چگونه روی رنگ پلاستیک، رنگ روغنی بزنیم؟

چگونه روی رنگ پلاستیک، رنگ روغنی بزنیم؟

چگونه روی رنگ پلاستیک، رنگ روغنی بزنیم؟

آیا تا به حال برای شما سوال پیش آمده که می توان از روی رنگ پلاستیک، رنگ روغنی زد؟ اما چگونه؟ با چه روشی؟ آیا اصلا می توان اینکار را اجرا کرد، یا خیر؟ حال در ادامه همراه ما باشید تا شما را با نحوه زدن رنگ پلاستیک بر روی رنگ روغنی آشنا کنیم.

چگونه روی رنگ پلاستیک، رنگ روغنی بزنیم؟

مراحل اجرا رنگ پلاستیک بر روی رنگ روغنی

مرحله اول

اگر در حال حاضر رنگ روغن روی دیوارها دوده گرفته و کثیف شده، بهتر است در قدم اول شروع به تمیز کردن دیوارها کنید. برای این کار هم می‌توانید از مایع ظرف شویی و آب و یک طی بلند کمک بگیرید و کار شستشوی دیوار را تمام کنید.

یکی از دلایلی که به شما می گوییم قبل از رنگ آمیزی دیوار ها را تمیز کنید در واقع این است که اگر بر روی دیوار کثیف رنگ پلاستیک را اجرا کنید، مسلما نیاز به مقدار بسیار زیادی رنگ پلاستیک دارید پس به صرفه‌تر است در همان ابتدای کار دیوارها را کاملا تمیز کنید.

مرحله دوم

آماده سازی دیوار حهت رنگ آمیزی

پس از اتمام کار شستشو و خشک شدن دیوار نوبت به زیرسازی می‌رسد. در این مرحله بایستی تمام ترک‌ها، درزها و حتی سوراخ‌های روی دیوار را درست کنید تا کار رنگ‌آمیزی دیوار به صورت یکدست انجام شود. علاوه بر این اگر در گوشه کناری از دیوار رنگ روغن آن به صورت لایه پوسته پوسته درآمده باشد بایستی به کمک کاردک آن را تراش دهید تا کل دیوار یکدست شود.

مرحله سوم

همانطور که می دانید روغن و آب هر دو شامل موادی هستند که اصلا با هم مخلوط نمی شوند. اما نگران نباشید، چراکه در بازار رنگ فروشی موادی به نام امولیسیون وجود دارد که این دو ماده با هم مخلوط می کند. رنگ پلاستیک پایه آبی داره و رنگ روغن هم پایه روغنی؛ پس عجیب نیست که به هم خوب نچسبند. حالا برای این که این دو رو بهم وصل کنیم از بعضی مواد صنعتی مانند تری سدیم فسفات استفاده می کنیم. این ماده باعث چسبندگی بین رنگ روغنی و رنگ پلاستیک می شود.

حال بعد از اینکه دیوار ها و سقف ها تمیز شدند شما می توانید کار رنگ آمیزی را شروع کنید. اما توجه کنید که رنگ پلاستیک زیاد شل نباشد زیرا زیر کا شما رنگ روغنی است و در نتیجه این باعث می شود رنگ پلاستیک خوب بر روی دیوار نشیند.

حال برعکس

چگونه روی رنگ روغنی، رنگ پلاستیک بزنیم؟

اگرچه هیچ فرقی نمی کند، اما در اینجا به طور کلی به ساده ترین روش اشاره می کنیم.

بهترین کار ممکن این است که سطح رنگ روغن با سمباده شماره۱۲۰ کامل ساییده شود. در حدی که خاک از سطح رنگ بلند شود. و رنگ پلاستیک درجه یک استفاده شود. و در نهایت فاصله هر دست رنگ پلاستیک تا دست بعدی حداقل چهار ساعت باشد.

نکته مهم

اگر قبل از رنگ‌آمیزی، ترک‌ها یا شکاف‌های عمیق مشاهده کردید حتما با استفاده از بتونه پلاستیکی آن‌ها را بپوشانید تا سطح دیوار کاملا یکدست شود تا پس از اتمام کار رنگ‌آمیزی نمای مورد نظر شما جلوه کافی داشته باشد.

توجه

توجه کنید که درزها و ترک ها باز شده را باید با بتونه پلاستکی پر کنید البته ترک های بزرگ بهتر است با گچ پر شود رنگ پلاستیک استفاده شده در بتونه بهتر است کمی غلیظ باشد چون سطح رنگ روغنی صاف براق است پس هر قدر بتونه با رنگ بیشتر تولید شود مقاومت بیشتری می یابد البته کمی سنباده کاری را سخت می کند. شما می توانید با این روش تمام درز ها، ترک ها و شکاف های سطح دیوار را پر کنید.

در آخر نتیجه می گیریم که:

فرقی ندارد که شما تصمیم گرفته اید رنگ پلاستیک روی روغنی اجرا کنید و یا رنگ روغن روی رنگ پلاستیک، مهم این است که قبل از هر بار رنگ آمیزی دیوار مراحل مربوط به زیرسازی و بتونه‌ کاری را به درستی انجام دهید و پس از آن هر رنگی را که بخواهید می‌توانید بر روی دیوار و سقف اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی