نحوه رقیق کردن رنگ صنعتی

نحوه رقیق کردن رنگ صنعتی

نحوه رقیق کردن رنگ صنعتی

صنایع رنگ

صنایع رنگ یکی از مهم ترین صنایع کاربردی و زیبا سازی است که همواره در سال های اخیر تولیدات آن رو به رشد بوده است. به طور کلی تولیدات این صنعت به دو دسته کلی تقسیم می شود. دسته اول رنگ های ساختمانی و دسته دوم رنگ های صنعتی هستند که در ادامه همراه ما باشید تا شما را با رنگ های صنعتی و نحوه رقیق کردن رنگ صنعتی آشنا کنیم.

نحوه رقیق کردن رنگ صنعتی

رنگ صنعتی

رنگ صنعتی به طور کلی برای این استفاده می شوند که از خوردگی در اتصالات و لوله های فولادی که حاوی گازها، آب، فاضلاب، پتروشیمی و تجهیزات پردازش مواد غذایی است و نیازمند پوشش نچسب می باشد، جلوگیری کند. همچنین در تجهیزات خودرو و ساخت و ساز مورد استفاده قرار گیرد و باعث افزایش عمر مفید هر وسیله ای می شود. رنگ های صنعتی در محیط های صنعتی برای رنگ آمیزی و پوشش دهی محصولات صنعتی و رنگ های ساختمانی می باشد.

نحوه رقیق کردن رنگ های صنعتی

اولین نکته ای که هنگام استفاده از رقیق کننده ها برای رقيق كردن رنگ های صنعتی بايد به آن دقت کنید این است که هرگز از تینرهای بی کیفیت و ارزان قیمت یا بنزین برای رقیق کردن رنگ ها استفاده نکنید. هزینه بیشتر برای خرید تینر مساوی است با کیفیت بهتر، ماندگاری بیشتر و حفظ خواص فیزیکی رنگ، لذا هیچگاه از پرداخت این مبلغ برای کاهش هزینه های دیگر جلوگیری نکنید. عموما هر شرکت رنگسازی، تینری متشکل از حلالهای مناسب و فرموله شده با رنگ خود در اختیار مشتری می‌گذارند که در بهبود کیفیت رنگشان بسیار تاثیرگذار است. 

دمای مناسب برای رقیق کردن و استفاده از رنگ صنعتی بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است. رنگ‌های صنعتی که عموما دو جزئی هستند، باید قبل از رقیق شدن کاملا مخلوط شوند و حتما از مقدار تینری که توسط شرکت سازنده پیشنهاد شده است، استفاده کنید. چراکه مقادیر بیشتر می‌تواند موجب شره کردن در زمان اجرا رنگ شود.

همه ی رنگ ها برای هدف های خاصی ساخته شده اند. به عنوان مثال رنگ های صنعتی برای: مثلا رنگ هاي صنعتي با هدف محفاظت از سطوح، حفاظت از وسايل و تجهيزات در مقابل عوامل مختلف محيطي نظير: رطوبت، آب، آتش سوزی، حلال های صنعتی، سایش مداوم و … استفاده می شوند.

یکی از نکاتی که باید رعایت کند

یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از ضخیم شدن رنگ بر پایه آب، بستن درب قوطی هنگام پایان کار است. باز گذاشتن طولانی مدت درپوش رنگ باعث می شود تا رطوبت از رنگ تبخیر شود و در نتیجه ضخیم تر شود. بنابراین، به محض اینکه رنگ خود را ریختید و استفاده کردید، درب قوطی رنگ را ببندید.

حال قصد داریم شما را با انواع رنگ های صنعتی آشنا کنیم. همانطور که پیش تر شما را با نحوه رقیق کردن رنگ صنعتی آشنا کردیم.

انواع پوشش های رنگ صنعتی

پوششهای آلی

پوششهای آلی حاوی کربن، فرآورده های نفتی تصفیه شده، اصلاح شده و همچنین حلالها، رنگدانه ها، مواد افزودنی هستند.

رنگ آلكید:

می توان آن را در لایه های مختلف در محیط های مختلف اعمال كرد. بسته به ترکیبات ترکیب شده، از آلکیدها می توان برای کاربردهای مختلف داخلی، خارجی، زیرزمینی و زیر آب استفاده کرد. این رنگ ها از اکسیژن برای تکمیل واکنش شیمیایی استفاده می کنند تا پایان های با دوام را ایجاد کنند. مدت زمان خشک شدن این پوشش ها بیشتر است زیرا اکسیژن نیاز به پخش شدن در سراسر رنگ دارد.

رنگ اپوکسی:

این پوشش ها با در یک گروه بزرگ و دارای عملکرد بالا هستند. از این پوشش ها می توان برای پروژه های نقاشی صنعتی استفاده کرد که حداکثر حفاظت در برابر سایش، پارگی، خوردگی، رطوبت، آب و مواد شیمیایی را می طلبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی