رنگ صنعتی اپوکسی

رنگ صنعتی اپوکسی

رنگ صنعتی اپوکسی و کاربردهای آن

رنگ صنعتی اپوکسی یکی از انواع رنگ صنعتی است که جزو سخت ترین و بادوام ترین مواد رنگی محسوب می گردد که امروزه در بازار موجود است. اگر می خواهید کمی درخشش اضافی به کف مکان مورد نظر خود اضافه کنید، این رنگ انتخاب بسیار خوبی است. اپوکسی به عنوان سیلانت در کف های سیمانی عمل می کند و به طور معمول در کف گاراژ یا زیرزمین اعمال می شود.

رنگ اپوکسی چیست؟

در ابتدا برای مصارف صنعتی طراحی شده است. رنگ اپوکسی محصولی اکریلیک لاتکس است که زیر مجموعه رنگ صنعتی می باشد و ممکن است مقدار کمی اپوکسی در مخلوط داشته باشد و برای کاربردهای کفپوش استفاده می شود. رنگ های اپوکسی صنعتی پوشش محافظی سخت و بادوام را ایجاد می کنند که حفظ آن آسان است. به دلیل خاصیت منحصر به فرد، رنگ اپوکسی مقاوم در برابر خوردگی، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و تمیز کردن آن آسان است و آن را برای مصرف در گاراژها و انبارها و غیره ایده آل می کند.

تفاوت رنگ صنعتی اپوکسی و رنگ طبیعی

تفاوت اصلی بین رنگ اپوکسی و رنگ طبیعی در این است که در هنگام وجود اپوکسی، رنگ بسیار بهتر به سطح بتون می چسبد و باعث دوام بیشتر آن می شود. بدون اپوکسی، یک رنگ اکریلیک استاندارد در نهایت لکه دار و پوسته پوسته می شود، به خصوص در مناطقی که پر رفت و آمد است.

بسیاری از مردم تصمیم می گیرند که از رنگ اپوکسی استفاده کنند زیرا مقاومت، خوبی دارد و می تواند در مناطقی که رفت و آمد وجود دارد، ایمن تر باشد. در ضمن از درخشش زیبایی شناسی برخوردار است. سطح را از آسیب، به ویژه از گرما و مواد شیمیایی محافظت می کند و در برابر شوک مقاوم است.  برای مناطقی که ممکن است از مواد شیمیایی، گرما و… استفاده شود، مقاوم است.

جوانب مثبت و منفی رنگ صنعتی اپوکسی کف

جوانب مثبت رنگ صنعتی اپوکسی:

  • مقاوم:

انتخاب رنگ برای کف پوش سخت است. رنگ صنعتی اپوکسی می تواند فشار شوک سنگین، گرما، مواد شیمیایی و آب را تحمل کند. در گاراژهایی که اتومبیل ها می توانند مواد شیمیایی خورنده از خود ساطع کنند، ایده آل است.

  • مقرون به صرفه:

رنگ صنعتی اپوکسی را می توان به کفپوش فعلی اضافه کرد و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شد.

  • ماندگاری طولانی:

اگرچه رنگ آمیزی آن زمان زیادی طول می کشد، اما این پوشش و کار سخت، بسیار بادوام است و در برابر بسیاری از صدمات مقاومت می کند.

  • محافظت:

اپوکسی تقریباً حفاظی را برای کفپوش ایجاد می کند و از لکه ها، ترک خوردگی و ساییدگی و پارگی آن را محافظت می کند.

  • نگهداری:

اپوکسی ضد گرد و غبار است. با ایجاد یک لایه به جلوگیری از ورود گرد و غبار کمک می کند. همچنین یک سطح صاف ایجاد می کند که با تمیز کردن جارو یا خلاء به راحتی تمیز می شود.

جوانب منفی رنگ صنعتی اپوکسی:

  • لغزنده:

 به طور کلی، رنگ های اپوکسی مقاوم در برابر لغزش هستند. با این حال، اپوکسی پوشیده از روغن می تواند بسیار لغزنده باشد. هنگامی که مرطوب است، می تواند لغزنده باشد. رنگ اپوکسی برای مناطقی که مستعد ریزش روغن یا آب روی زمین هستند ایده آل نیست.

  • موقتی:

اگرچه این رنگ بسیار مقاوم است، رنگ اپوکسی در نهایت نیاز به تعویض دارد. فرسودگی روزمره باعث افزایش عوارض آن می شود و تراشه ها و ترک ها می توانند شروع به زیاد شدن کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، شما مجبور به اضافه کردن یک لایه دیگر از اپوکسی می شوید. اگر در منطقه ای استفاده شده باشد که مواد سنگین روی زمین ریخته می شود مانند ورزشگاه ، ممکن است این مسئله اتفاق بیفتد.

  • کاربرد:

برای اطمینان از اینکه رنگ اپوکسی شما بطور موثر استفاده شود، آماده سازی زیادی لازم است. شما باید تمام ترک ها را پر کنید و همه چربی ها، روغن و خاک را با دقت تمیز کنید. فرآیند برنامه به خودی خود نیز زمان بر و خسته کننده است. می تواند چندین روز طول بکشد تا رنگ اپوکسی شما به درستی خشک شود و شما باید صبر کنید تا اولین روکش قبل از اضافه کردن روکش بعدی کاملاً خشک شود.

  • حذف:

تغییر رنگ، طرح و یا حذف اپوکسی می تواند پرهزینه و پرتحرک باشد.

رنگ صنعتی اپوکسی در مقابل پوشش اپوکسی

روکش اپوکسی به طور معمول از دو بخش، رزین و سفت کننده تشکیل شده است که برای اطمینان از نتایج طولانی مدت، به کمک حرفه ای نیاز دارد.

یکی از مهمترین مواردی که هنگام انتخاب بین روکش اپوکسی یا رنگ باید در نظر داشته باشید دوام است. اگر می خواهید ظاهر کف خود را بهبود بخشید، رنگ اپوکسی ایده آل است. با این حال، اگر می خواهید مناطقی را که دارای ترافیک سنگین است و در معرض خطر ریختن مواد شیمیایی است، بهبود بخشید، پوشش اپوکسی گزینه بسیار بهتری است. رنگ کف اپوکسی نسبت به رنگ سنتی لاتکس با دوام تر است، اما لک ها، مواد شیمیایی و سایشی و همچنین پوشش اپوکسی را حفظ نمی کند.

یکی دیگر از تفاوت های اساسی این دو در قیمت است. رنگ اپوکسی صنعتی به طور قابل توجهی ارزان تر است. می توانید رنگ را در فروشگاه بخرید و به تنهایی آن را اعمال کنید. با روکش اپوکسی، به احتمال زیاد به نصب حرفه ای و محصولی با کیفیت بالاتر احتیاج دارید.

چرا از رنگ کف اپوکسی استفاده می کنیم؟

این یک جایگزین مقرون به صرفه برای نصب کفپوش کاملاً جدید است. فرمولاسیون بسیار خوب رنگ اپوکسی به این معنی است که فقط یک لایه ضخامت خوب و محکم را ایجاد می کند که می توانید در بسیاری از سطوح اعمال کنید. بر خلاف کف معمولی سنگین، دیگر لازم نیست که هر شش ماه یک کف رنگ اپوکسی را مجددا رنگ کنید.

رنگ اپوکسی در برابر رطوبت مقاوم است و می تواند درجه حرارت بالا را تحمل کند و این یک انتخاب مناسب برای حمام، سونا و مناطق استخر است. براق بدون درز رنگ اپوکسی یک سطح غیر جاذب را ایجاد می کند که تمیز کردن آن آسان و کارآمد است، بنابراین در سالن های بدنسازی، گاراژها و مناطقی که خطر ریزش آن وجود دارد نیز کاملاً کار می کند.

مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی گاراژ

رنگ کف گاراژ از نوع اپوکسی یکی از سخت ترین و با دوام ترین روش هایی است که می توانید اعمال کنید. همچنین می تواند فوراً سیمان خسته کننده یا غیر جذاب را به یک منطقه حرفه ای تبدیل کند.

سطح سخت شده ای که از اپوکسی دریافت می کنید، روکشی را ایجاد می کند که در برابر ضربه ها، تراشه، مواد شیمیایی، لکه ها و ساییدگی ها بسیار بادوام و مقاوم است. فایده بزرگ دیگر این است که در برابر گرد و غبار مقاوم است، زیرا یک محلول درزگیر موضعی است. به این معنی که در بالای مواد قرار دارد و در منافذ نفوذ نمی کند و مانع محافظتی ایجاد می کند. در کف های بتونی، ترافیک می تواند پودر گرد و غبار را مختل کند و این می تواند روی خودروها، ابزارها، واحدهای ذخیره سازی باقی بماند.

همچنین به طور طبیعی مقاوم در برابر رطوبت است. لکه ها به رنگ صنعتی اپوکسی جذب نمی شوند و باعث می شوند علائم زشت و پایدار باقی بمانند.

خط آخر

اگر به دنبال کف پوش سخت و راحتی هستید که براق و زیبا باشد کفپوش اپوکسی پیشنهاد ما به شما، پس از آن رنگ کف اپوکسی مناسب شماست. در مناطقی که دارای ترافیک زیاد، خطر نشت مواد شیمیایی هستند، به خوبی جا می گیرد. کف شما را از صدمه محافظت می کند، در برابر شوک مقاوم است و نگهداری و تمیز کردن آن آسان است. می توانید از رنگ اپوکسی برای گاراژها، انبارها، زیرزمین ها یا هر مکان پر رفت و آمد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی