چگونه رنگ ساختمانی بسازیم؟

ساختن رنگ ساختمان

آموزش ساختن رنگ ساختمانی

ساختن رنگ ساختمان کاری مقرون به صرفه است. رنگ بخشی جدایی ناپذیر از جهان ما است  و یک زبان تصویری است که همه آن را می فهمند. درک حسی که از جهات مختلف بر احساسات ما تأثیر می گذارد. اگرچه اغلب ناخودآگاه است، اما تأثیر رنگ برای عناصر معماری داخلی و خارجی نقش اساسی دارد. 

اگر رنگ آمیزی نمای داخلی و خارجی ساختمان شما کدر و کثیف شده است می توانید برای رنگ کردن آن اقدام کنید. برای رنگ آمیزی ساختمان خود به جای استفاده از رنگ های آماده خودتان می توانید رنگ بسازید. از مواد طبیعی برای رنگ آمیزی ساختمان خود استفاده کنید. با اینکار هم در هزینه صرفه جویی کرده اید و هم از عوارض رنگ های شیمیایی در امان هستید.

هنگام طراحی یک ساختمان جدید یا نوسازی آن، انتخاب پالت رنگی برای کاربردهای داخلی و خارجی فقط برای دکوراسیون محفوظ نیست. تأثیر هر رنگ و بافت  از مواد طبیعی مانند سنگ، چوب و آجر، تا روند رنگ آمیزی جدید برای کاشی و سرامیک، به رنگ های کلاسیک برای پنجره، درها، باید درست در نظر گرفته شود.

اگر رنگ داخلی و خارجی فعلی ساختمان شما در حال پاک شدن است و دیگر جذاب به نظر نمی رسد. باید رنگ جدیدی را روی آن پیاده کنید.

ساختن رنگ ساختمان

چگونه رنگ ساختمان بسازیم؟

مخلوط کردن رنگ ساختمان خود راهی آسان و اقتصادی برای صرفه جویی در هزینه و ایجاد ظاهری تازه به خانه شما است. بسیاری از رنگ های تولید تجاری حاوی ترکیبات آلی فرار هستند که به سرعت تبخیر می شوند و بوی بد و بخارهای شیمیایی بالقوه خطرناک را به جا می گذارند. برای آشنایی بیشتر با خرید انواع رنگ ساختمانی می توانید به مقاله راهنمای خرید رنگ ساختمانی مراجعه کنید. مراحل زیر به شما می آموزد که چگونه با استفاده از محصولات طبیعی، می توانید از برای ساختمان خود رنگ بسازید. این دستورالعمل ساختن رنگ ساختمان همچنین به شما امکان می دهد رنگی را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید و رنگ آمیزی خانه شما را به یک تجربه دلپذیر و بی خطر تبدیل کنید.

چیزهایی که شما برای رنگ ساختمانی نیاز دارید

  • سطل بزرگ
  • شیر ​​کم چرب دمای اتاق
  • آهک هیدراته
  • قاشق فلزی بلند یا چوب
  • رنگ پودر
  • گچ پودر سفید
ساختن رنگ ساختمان

مرحله ۱

با استفاده از یک قاشق چوبی یا فلزی بلند، شیر ​​و آهک هیدراته را در یک سطل بزرگ با هم بزنید تا یک خمیر ایجاد شود. ضخامت خمیر متفاوت خواهد بود.

مرحله ۲ ساختن رنگ ساختمان

مقداری رنگدانه پودری را درون سطل، داخل خمیر بریزید. همچنان رنگدانه های بیشتری را به صورت تدریجی اضافه کنید تا خمیر رنگ مورد نظر شما باشد.

مرحله ۳

لیوان پودر گچ سفید را اضافه کنید. خمیر باید به اندازه کافی غلیظ باشد که به یک برس بچسبد، اما به اندازه کافی نازک باشد که هنوز هم به آرامی از برس رنگ جدا شود. اگر خمیر خیلی سریع از برس رنگ جدا شد یا اینکه رنگ کمی به برس بچسبد، باید پودر سفیدی بیشتری را به مخلوط اضافه کنید. مراقب باشید گچ بیش از حد به مخلوط اضافه نکنید. اگر خمیر خیلی غلیظ شود، رنگ آمیزی با آن بسیار دشوار خواهد بود. برای جلوگیری از غلیظ شدن خمیر، گچ سفید را به مقدار کمی اضافه کنید.

با انجام این چند مرحله می توانید یک رنگ ساختمان بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی