از دوام خوبی برخوردار است. پوشش عالی و حفظ رنگ را فراهم می کند.

قیر

رنگ قیر از قیر آسفالت یا ذغال سنگ ساخته شده است که در نفتا حل می شود. این رنگ مشکی مقاوم در برابر قلیا است . برای سازه های زیر آب، چوب، بتون، مخازن آب قابل استفاده است.

همچنین برای هرنوع کار با فلزات بیرونی و کارهای آهنی مانند نردبان استفاده می شود.

رنگ Distemper

رنگ های مبتنی بر آب است که برای دیوارهای داخلی و خارجی استفاده می شود. به صورت خمیر و پودر موجود است. ارزان تر از سایر رنگ ها است.

رنگ درخشان

اگر بدنبال خرید رنگ ساختمانی هستید که در شب بدرخشد این رنگ در تاریکی می درخشد، زیرا حاوی ماده ای است که بعد از قرار گرفتن در معرض منبع انرژی، برای مدت معینی نور ساطع می کند.

رنگ اپوکسی

در درجه اول به عنوان کف پ.ش استفاده می شود. پس از استفاده یک سطح سخت و براق را تشکیل می دهد. از این رو به دلیل استحکام و مقاومت در برابر صدمه در ساختمان های تجاری، کف صنعتی مخصوصا صنعت داروسازی، سالن های بهره برداری و گاراژها مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ های مبتنی بر سیمان

رنگ های پایه سیمانی رنگی با پایه آب است که سیمان پایه را تشکیل می دهد. رنگ های سیمانی نیازی به روغن یا مواد آلی دیگر ندارند. می توانند بر روی سطوح بیرونی و همچنین دیوارهای داخلی اعمال شود. این ماده برای رنگ آمیزی از سطح دیواره خارجی به طور عمده برای جلوگیری از نفوذ آب و کاهش گرد و خاک استفاده می شوند.

رنگ لاتکس

رنگی بر پایه رنگدانه و رزین مصنوعی است که توسط پلیمریزاسیون امولسیون، به عنوان ماده اصلی اتصال دهنده تشکیل می شود.لاتکس یک مایع شیری سفید است که از درختان بیرون می آید. این رنگ  روی دیوارهای تمیز، بتون، چوب و غیره اعمال می شود.

رنگ سرب

در خرید رنگ ساختمان دقت کنید که، رنگ سرب سفید در آب نامحلول است. این رنگ بسیار مقاوم در برابر آب و ماندگاری زیادی دارد و قابل شستشو است. این اصطلاح در مورد هر رنگ، چسباندن، پر کردن یا مواد دیگری که در نقاشی استفاده می شود صدق می کند.

رنگ فلزی

رنگ های فلزی شامل بخش هایی از آلومینیوم، مس، برنز، فولاد ضدزنگ یا سایر فلزات است که به یک سطح ظاهر فلزی می دهد. به طور کلی برای نقاشی سطح فلزی استفاده می شود.

رنگ لاستیکی

رنگ لاستیکی یک رنگ امولسیون است که دارای لاستیک کلر شده به عنوان وسیله اتصال یا غیر فرار آن است. در برابر آب و سایر شرایط سخت مقاومت می کند. رنگ های لاستیکی در قایق ها، استخرها و غیره با جایگزین طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرند که با گذشت زمان از بین نمی روند. رنگ لاستیکی نیز یکی از انواع رنگهای لاتکس است.

رنگ آلومینیومی

رنگ آلومینیومی انواع مختلفی از مواد از جمله فلزات، چوب و سنگ را رنگ می کند. این ماده پوششی است که توسط مخلوطی از لاک روغنی و رنگدانه آلومینیومی به شکل تکه های نازک ساخته شده است که در فیلم رنگ با هم همپوشانی دارند و بازتاب اشعه خورشید را به خوبی نشان می دهد و گرما را در لوله های هوای گرم یا آب گرم نگه می دارد.

خرید رنگ ساختمان

رنگ بافت

رنگ بافت اغلب به عنوان جایگزینی برای تصویر زمینه استفاده می شود و همچنین یک راه حل عالی برای پنهان کردن سطوح ناهموار و ناقص دیوار است. این رنگ از دانه های درشت مانند گچ، شن تشکیل شده است. با توجه به اینکه انواع مختلفی از سبک ها بر روی دیوار ایجاد می شود، رنگ بافت به یکی از محبوب ترین روندهای نقاشی تبدیل شده است.

رنگ سیلیکون

رنگ سیلیکون نوع خاصی از پوشش است که در آن رزین های آلکیدی با افزودن سیلیکون اصلاح می شوند. از دوام، مقاومت خوبی در برابر ترک و مقاومت در برابر سایش ناشی از تغییرات شدید دما برخوردار است. بیشتر در رنگ های نگهدارنده از جنس استیل و بتونی، تزئینات بیرونی، رنگ های دریایی، روکش های برنجی و آلومینیومی استفاده می شود و به عنوان یک مقاوم گرما در دودکش ها، اجاق ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد و آب را در سطوح سنگ تراشی مانند سنگ و آجر نفوذ ناپذیر می کند.

رنگ غنی از روی

رنگ غنی از روی از مقدار کافی گرد و غبار روی یا پودر روی با اتصال آلی یا غیر آلی ساخته شده است. بیشتر برای جلوگیری از خطر مداوم خوردگی از محیط سخت، روی روکش استیل یا سایر سطوح فلزی اعمال می شود.

رنگ ضدخوردگی( ضد زنگ)

رنگ ضد خوردگی ترکیبی از رنگدانه های مقاوم در برابر خوردگی مانند کرومات روی، کرومات سرب یا سرب قرمز است. این نوع رنگ بیشتر در محصولات آهن یا فولاد اعمال می شود. از اجزای فلزی در برابر تخریب به دلیل رطوبت، اکسیداسیون یا قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مختلف محیطی و صنعتی محافظت می کند.

رنگ های قارچ کش

قارچ کش ها از رشد قارچ ها در لایه استفاده شده خشک خودداری می کنند. با افزودن مواد افزودنی ویژه، به طور معمول  از رشد قارچ جلوگیری می شود. اگرچه رنگدانه های خاصی مانند اکسید روی که معمولاً در رنگ ها استفاده می شود، خاصیت قارچ کش رنگ را ایجاد می کند.

رنگ ضد میعان

رنگ های ضد تراکم به منظور کاهش تشکیل میعان رطوبت در شرایط متناوب خشک و مرطوب طراحی شده اند. بدین ترتیب یک ماده به طور معمول دارای یک بافت مات است و غالباً حاوی چوب پنبه یا برخی مواد عایق حرارتی به عنوان پرکننده است.

نتیجه گیری

رنگ یک ماده تکمیل کننده است که به یک ساختمان زیبایی می بخشد. راهنمای خرید رنگ ساختمان به شما کمک می کند تا از رنگ های مناسب برای خانه، ساختمان های اداری، تجاری و سایر پروژه های ساختمانی استفاده کنید.  در این مقاله ۲۰ نوع رنگ مناسب برای ساختمان و پروژه های ساختمانی معرفی شده است. این رنگ ها شامل: رنگ سفید کننده، امولسیون، قیر، رنگ مینا، رنگ روغن، Distemper، رنگ درخشان، اپوکسی، مبتنی بر سیمان، لاتکس، سرب، فلزی، لاستیکی، آلومینیومی، بافت، سیلیکون، غنی از روی، ضد زنگ، قارچ کش و ضد میعان هستند.

رنگسازی کریوند با داشتن تنوعی از رنگ های زیبا و با کیفیت آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

2 دیدگاه

  1. جواد گفت:

    برا خرید رنگ ساختمان با شماره ها تماس بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی