مزایای کار با اسپری رنگ پلاستیک

اسپری رنگ پلاستیک

اسپری رنگ پلاستیک و مزایای کار با آن چیست؟

اسپری رنگ پلاستیک به طور خاص برای سطوح صاف محصولات پلاستیکی ساخته شده است. وقتی صحبت از مقرون به صرفه بودن و دوام می شود، رنگ پلاستیک بسیار جذاب است و اگر آن را درون یک اسپری بریزید، می تواند واقعاً با هر نوع دکوراسیون مطابقت داشته باشد. به تنهایی توانایی رنگ کردن کامل یک قسمت یا وسیله را دارد. اختراع این رنگ باعث شده که بیشتر مردم از دردسرهای رنگ کردن با زحمت راحت شوند. این نوع رنگ برای اکثر سطوح داخلی و خارجی مناسب است.
اگر مبلمان پلاستیکی در فضای باز شما بعد از فصلی که در معرض عناصر قرار گرفته است، درخشش خود را از دست داده است یا اگر می خواهید یک قطعه پلاستیکی قدیمی را تجدید کنید، رنگ آمیزی با اسپری ساده ترین راه برای ایجاد جلوه ای چشمگیر است.

اسپری رنگ پلاستیک

مزایای رنگ اسپری

  1. توانایی جذب خوب

رنگ اسپری نسبت به سایر رنگ ها که تمایل به جدا شدن از روی سطح دارند، بسیار بهتر می چسبد. اگر فشار آب زیادی روی آن وارد شود، کل رنگ از روی سطوح کامل پاک و جدا می شود. اگر می خواهید یک پوشش با دوام روی سطح یک جسم باشد، رنگ پلاستیک ایده آل است.

  1. عدم محو شدن

این رنگ به راحتی محو نمی شود، بنابراین برای سطوحی که در فضای باز هستند، مناسب است. این رنگ با توجه به عدم محو شدن برای هر آب و هوایی مناسب است و سطوح بیرونی کار شده با این رنگ هیشه عالی به نظر می رسند.

  1. سرعت و قابلیت دسترسی

استفاده از آن به عنوان یک کل بسیار سریعتر از استفاده از غلتک و رنگ معمولی است. یک غلتک ممکن است بیش از یک برس را بپوشاند، اما هنوز هم نمی توان آنرا با نقاشی اسپری مقایسه کرد. نقاشی اسپری نیز به مناطقی بسیار کوچک برای برس و غلتک تبدیل می شود. شما بدون اینکه مجبور شوید به فضای دیگری که نقاشی کرده اید برگردید، یک کار کامل تر برای نقاشی دارید. هنگامی که مجبور هستید قسمت های نامرتب را مانند گوشه میز پلاستیکی نقاشی کنید، معمولا برای این فضا نمی توان از رنگ غلطک استفاده کرد.

  1. پوشش دادن

بعد از نقاشی با غلتک، ممکن است با دیدن کار انجام شده، ناامید شوید. دلیل این امر این است که غلتک ها همیشه یک سطح صاف و زیبا را به جای نمی گذارند. از طرف دیگر رنگ اسپری پلاستیکی از غبار به وجود می آید و غبار کل سطح مورد نظر را اسپری می کند. حداقل از دو رنگ استفاده کنید. روکش اول باید بسیار سبک باشد. به این کت “قلاب” گفته می شود. کت بعدی به خوبی به آن می چسبد. صبر کنید تا یک لایه نازک خشک شود و سپس یک لایه دیگر را روی پلاستیک اسپری کنید

  1. سهولت استفاده

احتمالاً بدیهی است که رنگ آمیزی با اسپری بسیار راحت تر از سایر انواع رنگ، به خصوص در پلاستیک است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که اسپری را پر از رنگ کنید و رنگ آمیزی را شروع کنید. البته برای این کار از عینک های محافظ استفاده کنید.

  1. تنوع رنگ اسپری پلاستیکی

شما می توانید این نوع رنگ را در یک رنگ مختلف بدست آورید، در رنگهای اسپری رنگ های روشن با تنوع زیاد پیدا می شود. به راحتی می توانید ظاهر یک اسباب بازی قدیمی محو شده را رنگ آمیزی کنید یا می توانید به طور کامل روی یک قسمت ماشین پلاستیکی نقاشی کنید.

هر پروژه ای دارید می توانید مطمئن باشید رنگ اسپری مورد نظر آن را پیدا می کنید.

اسپری رنگ پلاستیک

نحوه نقاشی با رنگ اسپری پلاستیک

  1. سطح را تمیز کنید

سطحی که باید رنگ شود باید تمیز، خشک و عاری از هر نوع آلودگی باشد، بنابراین بسیار ضروری است که در این مرحله عجله نکنید.

  1. یک لایه آغازگر قبل از اسپری روی سطوح پلاستیکی بمالید

هدف از استفاده از آغازگر پلاستیک افزایش چسبندگی سطح مورد نقاشی است. از آن برای انواع پلاستیک مانند بطری های آب، اسباب بازی ها یا قطعات پلاستیکی موتور سیکلت استفاده می شود.

قبل از نقاشی با رنگ از یک آغاز گر استفاده کنید. به خوبی آن راتکان دهید و لایه‌های نازک بمالید. این آغازگر شفاف است، بنابراین باید توجه داشته باشید که قطعات بدون رنگ باقی نماند.

پرایمر پلاستیک در حدود ۱۵ دقیقه خشک می شود.

  1. رنگ را بمالید

برای مخلوط کردن رنگ، اسپری را تکان دهید و سطح لایه های نازک و مداوم را اسپری کنید. در مدت زمان بسیار کمی خشک می شود.

از آنخا که به راحتی خشک می شود به آسانی می توانید ظاهر هر چیزی را تغییر دهید.

  نتیجه گیری

رنگ اسپری پلاستیک یکی از انواع رنگ های پلاستیکی است که کاربرد و مزایای زیادی دارد. توانایی جذب خوب به سطح و عدم محو شدن آن در هر شرایط آب و هوایی، سرعت در رنگ آمیزی و پوشش خوب، سهولت استفاده از آن و تنوع رنگی از مزایای خرید رنگ پلاستیک است. نحوه نقاشی با اسپری رنگ پلاستیکی بسیار آسان است. محل مورد نظر برای رنگ آمیزی را تمیز کرده و برای سطوح پلاستکی از یک آغازگر استفاده کنید. پس از خشک شدن آغازگر (۱۵ دقیقه) اسپری را تکان دهید و روی سطح اسپری کنید و یک رنگ یکدست و زیبا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی