آموزش نقاشی رنگ روغنی برای مبتدیان

آموزش نقاشی رنگ روغنی

نقاشی رنگ روغن برای مبتدیان

اگر هرگز یاد نگرفتید که چگونه موسیقی بنوازید، نشستن در کنار گروهی از موسیقی دانان که از اصطلاحات فنی برای توصیف کار خود استفاده می کنند می تواند گردبادی از زبان گیج کننده و زیبا باشد. وضعیت مشابهی که می تواند هنگام صحبت با هنرمندانی که با رنگ روغنی کار می کنند رخ دهد: ناگهان در حال گفتگو هستید که آنها در مورد نقاط ظریف رنگدانه ها، بحث در مورد مزایای بوم در مقابل پارچه، یا به اشتراک گذاشتن دستور العمل های مخصوص گچ های خانگی، توصیه های قلم مو، صحبت می کنند. و روشی به نام “مرطوب کردن”. فراوانی صحبت که همراه با رنگ آمیزی روغن است ممکن است در ابتدا بیش از حد احساس شود، اما اگر وقت خود را برای آشنا شدن با اصطلاحات و بهترین شیوه های آن صرف می کنید، به سهولتی قابل استفاده از رنگ روغن در نقاشی قرار خواهید گرفت.

اگر به تازگی شروع کرده اید، از اولین کارهای هنری خود انتظار واقعی استاد ارشد را نداشته باشید. این که آیا شما برای نقاشی مبتدی هستید، یا هنرمندی که به طور معمول در محیط دیگری مانند آکریلیک یا آبرنگ کار کرده است و بعدا برخی از خصوصیات رنگ روغن را یاد خواهید گرفت- از جمله برجسته ترین آن که زمان خشک شدن آن کند و قوانین سخت برای لایه بندی- مانند هر شروع کاری، بهتر است انتظارات خود را در ابتدا کاهش دهید و خود را در اختیار آزمایش و کشف بگذارید.

نقاشی رنگ روغن

برای کمک به هنرمندان جدید این عرصه که مشتاق امتحان رنگ روغن هستند، با دو هنرمند صحبت کردیم که نقاشی را نیز آموزش می دهند و پنج نکته را برای آشنایی بیشتر تدوین کرده ایم.  

    با خیال راحت رنگ آمیزی کنید

قبل از شروع، بسیار مهم است که در نظر بگیرید که روی چه چیزی نقاشی خواهید کرد. بسیاری از واسطه ها مانند ترپتین، دود سمی را منتشر می کنند که می تواند باعث سرگیجه، غش و به مرور زمان مشکلات تنفسی شود. تورنتین نیز بسیار قابل اشتعال است و حتی پارچه هایی که بخار محیط را جذب کرده اند می توانند اگر به درستی دور ریخته نشوند باعث احتراق شوند. از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که شما در یک فضای تهویه شده کار کنید که به وسایل ایمنی دسترسی دارد. اگر توانایی کار در چنین فضایی را ندارید، با رنگ آکریلیک نقاشی کنید، که به راحتی می تواند برخی از خصوصیات رنگ روغن را به طور خاص به دست آورد.

رنگدانه های موجود در رنگ روغن اغلب حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند که می توانند از طریق پوست جذب شوند، بنابراین باید از دستکش و لباس محافظ استفاده کنید. بسیاری از هنرمندان حرفه ای در هنگام کار، انواع خاصی از لباس را استفاده می کنند و یک کمد لباس را برای سالن کار خود ایجاد می کنند. علاوه بر این، هنرمندان معمولاً دستکش لاتکس را به صورت عمده خریداری می کنند، اما اگر حساسیت به لاتکس دارید، دستکش های نیتریل می توانند جایگزین خوبی باشند. و در آخر اینکه، اگر مدتی را با رنگدانه های سست کار کردید، حتماً تنفس کنید. ممکن است این مراحل کوچک یا واضح به نظر برسد، اما می تواند از قرار گرفتن در معرض مواد سمی مزمن و نگرانی های مادام العمر برای سلامتی جلوگیری کند.

برای آشنایی با مواد مصرفی خود وقت بگذارید

پس از احتیاط و اینکه از ایمنی خود اطمینان حاصل کردید، می توانید آهسته بفهمید که کدام یک از مواد و ابزارهای مورد نظر را بیشتر دوست دارید. به طور معمول، یک هنرمند که تازه کار خود را در زمینه رنگ روغن شروع می کند، می خواهد مجموعه ای از قلم موها، دستمال، یک پالت و بوم(که معمولاً تکیه گاه ها نامیده می شود)، یک آغازگر، استرپتین، یک صفحه و چند لوله رنگ جمع کند.

والنگین، نقاشی که در مدارس مختلفی مانند دانشکده هنر منچستر و دانشکده هنرهای زیبای لندن و در سراسر ایالات متحده تدریس می کند، به ما می گوید که مهمترین ابزار قلم مو است. وی خاطرنشان كرد: “اگر شما از قلم موهای خود مراقبت كنید، آنها برای تمام عمر شما دوام خواهند آورد.” با انواع مختلفی شروع کنید و به دنبال تغییر در شکل – دور، مربع و شکل فن برخی از نمونه ها – و موادی مانند موهای پشمی یا مویی هستید. والنگین توصیه می کند که آنها را بصورت حضوری در یک فروشگاه بخرید نه آنلاین. به این ترتیب می توانید قبل از خرید از لحاظ جسمی، خصوصیات و تفاوت های موجود در برس ها را مشاهده کنید.

نقاشی رنگ روغن

برای شروع با نقاشی رنگ روغن کمتر هزینه کنید

در مورد نقاشی، والنگین توصیه می کند اگر یک مبتدی باشید، در رنگهای کم هزینه تر سرمایه گذاری کنید. خرید رنگ روغنی یک لوله ۳۷ میلی لیتری با کیفیت بالا می تواند به ۴۰ دلار برسد، بنابراین بهتر است در حالی که هنوز تمرین و آزمایش می کنید، رنگهای ارزان تری خریداری کنید. و همچنان که به نقاشی خود ادامه می دهید، مارک ها و رنگ هایی را که ترجیح می دهید پیدا خواهید کرد. والنگین پیشنهاد داد: “شما ممکن است در این مارک این رنگ قرمز را دوست داشته باشید، و سپس می دانید که این آبی را در یک مارک دیگر ترجیح می دهید. “هنگامی که کمی بیشتر در مورد رنگ ها بدانید، می توانید در رنگدانه های مناسب سرمایه گذاری کنید”.

برای تکمیل قلم مو و رنگ خود، حتماً یک چاقوی پالت بخرید تا رنگهایتان را با آن مخلوط کنید — انجام این کار با یک قلم مو در عوض می تواند به مرور زمان به موهای قلم موی شما آسیب برساند. برای یک پالت، بسیاری از هنرمندان روی یک قطعه بزرگ شیشه سرمایه گذاری می کنند، اما والنگین خاطرنشان می کند اگر در صورت یافتن یک قطعه شیشه اضافی روی آن قطعه ی اصلی می توانید با استفاده از نوارهای مجرای لبه های آن، این کار را بهتر انجام دهید.

برای نخستین بوم یا سایر تکیه گاه ها، بسیاری از هنرمندان از گچ آکریلیک استفاده می کنند – یک پرایمر ضخیم سفید – اما می توانید از چسباندن پوست خرگوش نیز استفاده کنید، که خشک می شود. برای نازک شدن رنگ، به یک حلال مانند ترپتین نیز نیاز دارید، و بیشتر هنرمندان معمولاً انواع مختلفی از مواد معدنی مبتنی بر روغن را نگه می دارند. بعضی از واسطه ها، مانند روغن بذر کتان، به شما کمک می کند که رنگ کمی سریعتر خشک شود، در حالی که برخی دیگر، مانند روغن پایه، زمان خشک شدن آن را طولانی می کنند.

رنگ روغن بسیار آهسته خشک می شود و حتی اگر سطح آن خشک شود، هنوز هم رنگ زیر آن مرطوب است. هنگام استفاده از رنگ روغنی، همیشه باید این دو قانون را در نظر داشته باشید: ۱) نازک را به ضخیم (یا “رنگ روغن غیر نازک”) بکشید، و ۲) هرگز آکریلیک را روی رنگ روغنی لایه نکنید. رنگ آمیزی “نازک روی ضخیم” به این معنی است که باید نقاشی های خود را با پوششهای های نازک رنگ شروع کنید، و هرچه به تدریج لایه می زنید، باید ترامپین و محیط روغنی کمتری اضافه کنید. در غیر این صورت، لایه های رنگ به طور غیر یکنواخت خشک می شوند و با گذشت زمان، سطح آثار هنری شما شکسته می شود. در مورد لایه بندی آکریلیک ها و روغن ها نیز همین کار را کنید – اگر نمی خواهید رنگ شما شکسته شود، همیشه روغن ها را بالای آکریلیک قرار دهید.

پالت خود را محدود کنید

وقتی می خواهید رنگ بخرید ، به احتمال زیاد با رنگین کمان رنگی به اندازه دیوار روبرو خواهید شد. به جای خرید هر رنگی که می خواهید در نقاشی خود بگنجانید، فقط با چند مورد شروع کنید – لوله ها را با دقت انتخاب کنید. سدریک چیسام خاطرنشان كرد: “سازنده ترین روش برای شروع كار، محدود كردن پالت است”.

سدریک چیسام، هنرمندی که در دانشگاه ویرجینیا مشترک المنافع تدریس می کند. وی افزود: “معمولاً، یک دسته کوچک رنگ روغن آبی و نارنجی یا کادمیوم آبی در ابتدای شروع یک انتخاب مطلوب است.” هنگامی که با دو رنگ متضاد مانند آبی و نارنجی کار می کنید، شما را مجبور می کند به جای شدت، روی ارزش تمرکز کنید – که رنگ شما چقدر ملایم یا تیره است.

رنگ روغنی

اگر یک لوله دیگر به پالت خود اضافه کنید، مانند نور زرد کادمیوم (یک رنگ زرد کم رنگ) یا زرشکی آلیزارین (یک رنگ قرمز)، خواهید دید که چند رنگ برای ایجاد هر رنگ دیگر لازم است. والنگین گفت: “در فروشگاه، انواع رنگها را که می توانید با آنها زرد و یا هر رنگی را درست کنید، می فروشند.” “این خوب است که سعی کنید رنگ های خود را بسازید”.

اگر به تئوری رنگ توجه ندارید، سعی کنید یک نمودار تهیه کنید تا ببینید که رنگهای شما چگونه می آمیزند. با ترسیم یک شبکه شروع کنید، سپس هر یک از رنگ های خود را در امتداد بالا و پایین قرار دهید. برای هر مربع، مقادیر مساوی از رنگ ها را مخلوط کنید تا وقتی که نمودار را با تمام ترکیب های رنگی ممکن پر کنید.

نقاشی رنگ روغن را با چاقوی پالت امتحان کنید

تمرین شماره یک که چیسام برای نقاشان جدید توصیه می کند، ایجاد نقاشی با استفاده از چاقوی پالت به جای قلم مو است. چیسام می گوید: “یکی از اساسی ترین مشکلاتی که بوجود می آید مربوط به این فرض است که مهارت های نقاشی به نقاشی ترجمه می شود.” دانش آموزان در مورد ایده های نقاشی تثبیت می شوند و به سرعت از نگرانی های خاص رنگ روغنی غافل می شوند – اینکه مواد ماده خشک نیستند، آن رنگ می تواند یک تصویر بهتر از خطوط را در نقاشی شما بیشتر مواقع ایجاد کند”.

استفاده از چاقوی پالت شما را از ایده های دقیق و خطوط دور می کند و باعث می شود تا بر نحوه فشار و کشیدن رنگ و شکل ها تمرکز کنید تا بتوانید تصویری ایجاد کنید. چیسام توصیه می کند روی سطحی کار کنید که حداقل ۹ در ۱۳ اینچ باشد، زیرا فضای بزرگتر ممکن است شما را به ایجاد علائم بزرگتر و با اعتماد به نفس ترغیب کند.

دوباره و دوباره همان موضوع را نقاشی کنید

در اولین کلاس من در نقاشی رنگ روغنی به عنوان دانشجوی هنر در اتحادیه کوپر، من به طور خاص توسط یک پروژه تحت تأثیر قرار گرفتم. ما مجبور شدیم سه ماه همان زندگی بی نقص را پشت سر بگذاریم. اما با نگاهی به گذشته، می بینم که داشتن یک موضوع ثابت هنگام یادگیری کاردستی فنی نقاشی چقدر مهم بود.

اگر برای مدت طولانی به نقاشی همان موضوع تکراری اقدام کنید، از فشار برای “انتخاب” آنچه در تصویر شما انتخاب می شود، خلاص می شوید، و در عوض، تفکر خلاق شما در استفاده از رنگ شما می درخشد. اگر توجه شما به تکنیک های رنگ آمیزی روغن متمرکز شده است، می توانید توجه خاصی را به هر ضربه بزنید – به چگونگی هدایت نور، ضخیم یا نازک بودن آن یا کاربرد آن دقت کنید. وی گفت: “وقتی به یک نقاشی نگاه می کنیم، می توانیم علائم قلم مو را ببینیم، می توانیم ببینیم در چه نقاشی ای از قلم مو استفاده می شود، و گاهی نقاشان سعی می کنند نشانگر را پاک کنند. برخی از مردم از دستمال استفاده می کنند. ” ژستي كه نقاش روي بوم اجرا مي كند واقعاً به آن يك چيز منحصر به فرد مي دهد. “

نتیجه گیری

سبک یک نقاش می تواند به همان اندازه موضوعی که نقاشی می کند پیچیده باشد. این اغلب زمانی اتفاق می افتد که هنرمندان “مرطوب روی مرطوب ” کار کنند – تکنیکی که در آن رنگ مرطوب به یک لایه قبلی از رنگ اعمال می شود، که هنوز خشک نشده است. هنگامی که به این سبک کار می کنید، ایجاد لایه رنگ برای ایجاد توهم یک تصویر واقع گرایانه دشوار است، بنابراین تاکتیک و روان بودن رنگ به یک ایده اصلی تبدیل می شود. یا گاهی اوقات، مانند نقاشی رنگ زمینه، یک اثر هنری از آسمان بزرگ رنگی استفاده می کند تا جلوه ای عاطفی یا جوی ایجاد کند. بعضی اوقات، به بیان روایت از طریق تصاویر، روشی است که یک نقاش انجام می دهد که یک داستان را بگوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی