راهنمای خرید رنگ اتومبیل

راهنمای خرید رنگ اتومبیل

بهترین راهنمایی ها برای خرید رنگ اتومبیل

انتخاب بهترین رنگ برای اتومبیل ممکن است به سادگی که فکر می کنید، نباشد. شرکت رنگ سازی کریوند به عنوان یک صاحب کسب و کار از دنیای جزئیات اتومبیل حرفه ای، به این سوال در این مقاله پاسخ خواهد داد.

برای اینکه بتوانیم به این سؤال پاسخ دهیم، لازم است سوال را دقیق تر تعریف کنیم.

به عنوان یک حرفه ای در زمینه رنگ خودرو، مطمئناً وقتی به خرید رنگ اتومبیل بعدی خود فکر میکنیم، در مورد مراقبت و نگهداری آن نیز باید تحقیق کرد و اگر ببینم نظرمان را جلب می کند، آن را انتخاب می کنم.

خرید رنگ اتومبیل بدون داشتن نام تجاری قابل اعتماد می تواند دلهره آور باشد.

هنگامی که یک پروژه رنگ آمیزی اتومبیل را شروع می کنید، به تجهیزات و لوازم جانبی مناسب برای رسیدن به یک پایان بدون لکه نیاز دارید.  اگر به دنبال خرید رنگ اتومبیل در فروشگاه ها هستید، از مکان  های مناسبی این خرید را انجام دهید. بعضی از فروشگاه ها انند شرکت رنگسازی کریوند، طیف گسترده ای از رنگ های سفارشی را ارائه می دهند. گزینه های زیادی برای خرید رنگ خودرو به صورت آنلاین و محلی وجود دارد و مکان های مناسب برای خرید، چیزی که در تلاش برای دستیابی به آن هستید و میزان زمانی که برای اجرای پروژه خود نیاز دارید بستگی دارد.

همه رنگ های نقاشی اتوموبیل برابر نیستند

همه رنگهای اتومبیل با هم برابر نیستند. برخی پاسخ عاطفی بیشتری دارند، بعضی دیگر تقاضای مراقبت و نگهداری بیشتری دارند. اگر به دنبال به دست آوردن بیشترین بهره از مالکیت خودرو هستید و رضایت ماندگار را می خواهید، متن را در ادامه بخوانید و از نظرات بخشی از گروه نخبه جامعه آگاه شوید! دانش به تنهایی قدرت نیست، اما دانش کاربردی قدرت است!

بهترین رنگ اتومبیل

“بیشتر افراد رنگ اتومبیل خود را بر اساس احساسات انتخاب می کنند تا منطق، دلیل یا تجربه.”

اغلب به عنوان یک فروشنده حرفه ای، از ما سؤال می شود که کدام رنگ اتومبیل ساده ترین یا سخت ترین مراقبت از آن را می خواهد. اکثر مردم می دانند که رنگ سیاه مشکل ترین است و متعاقباً فکر می کنند که بنابراین سفید ساده ترین مراقبت را می خواهد.

اگر شما هم این فکر را می کنید اشتباه می کنید …

بنابراین بیایید قبل از خرید رنگ اتومبیل، رنگهای مختلف آن را بررسی کنیم و بگذارید از تجربه حرفه ای خود به شما نشان دهیم که چه چیزی درست است. امیدوارم دفعه بعد که به دنبال خرید رنگ اتومبیل جدید باشید، به شما کمک کند تا بخاطر داشته باشید که منطق را به آنچه معمولاً یک تصمیم غیر منطقی یا عاطفی است اعمال کنید.

از آنجا که این یک سوال معمول و موضوع بحث با مشتریان است، من هر دو رنگ نمای بیرونی ماشین را تجزیه خواهم کرد و به شما اجازه می دهم متغیرهای زیادی را که شخص ممکن است بخواهد قبل از اینکه احساسات خود را اعمال کند و در نظر بگیرد، بفهمید. احساسات هنگامی که شما سعی کنید با احساسات بین سیاه و سفید انتخاب کنید، خیلی سریع پشیمان می شوید.

افراد بسیار کمی می توانند واکنش عاطفی را که یک ماشین سیاه تازه و تمیز می تواند چشم انداز داشته باشد، انکار کنند. وقتی این رنگ اتوموبیل درست انجام شود، هیچ چیز شبیه آن نیست.

به همین دلیل دوست دارم بگویم، “هنگامی که رنگ اتوموبیل مشکی را امتحان می کنید، ممکن است هرگز به عقب برنگردید”.

از هرکسی که در حال حاضر صاحب یک ماشین سیاه است بپرسید و آنها از ناامیدی که یک ماشین سیاه نشان می دهد به شما خواهند گفت. بنابراین، به اکثر مردم، با وجود احساس خوبی که به شما رنگ اتوموبیل سیاه می دهد توصیه خرید اتوموبیل با رنگ سیاه نمی کنم.

خرید رنگ اتومبیل

آیا به یک رنگ مطابق کارخانه نیاز دارید یا یک رنگ سفارشی زیبا قابل قبول است؟

رنگ های کارخانه ای رنگ هایی هستند که از کارخانه می آیند. در صورتی که رنگ را فقط برای قسمتی از اتومبیل خود می خواهید لازم است که این رنگ با رنگ کارخانه ای اتومبیل شما هماهنگی داشته باشد. 
رنگ هایی که برای مطابقت با وسیله نقلیه کارخانه طراحی نشده اند، رنگهای سفارشی هستند.

رنگ های سفارشی متناسب با سلیقه علاقه مندان به خودرو است. در بسیاری از موارد رنگ های سفارشی در واقع کمتر از رنگ های کارخانه ای با کیفیت قابل مقایسه هستند. 

برای تطبیق، نگهداری و ارائه ۶۰،۰۰۰ فرمول رنگی مورد نیاز برای برآورده کردن تقاضای بازار برای محل تعمیر تصادف، هزینه زیادی وجود دارد. 

شرکت هایی هستند که می توانند روی یک پالت کوچک این رنگ ها را دتاشته باشند که باعث کاهش هزینه ها می شود. اگر به یک رنگ سازگار با کارخانه احتیاج دارید بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که بتواند رنگی مناسب اتومبیل شما را ارائه دهد. در بعضی از فروشگاه ها برای هر کد رنگ در اتومبیل شما اغلب بیش از یک رنگ وجود دارد.

رنگ مشکی

گرمترین رنگ؛ به معنای واقعی کلمه.

نه تنها رنگ تا دمای خورشید گرم می شود بلکه باعث می شود فضای داخلی به طور متناسب در کنار آن گرم شود.

رنگ اتوموبیل سیاه هر خط و خشی را نشان می دهد.

رنگ مشکی ماشین سخت ترین رنگ برای تمیز کردن است.

از لحظه ای که تمیز کردن را متوقف می کنید، تا لحظه ای که یک بار دیگر تمیز کردن را شروع کردید، هر گونه گرد و غباری را  نشان می دهد!

رنگ سفید اتومبیل

برای بیشتر افراد وقتی از آنها سؤال می شود که چرا رنگ سفید را انتخاب کردید؟ پاسخ این است: سفید ساده ترین رنگ اتومبیل برای مراقبت است. و از بسیاری جهات درست می گویند اما واقعیت این است که رنگهای ساده تری نیز وجود دارند که با توجه به گرد و غبار زیباتر به نظر می آیند و همچنین نشان دهنده مراقبت و نگهداری کمتری هستند.

یکی از ساده ترین رنگ ها برای داشتن؛ به دلیل سهولت در نگهداری، که آن را در رده ۳ قرار می دهد.

رنگ سفید اتوموبیل، به طور کلی خاک و گرد و غبار را بسیار خوب مخفی می کند.

رنگ ماشین سفید هنوز هم محبوب ترین رنگ خودرو است.

درست مانند دنیای مد، رنگ اتوموبیل سفید بر خلاف کوچک نشان داده شدن رنگ سیاه باعث بزرگتر و حجیم تر نشان داده شدن ظاهر اتوموبیل می شود.

بیشترین سازگاری را با عوامل گرما و دما دارند.

راهنمای خرید رنگ اتومبیل

 فضای داخلی این رنگ های اتومبیل معمولاً به رنگ مشکی، خاکستری یا برنزه است. رنگ سیاه بهترین انتخاب برای فضای داخلی همه اتوموبیل هاست زیرا سهولت نگهداری و هماهنگی را دارد و فضای داخلی سبک تیره جزییات بیشتری را نشان می دهد.

تا اینجای بررسی ما به جنبه های مختلف رنگهای اتوموبیل سفید و سیاه نگاه کرده ایم بدون آنکه بسیاری از رنگ ها یا سایه های رنگی شبیه به این دو رنگ را با جزییات بررسی کنیم با کلیات این دو رنگ را مورد بحث قرار دادیم.

و در حالی که همه در همه موارد سیاه را مشکل ترین و سفید را به عنوان راحت ترین رنگ اتوموبیل در مراقبت و نگهداری می پذیرند، رنگ اتوموبیل سفید در سهولت استفاده در صدر لیست نیست !!!!

به عبارت دیگر، کدام رنگ اتوموبیل نمایانگر راحت ترین و ساده ترین رنگ بین همه رنگ ها برای نگهداری است؟

جواب: رنگ شامپاین، تاپه و غیره که نسخه های زیادی از آنجا وجود دارد، نمونه ای از نسخه این رنگ که در اصل شبیه به رنگ گرد و غبار است! اساساً رنگ گرد و غبار، حتی تا زمانی که میزان گرد و غبار یک لایه کامل بر روی اتوموبیل را فرا بگیرد آن را نشان نمی دهد.

از آنجا که روشن نیست، دانه های جاده ای که از جاده رد می شوند کمتر از خودروی سفید روی آن قابل توجه است.

به دلیل سبک رنگ آن، تقریباً  انتقال گرمای آن قابل چشم پوشی است.

زمان برای خرید رنگ اتومبیل

اگر به رنگ  اتومبیل خود نیاز سریع دارید این کار راباید از فروشگاه های محلی انجام دهید. اما اگر برای این کار عجله ندارید می توانید خرید را به صورت آنلاین انجام دهید که در این صورت در هزینه ها صرفه جویی بیشتری می شود.

رنگ ها را قبل از خرید ببینید

در خرید رنگ اتومبیل به صورت آنلاین، راه های مختلفی برای دیدن رنگ وجود دارد. معمولاً رنگ ها برای خرید از طریق کتاب های تراشه های رنگی یا نمودارهای رنگی ارائه می شوند. برخی از فروشندگان آنلاین نمودار رنگی ندارند و صرفاً به عکس های محصول ارسال شده در اینترنت برای نشان دادن اکتفا می کنند. مشكل این رویكرد این است كه گرفتن درخشش واقعی در بسیاری از رنگ ها با دوربین بسیار دشوار است و مشكلی در تنظیمات مانیتور و موارد دیگر وجود دارد كه ضبط و نمایش رنگ به طور مداوم دشوار می شود.

در خرید آنلاین به این نکته توجه کنید که از فروشگاهی خرید کنید که سابقه اثبات شده برای حمل و نقل سریع را داشته باشد و یک سیاست بازگشت معقول را ارائه دهد.

مزایا و معایب سایر رنگهای رنگ خودرو

از آنجا که ما فقط به مواردی در هنگام خرید رنگ اتومبیل اشاره کردیم که شما ممکن است افراط در رنگهای رنگ خودرو بنامید، اما بیایید به برخی از گزینه های انتخاب رنگ های دیگر هم بپردازیم و ببینیم که آنها با توجه به مراقبت و نگهداری، در مقیاس دشواری نگهداری چگونه ارزیابی می شوند.

رنگ آبی تیره متالیک اتومبیل

نه به اندازه سیاه دشواری نگهداری دارد، اما در رتبه دوم یا سوم نگهداری قرار دارد.

سیاه نیست بلکه تقریباً به همان اندازه دشوار و ناامیدکننده است.

به دمای سطحی که سیاه در آفتاب و تمام پرتوهای UV را جذب می کند نمی رسد اما به آن نزدیک است.

هنوز هم از نظر زیبایی بسیار چشمگیر و قطعاً باعث ایجاد واکنش احساسی خوب با مردم خواهد شد.

رنگ قرمز اتومبیل

قرمز مترادف با اتومبیل های ورزشی و سریع است. در حالی که در سرعت بیشتر یک افسانه شهری است (افسانه شهری این است که اتومبیل های قرمز به طور ناخوشایند و ناعادلانه سرعت سریع تری به دست می آورند با توجه به اینکه رنگ قرمز بیشتر از سایر رنگها قابل مشاهده است) اما از نظر آمار اثبات شده واقعی، رنگ های اتوموبیل قرمز سریع تر از بقیه بوده اند. بنابراین در یک واکنش عاطفی شدید از طرف مردم به نظر می رسد که مناسب ترین رنگ اتوموبیل در اتومبیل های ورزشی است.

در نگهداری بسیار ساده تر از سیاه و سفید است، اما هنوز هم دشوار است هنگام جذب گرد و غبار، تار عنکبوت و غیره.

با توجه به انتقال حرارت از پرتوهای UV  خورشید بسیار دوستانه تر از رنگ های تیره تر برخورد می کند.

بهترین رنگ اتومبیل قرمز

بوروندوی

یک بوروندوی متالیک غلیظ  مطمئناً در صدر رنگ های اتوموبیل دارای احساسات قرار دارد. هر یک از رنگ های تیره سایه های عمیق ایجاد می کند و بر خلاف هر یک از اتومبیل های دارای رنگهای ملایمتر، عمق رنگ اتوموبیل را نشان می دهد. به همین دلیل است که آنها چنین رابطه عشق و نفرتی برای دارندگان خودروهای این اتومبیل های تیره رنگ دارند.

 • تقریباً به سختی سیاه در نگهداری
 • موجب انتقال حرارت زیاد از پرتوهای UV خورشید است.
 • مستعد برای نشان دادن تمام نقاط ضعف و نواقص و خط و خش رنگ اتوموبیل است.
 • بسیار چشمگیر است وقتی که استادانه و عالی رنگ آمیزی شده باشد.

رنگ آبی کمرنگ

اینجا جایی است که در آن می توانیم هنگام خرید رنگ اتومبیل به انتخاب رنگهای خوب اما ضد اقلیمی رنگ آمیزی خودرو بپردازیم. ممکن است بسیاری این رنگ را جزو رنگ های خسته کننده بنامند، اما هنوز هم سطح هیجان زیبایی و بصری خاصی دارد.

با این گفته، این رنگ آبی روشن بیانگر چیزی است که اکثر مردم آن را رنگ جوجه می نامند.

یکی از رنگهای بسیاری که بیشتر مردم ترجیح می دهند. ترکیب برنده جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرند.

 • نه خیلی روشن، نه خیلی تاریک.
 • آسان در مراقبت و نگهداری.
 • سازشگر در مقابل امواج ماوراء بنفش خورشید.
راهنمای خرید رنگ اتومبیل ابی

خاکستری متالیک روشن

یک رنگ اتوموبیل خاکستری کاملا در مقابل رنگ جوجه ای آبی کمرنگ بالا، خاکستری متالیک روشن نشان دهنده جوانب مثبت و منفی همان نقطه نیمه راه در سایه های رنگ اتوموبیل است.

 • یک رنگ زیبا و پیشرفته که تا حالا برای رنگ اتوموبیل در نظر گرفته شده است.
 • مراقبت و نگهداری آن آسان است.
 • در مقابل امواج و گرمای ساطع شده از نور خورشید مقاومت خوبی دارد.

رنگ نقره ای

اگر بخواهید حدس بزنید کدام رنگ اتوموبیل پادشاه راحتی و مراقبت است، بسیاری از شما ممکن است رنگ نقره ای را حدس بزنید. از نظر حرفه ای، این نظریه تا حد بسیاری درست است.

 • به اندازه کافی پر نور است، بدون اینکه رنگ سفید و یا تقریباً رنگ گرد و غبار باشد با گرد و غبار سازگاری دارد.
 • با توجه به برخورد نور به آن بسیار درخشنده است.
 • زیبایی قابل قبولی دارد.

تصمیم گیری عملی برای خرید رنگ های اتومبیل

در حالی که مثالهای فوق همه ی گزینه های رنگ اتوموبیل را نشان نمی دهد، در این مقاله مواردی را برای شما فراهم کردیم که دفعه بعد که برای خرید ماشین خود می روید و یا قصد خرید رنگ اتومبیل را دارید، در نظر بگیرید. در حالی که بسیاری از آنها به دلیل واکنش عاطفی شدیدی که ایجاد می کنند، در اتومبیل های رنگ تیره تر اغواکننده می شوند، ولی ممکن است بار بعدی فکر کنید و رنگهای اتوموبیل روشن تر را هم مد نظر قرار دهید.

مگر اینکه مطمئناً از طرف سندرم ماشین سیاه این رابطه احساسی شکل گرفته شده باشد. همه مردم ماشینهای سیاه و تیره تمیز و براق را دوست دارند، اما از چگونگی نمایش سریع گرد و غبار متنفر هستند و به نظر می رسد این اتوموبیل ها بیشتر از همه ی اتوموبیل های اطراف کثیف هستند!

نتیجه گیری

برای خرید رنگ اتومبیل همیشه از فروشگاه های معتبر چه اینترنتی و چه محلی خرید کنید. برای خرید اگر عجله ندارید و زمان کافی دارید می توانید از فروشگاه های آنلاین با تنوع رنگ های زیاد خرید کنید. یکی از این فروشگاه ها که می توانید خرید را در آنجا با خیال آسوده انجام دهید، رنگسازی کریوند است.

برای خرید رنگ اتومبیل ، رنگسازی کریوند با داشتن رنگ های با کیفیت و تنوع زیاد مطابق با سلیقه شما مشتریان عزیز می باشد.

4 دیدگاه

 1. احسان گفت:

  مطلب بسیار خوبی بود راجع به خرید رنگ ماشین

 2. پیمان گفت:

  سلام وقتتون بخیر قیمت رنگ ماشین چنده ؟

  • admin گفت:

   با درود.
   جهت اطلاع از قیمت رنگ اتومبیل لطفا با شماره ۰۶۶۴۳۳۳۳۴۱۲ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی