قیمت ضد زنگ مرغوب

قیمت ضد زنگ مرغوب

قیمت ضد زنگ مرغوب

شما همراه گرامی جهت اطلاع از قیمت یک ضد زنگ با کیفیت میتوانید با کارشناسان فروش ضد زنگ کریوند تماس حاصل فرمائید. کریوند یک انتخاب مطمئن برای خرید شماست.

قیمت ضد زنگ مرغوب

یکی از کالا های رواج یافته در صنعت ضد زنگ است. افزایش و وسعت کاربرد آن باعث می شود که در حوزه صنعت پایدار بماند و همین طور تغییراتی که درباره ماهیت، ویژگی های آن و نوساناتی که در هزینه آن به وجود می آید؛ مورد توجه صنعتکاران و کسانی که ممکن است با ضدزنگ سر وکار داشته باشند، قرار بگیرد. اما استفاده از کالاهای مرغوب انتخاب اول هر صنعتکاری در حوزه حرفه ای خودش است. البته قبل از آن باید بدانیم که یک ضد زنگ مرغوب دارای چه ویژگی ها و چه خصلت هایی است تا بتوانیم یک ضدزنگ مرغوب را تشخیص دهیم. می دانیم که نسبت به کیفیت و ویژگی های یک محصول برای آن قیمت تعیین می شود. پس با دانستن نکاتی درباره آن به قیمت ضدزنگ مرغوب شناخت بهتری پیدا میکنیم.

ماهیت ضد زنگ

پوشش ضد زنگ به عنوان مانعی بین یک فلز و محیط آن عمل می کند و دوام و طول عمر آن را افزایش می دهد. برآورد هزینه جهانی خسارت ناشی از خوردگی فلز تریلیون دلار است. خبر خوب این است که از ابتدای کار با پیشگیرانه بودن و انتخاب صحیح پوشش ضد زدگی می توان از این ضرر جلوگیری کرد. هنگام پوشاندن فلز برای جلوگیری از زنگ زدگی، مهم بودن در محیط و نوع فلز است. خواه خوردگی ناشی از رطوبت، مواد شیمیایی، اسپری نمک یا اکسیداسیون باشد، پوشش ضد خوردگی برای فولاد و فلز می تواند به محافظت لایه از عناصر کمک کند. ضد زنگ، یک رنگ آلکیدی است که برای جلوگیری از زنگ زدگی فلزات، روی آنها به کار می رود. یک اقدام مقرون به صرفه برای اطمینان از محافظت در برابر خوردگی هستند.

کاربرد ضد زنگ

وقتی آهن یا فولاد دچار خوردگی می شود، نتیجه اکسید آهن یا همان چیزی است که “زنگ زدگی” می نامیم. اعمال پوشش مناسب ضد زنگ در فلز، آن را در برابر اثرات خراب کننده ناشی از قرار گرفتن در معرض آب محافظت می کند. برای اینکه کاربرد فولاد و سایر فلزات در ساخت و سازها عملی شود، باید از برخی روش های محافظت در برابر خوردگی استفاده شود. در غیر این صورت، عمر فولاد و سایر فلزات محدود خواهد شد و باعث کاهش کارایی و افزایش هزینه های نگهداری می شود. یکی از این روش ها استفاده از ضد زنگ برای فلزات است.

رنگدانه های ضد خوردگی موجود در ضد زنگ های با کیفیت، خاصیت سطح فلز پایه را تغییر می دهد. این فلز در نتیجه مقاومت الکتریکی بالایی را ایجاد می کند. رنگدانه های مختلف این واکنش را به روش های مختلفی انجام می دهند. آغازگرها رطوبت را جذب می کنند تا با فولاد واکنش نشان ندهد.

دلایل استفاده از ضد زنگ

 . فولاد در معرض آب دریا یا اسپری نمک دچارخوردگی می شود

    دودهای صنعتی حاوی اسیدها، قلیایی ها و مواد شیمیایی دیگر هستند که باعث زنگ زدگی فلزات می شوند. خوردگی در مناطق صنعتی شدیدتر از مناطق روستایی است.

    خاک ها از جمله خاک رس باعث خوردگی فلزات می شود. خطوط لوله و سایر فولادهای دفن شده در زمین مستعد خوردگی هستند مگر اینکه محافظت شوند.

    آب، باران، رطوبت

    مواد شیمیایی، اسیدها، گازها

    سایش و فرسایش

    جریان با سرعت بالا

    فشار

    میکروارگانیسم ها

    الکترولیز، عدم تعادل برق

اثرات مضر زنگ زدگی و استفاده نکرن از ضد زنگ

هنگامی که اکسیژن با آهن برخورد کند، یک واکنش اکسیداسیون رخ می دهد. واکنش حاصله اکسید آهن تولید می کند که به عنوان پودر نارنجی (زنگ زدگی) روی سطح فلز تجلی می یابد.

زنگ زدگی وقتی در معرض آب و هوا قرار دارد، می تواند روی آهن و فولاد ایجاد شود. بنابراین استفاده از روکش ضد زنگ بسیار مهم است. انواع خاصی از فلزات دارای واکنش اکسیداسیون هستند که منجر به فرآیند خوردگی کمتری می شوند. به عنوان نمونه، برنج، مس و برنز یک پتینه را تشکیل می دهند که این فلزات را محافظت می کند.

    زنگ زدگی می تواند مقاومت عناصر ساختاری تولید شده را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

    ضخامت فلز را کاهش می دهد و حتی می تواند سوراخ هایی را در شبکه های پرتوی و سایر اجزای سازه ای باقی بگذارد.

    عملکرد قطعات تحت تأثیر زنگ زدگی همچنین می تواند بر عملکردهای صنعتی تأثیر بگذارد. با پوسته پوسته شدن روی سطح یک فلز، می تواند اصطکاک ناخواسته ای را در برنامه های خاص ایجاد کند. به عنوان مثال، با استفاده از دو قسمت طراحی شده برای حرکت در کنار یکدیگر با مقاومت صفر، می توان از ایجاد زنگ زدگی در یک یا هر دو سطح جلوگیری کرد علاوه بر این، از آنجا که زنگ زدگی آهن مغناطیسی ندارد، می تواند بر عملکرد قطعات مغناطیسی تأثیر منفی بگذارد.

    زنگ زدگی كه در الكترونیك ساخته شده با آلیاژ آهن ایجاد می شود با كاهش توانایی آنها در برق می تواند به عملکرد آن دستگاه ها آسیب برساند.

در نتیجه اثرات منفی ناشی از زنگ زدگی، استفاده از روکش مناسب ضد زنگ در سطوح خاص استیل و آهن بسیار مهم است.

نتیجه

با توجه به ماهیت ضد زنگ مرغوب و ویژگی هایی که دارد، اگر حرفه ما در این حوزه باشد و صنعتکاری با تجربه باشیم، می توانیم مقدار کیفیت آن را تشخیص دهیم تا بتوانیم هزینه ای را که بابت قیمت ضدزنگ مرغوب می پردازیم را بهینه کنیم. البته با توجه به مضرات زنگ زدگی و استفاده نکردن از ضد زنگ پرداخت قیمت آن با توجه به ویژگی هایش و مزایا و کیفیتی که یک ضد زنگ مرغوب دارد، مقرون به صرفه و لازم است. نکته آخر اینکه قیمت ضد زنگ با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه متغیر است و ثابت نیست که بتوان محدوده ای خاص را برای آن تعیین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی