چگونه رنگ ساختمانی را از روی لباس برداریم؟

پاک کردن رنگ از روی لباس

آموزش پاک کردن رنگ ساختمان از روی لباس

اگر رنگ ساختمان روی لباس های سفید بریزد پاک کردن آن نسبت به لباس هایی با رنگ های دیگر ساده تر است. زیرا لباس های سفید را با مایع سفید کننده می توان به راحتی تمیز کرد.

اگر رنگ ساختمانی را از لباس های تیره یا رنگی پاک می کنید، می توانید به طور بالقوه یکی از گزینه های پایین را امتحان کنید، می خواهید در استفاده از سفید کننده احتیاط کنید. برچسب محصول را بررسی کنید تا ببینید آیا مناسب لباس شما است یا خیر. در غیر این صورت، روش های زیر نیز موثر هستند.

روش های مختلف پاک کردن رنگ ساختمان

سفید کننده غیر کلر 

هنگامی که باید لکه های رنگی را از روی لباس پاک کنید، سفیدکننده می تواند بهترین باشد. حداقل در مورد لباس های سفید و بادوام عالی است. به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از آن برچسب مواد قابل شستشوی لباس را مطالعه کنید. زیرا پارچه های ظریف تر ممکن است به خوبی نسبت به آن واکنش نشان ندهند.

اگر برچسب مراقبت تأیید کرد که کالای موردنظر قابل سفید شدن است، دو گزینه دارید. اولین مورد این است که یک فنجان سفید کننده را داخل سینی مواد شوینده ماشین لباسشویی خود بریزید و به طور معمول لباس آغشته را بشویید. گزینه دوم شما این است که سفید کننده را با آب سرد رقیق کنید، وان را پر کنید و بگذارید لباس های رنگ شده شما برای چند ساعت خیس شود، سپس می توانید لباس خود در حالت معمول بشویید.

نکته: سفید کننده یک محصول تمیز کننده قدرتمند است. اطلاعات مربوط به برچسب محصول را برای دستورالعمل دوز و ایمنی مطالعه کنید.

خیساندن لباس

برای پاک کردن رنگ ساختمان ابتدا آب را گرم کنید تا جایی که پارچه مقاومت آن را داشته باشد، آن آب را درون یک لگن بریزید و لباس های آغشته به رنگ ساختمان را درون آن تا سه ساعت بخیسانید. خیساندن روش خوبی برای حل لکه های رنگی است که در مناطق وسیعی پخش شده اند.

حلال ها

 اگر لباس شما سریع پاک نمی شود، گزینه خوب ممکن است مالیدن الکل یا یک حلال مشابه باشد. برای اعمال حلال از یک پارچه سفید استفاده کرده و سپس روی لکه بکشید. حلال خیلی سریع روی رنگ ساختمانی اثر می کند، این کار را ادامه دهید تا لکه تقریباً از بین برود و سپس لباس را در آب گرم بشوییم. در آخر آن را طبق دستورالعمل موجود در برچسب مراقبت، بشویید. اگر لکه هنوز وجود دارد، روند را تکرار کنید.

سفید کننده اکسیژن

 سیستم دیگری برای از بین بردن رنگ استفاده از سفید کننده اکسیژن است. وقتی این محصول مفید با آب قاطی می شود، حباب های اکسیژن ایجاد می شود و این باعث پاک کردن لکه ها می شود.

حذف کننده های لکه

محصولات ضد لکه تجاری وجود دارد که تنها با هدف از بین بردن لکه های رنگ از روی لباس ساخته شده اند. مراقب مواردی باشید که برای موارد رنگی مناسب است. برای کسب بهترین نتیجه، دستورالعمل های موجود در برچسب محصول را بخوانید.

به یاد داشته باشید: مهم نیست از کدام روش از بین بردن لکه استفاده کنید، مهم این است که بعد از شستن، به طور طبیعی خشک شود، زیرا گرمای حاصل از خشک کن، می تواند به تنظیم رنگ کمک کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی