استاندار رنگ های صنعتی

استاندار رنگ های صنعتی

استاندار رنگ های صنعتی

رنگ صنعتی

پوشش های صنعتی اساساً نوعی رنگ است که روی مشتقات مختلفی مانند بتن یا فولاد اعمال می شود. انواع مختلفی از پوشش های صنعتی وجود دارد. برخی از این نمونه ها شامل رزین ها، روان کننده های رنگ و سایر موارد هستند. فرآیند کل کاربرد رنگ صنعتی ابتدا شامل یک رنگ، و سپس پوشش کامل و در آخر، یک ماده درزگیر است.

استاندار رنگ های صنعتی

استفاده از رنگ های صنعتی

معمولاً از رنگ های صنعتی برای چه مواردی استفاده می شود؟

به طور خاص، بیشترین استفاده از رنگ های صنعتی جلوگیری از خوردگی بتن یا فولاد است. یک کاربرد متداول ثانویه، مقاومت بیشتر این مواد در برابر آتش سوزی یا سایر مشکلات است. از پلیمرها اغلب به عنوان پوشش صنعتی استفاده می شود. برخی از پلیمرهای رایج که به عنوان روکش استفاده می شود شامل رطوبت یورتان، اپوکسی، فلوروپلیمر و پلی اورتان است. این ماده در فرایند های مختلف بسیار کاربرد دارد. اما یکی از رایج ترین فرآیندها، فرآیند پوشش Excalibur است.

نقاشی صنعتی

نقاشی یک روش ساده برای تازه سازی هر فضای صنعتی است که از رنگ قدیمی، پوسته پوسته شدن یا آسیب ناشی از دود و آتش سوزی رنج می برد.

مراحل رنگ آمیزی سطوح با رنگ صنعتی

تمیز کردن سطح

ابتدا باید تمام سطوح از وجود هرگونه ضایعات، رنگ تراش خورده، خاک، آلودگی و آسیب احتمالی و خرابی برای چسبندگی مناسب رنگ تمیز شود. آماده سازی مناسب سطح برای موفقیت و دوام هر پروژه ضروری است. روند کار توسط متخصصان ارزیابی می شود و می تواند براساس هر شغل جداگانه متفاوت باشد.

رنگ سطح

بسته به مواد پایه، برای محافظت از سطح، نیاز به پاشش درزگیر است. رنگ های محافظتی جذابیت تزئینی دارند اما در درجه اول برای محافظت از سطح ایجاد می شود که پیوند محکمی بین لایه زیرین و پوشش نهایی ایجاد می کند. این فرایند برای افزایش عمر تجهیزات و سطوح فلزی از طریق محافظت در برابر زنگ زدگی و خوردگی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

رنگ آمیزی سطوح با رنگ صنعتی و اسپری

رنگ آمیزی اسپری با ترکیب رنگ، هوا و تبدیل رنگ به قطرات ریز در تسریع کار موثر است. این یک روند سریع و براق را امکان پذیر می کند. برای تضمین از دست رفتن هیچ لکه ای، ممکن است از روش برس یا غلتک در صورت لزوم استفاده شود.

استاندارد رنگهای صنعتی و ضد خوردگی

از جمله مواردی كه می ‌توان به  مفاهیم موجود در مشخصات فنی رنگهای صنعتی و ضد خوردگی اشاره كرد عبارتند از:مشخصات فنی رنگهای صنعتی و ضد خوردگی

 براقیت(Gloss)، زمان ماندگاری(Shelf Life)، شرایط دمایی زیرآیند، خشک شدن کامل(Full Cure)، خشک شدن سطحی(Touch Dry)، پوشش تئوری (Theoritical Spreading Rate) در ادامه همراه ما باشید تا شما با جزئیات برخی از این استاندارد ها آشنا کنیم.

خشک شدن کامل(Full Cure)

زمان لازم برای خشک شدن با استاندارد ASTM D-1640 اندازه گیری می‌شود. خشک شدن کامل زمانی رخ می‌دهد که پس از اعمال، ویژگیهای رنگ ‌نهایتاً به همان نحوی که در مشخصات فنی محصول توصیف شده حاصل گردد. این داده ها معمولاً برای شرایط نرمال محاسبه می‌شوند. در دمای پایین و یا آب و هوای نامناسب یا شرایط تهویه نامناسب و ضخامت بالاتر فیلم خشک به زمان طولانی تری برای رسیدن به خشک شدن کامل نیاز است.

زمان ماندگاری(Shelf Life)

مدت زمانی که ‌می‌‌توان پس از تولید، رنگ را در بسته بندی سالم و باز نشده در دمایی بین ۵ تا ۳۵ درجه نگهداری کرد، بدون آنکه نحوه اعمال و یا عملکرد بعد از گذشت این زمان دچار مشکل شود، زمان ماندگاری رنگ نام دارد. محصولات پایه آبی باید در تمام مدت حمل و نقل و یا نگهداری در انبار در مقابل انجماد محافظت گردند. مشخصات فنی رنگهای صنعتی

شرایط دمایی زیرآیند

برای رسیدن به نتیجه بهینه، الزامات فنی مشخصات فنی باید رعایت شوند. پیشنهاد می‌شود که در حین اعمال و خشک شدن اولیه، دمای زیر آیند از ۴۵ درجه تجاوز نکند، مگر آنکه خلاف آن در دیتاشیت مربوطه آمده باشد.

قیمت رنگ های صنعتی ( خرید و فروش رنگ های صنعتی)

شما همراهان عزیز می توانید برای تهیه رنگ های صنعتی و یا اطلاع از قیمت رنگ های صنعتی با واحد خرید  فروش رنگ های صنعتی شرکت کریوند تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی