نحوه نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

نحوه نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

نحوه نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

آیا می توانم کاغذ دیواری را روی دیوارهای رنگ شده بچسبانم؟

وقتی نوبت به نوسازی می رسد – یکی از نگرانی های معمول مردم این است که “آیا کاغذ دیواری با رنگ قدیمی روی دیوار می چسبد؟” بنابراین اگر دیوار شما چند سال قبل نقاشی شده است، اکنون می توانم بلافاصله کاغذ دیواری را روی آن قرار دهم؟ و اگر رنگ از بعضی نقاط کنده شده باشد، آیا هنوز هم می توانم کاغذ دیواری را روی آن قرار دهم؟ ” در ادامه همراه ما باشید تا شما را با نحوه نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک آشنا کنیم.

نحوه نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

خوب، این یک دیوار نقاشی شده است، این بدان معنی است که پوشش اولیه آغاز شده است و سپس دیوار باید رنگ آمیزی شود. نگران نباشید که رنگ از جاهایی بیرون می آید، زیرا این کار با استفاده مجدد از پوشش آغشته در مناطق بریده شده اصلاح می شود. اکنون می توان کاغذ دیواری را به دیوار شما نصب کرد. حتی اگر دیوار شما دارای رنگ براق است، برای آن نیز نگران نباشید. دیوارهای براق، نیمه براق، پلاستیکی یا رنگ روغن، کاغذ دیواری را می توان به هر نوع دیوار رنگ شده نصب کرد. قبل از رنگ آمیزی دیوار باید پوشش اولیه داشته باشد. رنگ مانند پایه ای برای کاغذ دیواری عمل می کند که آب را جذب نمی کند. این خاصیت رنگ ها به نصب آسان کاغذ دیواری کمک می کند.

خرید و قیمت رنگ پلاستیک

شرکت رنگ سازی کریوند مفتخر است که محصول را بشرط آنالیز و با اصالت مواد اولیه و به قیمت مناسب و رقابتی به خریداران عرضه می ‌نماید. لطفاً قیمت محصول را به روز استعلام فرمایید.

چند نکته مهم هنگام چسباندن کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

بسیاری از خانه‌های قدیمی رنگ پلاستیک شده‌اند. علت این امر عدم آشنایی نقاشان در دوره گذشته با رنگ اکرولیک بوده است.( البته گاهی رنگ کاران امروز نیز به دلیل عدم اطلاع از این رنگ استفاده میکنند!) پس شاید شما دیواری ببینید که ۲۰ سال است که رنگ پلاستیک شده است.  در این شرایط حتی اگر بهترین رنگ پلاستیک، در آن دوران خریداری و استفاده شده باشد در اثر مرور زمان چسبندگی خود را از دست داده و به هیچ وجه برای نصب کاغذ مناسب نیست. چراکه، شما پس از نصب کاغذ دیواری مشاهده می‌کنید که کاغذ دیواری به صورت کامل، با لایه گچ از دیوار جدا شده و بلا استفاده می شود. (در این حالت کاغذ دیواری جدا شده به هیچ وجه دیگر قابل چسباندن روی دیوار نیست.)

پس در اکثر حالات از رنگ خوب برای رنگ آمیزی رنگ پلاستیک روی دیوار استفاده نمی شود و یا  زمان، باعث از بین رفتن اثرات شیمیایی رنگ شده است.

چند نکته مهم هنگام چسباندن کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

 1. از انتخاب کاغذ دیواری های سنگین برای دیوار رنگ پلاستیک پرهیز کنید.
 2. کلیه دیوار به دقت بررسی و کاردک کشی شود.
 3. حتماً از زیر سازی با چسب چوب یا سریش برای دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری استفاده شود. کل دیوار را با لایه نازک از چسب چوب یا سریش بپوشانید.
 4. در صورت امکان چسب  کاغذ دیواری را به صورت کاملا سفت تهیه نمایید.
 5. محیط را حتما گرم نمایید تا به سرعت دیوار خشک گردد.

چرا نمی توانیم روی رنگ پلاستیک کاغذ دیواری بزنیم؟

در این صورت چاره چیست؟ با ما همراه باشید.

بعضی از افراد، علت را در مقاومت کم رنگ پلاستیک میدانند. نکته اینجاست که چون رنگ پلاستیک ضد آب نیست در هنگام نصب کاغذ دیواری، رطوبت چسب کاغذ دیواری را به گچ دیوار انتقال می دهد و همین امر سبب می شود که گچ به همراه کاغذ دیواری از روی دیوار جدا شود.

بسیاری از افراد پیشنهاد میکنند که کل دیوار را با بتونه روغنی و یا رنگ روغن پوشش دهید ولی معمولا این کار هزینه زیادی دارد. روش بسیار ساده تر استفاده از پرایمر زیر کار رنگ روغنی است.

ولی شما می توانید مقداری پرایمر حلال آب را رقیق کنید، مقداری چسب چوب و چسب کاغذ به آن اضافه کنید و کل دیوار را به صورت یکنواخت با غلتک یا قلمو پوشش دهید. در نهایت می توانید یک پایان کار عالی داشته باشید.

حال قصد داریم شما را با نحوه زدن کاغذ دیواری و چندین نکته مهم آشنا کنیم.

 • نوع مناسب کاغد دیواری را برای دیوار های خود انتخاب کنید

تنوع گسترده ای از رنگ و سبک کاغذ دیواری برای انتخاب وجود دارد. وینیل برای مناطقی که رطوبت زیادی مانند آشپزخانه و حمام دارند بسیار مناسب است. برای مکان هایی که مانند اتاق خواب و راهرو خشک می مانند، بهتر است از کاغذها و پارچه های غیربافته استفاده کنید.

 • چسب مناسب برای کاغذ دیواری خود را انتخاب کنید

چسب های خاصی برای کاغذهای خاص وجود دارد و مهم است که تفاوت بین کاغذ و وینیل را بدانید. برچسب روی تصویر زمینه خود را برای تصویر درست بررسی کنید.

 • اندازه گیری های خود را جمع کنید

گرد کردن اندازه گیری های شما، کاغذ اضافی برای کار با شما فراهم می کند. همیشه دو تا چهار رول کاغذ دیگر برای ضایعات سفارش دهید. چه حرفه ای باشید و چه غیر حرفه ای اشتباهاتی رخ خواهد داد و فروشگاه ها گاهی اوقات سبک خاصی را متوقف می کنند، بنابراین اگر اکنون کاغذ اضافی دریافت کنید بعداً به مشکل بر نمی خورید.

 • با دیوارهای صاف شروع کنید

شروع با سطح صاف دیوار بسیار مهم است. دیوارهای خود را کمی سمباده بزنید و سپس آنها را با یک اسفنج مرطوب و مواد شوینده تمیز کنید.

 • از تیغ استفاده مجدد نکنید

تیغ ها به سرعت کند می شوند، بنابراین از آنها کم استفاده کنید. برای جلوگیری از پاره شدن، برش های خود را تمیز انجام دهید. یک جعبه صد تایی بخرید تا موارد اضافی زیادی در دسترس داشته باشید.

 • اگر حباب دیدید وحشت نکنید

هنگام نصب کاغذ، هوا به احتمال زیاد در این بین به دام می افتد – این معمول است، و با نشستن کاغذ دیواری و خشک شدن چسب باید از بین برود. اگر اینگونه نیست، فقط حباب را با یک سنجاق کوچک سوراخ کنید و با جاروبرقی کاغذ را به آرامی صاف کنید.

شرکت کریوند تولید کننده رنگ پلاستیک می باشد. جهت استعلام قیمت رنگ پلاستیک با کارشناسان فروشرنگ پلاستیک تماس حاصل بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی