رنگ روغنی چگونه ساخته می شود؟

کاربرد رنگ روغنی در زندگی

تولید رنگ روغنی در صنعت

رنگدانه ها تقریباً به شکل خام خود استفاده نمی شوند. برای استفاده مفید به عنوان یک رنگ، میلیاردها دانه خاص رنگدانه باید به همراه یک چسب چسبانده شوند.

در طول تاریخ، مردم راه هایی برای ثابت کردن رنگ برای ایجاد تصاویر ماندگار و زیبا پیدا کرده اند. به عنوان مثال، اتصال رنگدانه ها در نقاشی های غارهای نوسنگی احتمالاً مهم بوده است. دیوارهای غار حاوی سیلیس یا سنگ آهک، رنگدانه را به دام انداخته و با گذشت زمان آن را به سطح قفل می کردند. از آن زمان ما در طبیعت تعداد زیادی ماده چسبنده را کشف شده که می تواند رنگدانه ها را در جای خود نگه دارد. برخی از این اولین اتصال دهنده ها هنوز توسط هنرمندان استفاده می شود. 

مخلوط کردن رنگدانه ها با اتصال دهنده های مختلف، با موفقیت آنها را به ماده ای برای مصارف متنوع به عنوان رنگ های خانگی، پلاستیک، جوهرهای نوشتاری، روکش های اتومبیل، کاغذ به کار می رود.

تولید رنگ روغنی

با پخش کردن رنگدانه ها در “روغن خشک کن” مانند روغنهای کتان، گردو، خشخاش یا گلرنگ، رنگ روغن را می سازند. روغن بذر کتان تا کنون مهمترین و پرمصرف ترین روغن خشک کن است. هنگام خشک شدن روغن ها اکسیژن را جذب می کنند، آنها از یک مایع به یک پوشش سخت و دائمی تبدیل می شوند. رنگدانه ها را می توان با مقادیر بسیار کمی روغن پیوند زد. این بدان معنی است که رنگ های روغنی حاوی مقادیر بسیار بیشتری از رنگدانه نسبت به رنگ های آبرنگ یا اکریلیک هستند. برای هنرمندان، این رنگ یک حس زنده بودن به رنگ می بخشد. 

روش تهیه رنگ روغنی

چگونه می توانیم رنگ روغنی را بسازیم؟ اولین کار تهیه روغن کتان با کیفیت بالا است. پس از نمونه برداری از ده ها محصول از تأمین کنندگان در سراسر جهان،  نمونه مورد نظر را انتخاب می کنیم.  به دنبال یک روغن تمیز باشید که عاری از ناخالصی های طبیعی باشد. 

بعد از آن انتخاب رنگدانه ها مهم است. تولیدکنندگان رنگدانه های زیادی وجود دارند که انتخاب را سخت می کند. از رنگدانه هایی استفاده کنید که دارای کیفیتی خوب است. آنها باید تا حد امکان سبک و از نظر شیمیایی پایدار باشند. اکثریت قریب به اتفاق رنگدانه ها نیازهای ما را برآورده نمی کند. 

برای انتخاب رنگدانه های مناسب، رنگ های مورد علاقه انتخاب می شود، در مورد ساخت و ساز شیمیایی رنگدانه تحقیق می شود و مناسب بودن آن برای رنگ را قبل از درخواست نمونه برای آزمایشگاه، ارزیابی می شود. پیش بینی باز شدن یک جعبه نمونه و دیدن یک رنگدانه جدید برای اولین بار، به شکل خام و غیرقابل انعطاف آن، بسیار هیجان انگیز است.

روغن کتان درون کاسه های استیل ضد زنگ سنگین وزن می شود. تمام تجهیزات و سطوح ساخت باید از جنس استنلس استیل باشد. تجهیزات باید دقت تمیز نگه داشته می شوند تا از بروز هرگونه احتمال آلودگی رنگ دیگر آلودگی به خلوص هر دسته جدید جلوگیری کنند.

Stearate( استئارات) ، ماده ای مانند موم است که برای خیس شدن و پایداری رنگ ضروری است، وزن شده و به روغن اضافه می شود. کاسه در میکسر سیاره ای محکم شده است و موتورهای بزرگ و قدرتمند به آرامی تیغه را از طریق مخلوط موم و روغن می چرخانند.

در مرحله بعد، یک کاسه استیل دیگر روی مقیاس های الکترونیکی قرار داده می شود، آماده رنگدانه است. رنگدانه بیرون آورده می شود، وزن شده و به آرامی به روغن اضافه می شود. اضافه کردن همه رنگدانه ها به طور هم زمان، ترکیب را غیرممکن می کند. روغن مایع به دانه های رنگی منحصر به فرد اجازه می دهد تا بر روی یکدیگر بچرخند. شکل فیزیکی رنگدانه ها بدین معنی است که بدون این روغن کاری، آنها روی یکدیگر می چرخند و باعث ایجاد مقاومت فوق العاده، کاهش عملکرد مخلوط کردن و شکستن تیغه گران قیمت میکسر می شود.

کند شدن خمیری آغاز می شود. با سر و صدای موتور میکسر، شما می توانید صداهای دوغاب را بشنوید، زیرا تیغه از طریق روش مخلوط حرکت می کند. از آنجا که رنگدانه خشک به تدریج با روغن مرطوب ترکیب می شود، از یک خمیر فوق العاده غلیظ به یک رنگ روشن تغییر می کند.

فرایند تولید رنگ روغنی

فرایند تولید رنگ روغنی می تواند تا چهار ساعت طول بکشد، اما رنگ نهایی نیست. تحت بازرسی دقیق، مقادیر زیادی از رنگدانه ها به جای اینکه به صورت جداگانه پوشش داده شوند، هنوز به هم می چسبند. اینجاست که از آسیاب سه تایی استفاده می شود.

سه غلتک گرانیتی افقی دارد که هر یک با سرعت های مختلف اجرا می شوند و در جهات متناوب می چرخند. خمیر را با تیغه از میکسر بیرون آورده و درون قیف فرو می ریزیم. هر تیغه غول پیکر با استفاده از غلتک های زیر، کار می کند. خمیر دوباره و دوباره به فضای کوچک بین غلطک ها کشیده می شود. با هر بار گذر، فضا باریک می شود تا با حالت تهاجمی تر ذرات رنگدانه جدا شود.

درست همانطور که خمیر تقریباً ساخته شده در ابتدا نمی تواند از باریکترین حالت عبور کند، بنابراین خمیر رنگدانه ها باید چندین بار از غلطک های آسیاب عبور داده شود. برای رنگدانه های نرم، مانند روی، تنها سه پاس مورد نیاز است، اما مصنوعی می تواند تا نه پاس داشته باشد. از بین بردن رنگدانه های مصنوعی بسیار دشوار است: از نظر ابعاد بسیار کوچک و شکل خاصی که دارند، این بدان معنی است که آنها باید با فشار زیاد پراکنده شوند.

تولید رنگ روغنی کریوند

رنگ ساز باید دائماً مراقب فرز باشد. غلتک ها تحت اصطکاک ذرات رنگدانه گرم می شوند و این باعث تغییر اندازه شکاف غلتک می شود و سیالیت روغن تحت تأثیر تغییر دمای محیط قرار می گیرد. همچنین رنگدانه ها از یک دسته به گروه دیگر متفاوت است. این امر به ویژه در مورد زمین های طبیعی صادق است که بسته به قسمتی از درز زمینی که از آن حفر شده اند، در ترکیب مواد معدنی آنها متفاوت است.

در پایان مراحل رنگ آمیزی، نمونه هایی از رنگ را گرفته می شود و کیفیت آن را آزمایش می شود.

پس از گذراندن رنگ از تست ها، برای بسته بندی تأیید می شود. 

نتیجه گیری

برای تولید رنگ روغنی از رنگدانه ها استفاده می شود، که این رنگدانه ها باید توسط ماده ای چسب مانند به همدیگر چسبانده شوند. از سنتی ترین چسب ها می توان به صمغ عربی، شربت محلول در آب درخت اقاقیای شمال آفریقا، و موم زنبور عسل اشاره کرد که هنوز هم استفاده می شوند.

پس از انتخاب رنگدانه با کیفیت از یک روغن خوب مانند روغن کتان استفاده می شود. روغن را در یک ظرف استیل تمیز می ریزند، ماده Stearate را پس از وزن کردن به آن اضافه می کنند. رنگدانه را به آرامی به این مخلوط می افزایند و توسط دستگاه های مختلف آنها را با هم مخلوط می کنند. سپس آنها را به آزمایشگاه می فرستند. پس از انجام تست برای بسته بندی تایید می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی