فرمول تولید تینر فوری

فرمول تولید تینر فوری

فرمول تولید تینر فوری

تولید تینر فوری

تولید تینر های فوری خیلی پیچیده نیستند. برای تولید، یک فرمولاسیون، مواد اولیه و مخلوط قابل استفاده و آزمایش شده وجود دارد. برای استفاده از مواد اولیه، مقادیر مورد استفاده و رتبه بندی استفاده از مواد اولیه، باید این فرمول را بررسی کنید. بنابراین، فرمولاسیون و روش تولید محصولات تینر فوری رنگ مهم است. اگر فرمولاسیون خوبی نداشته باشید، نمی توانید تولید تینر های فوری و سالم داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با فرمولاسیون تولید تینر فوری آشنا کنیم.

فرمول تولید تینر فوری

فرمول تولید تینر فوری

یکی از انواع مایعات شیمیایی فراری که اکثراً در مصارفی همچون رقیق کردن رنگ از آن بهره برده می‌شود، تینر است که فرمولاسیون تینر به نحوی است که باعث می‌گردد خواص رنگ تأثیر بیشتری را داشته باشد. این نکته لازم به ذکر است که تینر نقش به سزایی در زمان خشک شدن لایه‌های رنگ دارد.

تینر ها به عنوان ترکیبات شیمیایی تعریف می شوند که در حین ساخت خود رنگ و قبل از بسته بندی وارد می شوند تا کلیه اجزای رنگ در حالت مایع / چسبناک مانند آنچه ما می شناسیم، حفظ شوند. یک حلال معمولاً مایع است اما می تواند جامد یا گاز باشد. حلال ها در صنایع شیمیایی، دارویی، نفت و گاز از جمله در سنتزهای شیمیایی و فرایندهای تصفیه کاربردهای مختلفی دارند.

تینرها به عنوان ترکیبات شیمیایی تعریف می شوند که قبل از استفاده در رنگ ریخته می شوند، تا ویسکوزیته و سایر خصوصیات مربوط به میزان تغییر حالت رنگ را تغییر دهند که ممکن است بر عملکرد و زیبایی رنگ آمیزی لایه نهایی تأثیر بگذارد. تینر فوری رنگ، یک حلال مورد استفاده در نقاشی و تزئین، برای نازک شدن رنگ روغن و تمیز کردن برس و … است. تینر ممکن است یک حلال منفرد یا ترکیبی از انواع حلال باشد. اگر تینر که برای رقیق کردن رنگ خود انتخاب می کنید مناسب نباشد، می‌تواند مشکلاتی را برای شما به وجود آورد.

تینر چیست؟

حلال ها (برای تمیز کردن یا نرم کردن) و تینردها (برای رقیق سازی یا گسترش دادن) نه تنها در رنگ آمیزی بلکه در زمینه های دیگر مانند صنعت مبلمان چوبی، صنعت خودرو، صنعت جوهر، صنعت لاستیک مفید هستند.

از آنجا که صنعت رنگ یکی از مصرف کنندگان عمده تینر فوری است و با سرعت فوق العاده ای در حال گسترش است، بدیهی است که تقاضای رقیق کننده نیز بسیار افزایش خواهد یافت. رنگ ها و پوشش ها بیشترین سهم را در بازار تینر ها و حلال های هیدروکربن آلیفاتیک دارند. همچنین پیش بینی می شود سریعترین رشد بازار تینر ها و حلال های هیدروکربن آلیفاتیک باشد.

فرمولاسیون تولید تینر

تینرها بیشتر ماهیت پلیمری و آلی دارند و معمولا از ساختمان بلوری تشکیل نشده اند. غلظت محلول به نوع فرمولاسیون رزین و فرمولاسیون تینر دارد.

تینر رنگ یکی از رایج ترین و پر کاربرد ترین مواد شیمیایی صنعتی است. تینر علاوه بر رقیق کردن محصولات رنگ برای استفاده و تمیز کردن، رقیق کننده رنگ برای سایر برنامه های تمیز کردن صنعتی – از بین بردن لکه ها، چربی ها و موارد دیگر از برخی سطوح عالی است. به همین ترتیب، شما گزینه های مختلفی برای مواد شیمیایی خاص دارید که می تواند برای اهداف رقیق سازی و تمیز کردن رنگ شما استفاده شود.

نکاتی که باید در انتخاب تینر مناسب به آن توجه کرد شامل: نقطه جوش، قدرت حلالیت، سرعت تبخیر، میزان رطوبت، سمیت و… است.

آنچه باعث می شود رنگ با کیفیت رقیق شود

تینرهای رنگ معمولاً خصوصیات مشابهی دارند، حتی اگر ترکیب شیمیایی از کالایی به محصول دیگر متفاوت باشد.

تینر رنگ یک حلال فرار است که برای رقیق سازی یا گسترش رنگ های پایه روغن یا تمیز کردن بعد از کار استفاده می شود. حلال های رایج که به عنوان مواد شیمیایی رقیق کننده رنگ استفاده می شود شامل ارواح معدنی، سقز معدنی، استون، متیل اتیل کتون (MEK)، دی متیل فرمامید (DMF) و استرهای گلیکول است. هنگام دست زدن به رقیق کننده ها یا تینرها احتیاط زیادی لازم است، زیرا قرار گرفتن در معرض بخارات آنها در حین استفاده یا هنگام پاکسازی ممکن است خطرناک باشد.

در آخر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات ما و آنچه می توانیم برای شما انجام دهیم، می توانید دیگر مطالب ما را مطالعه کنید و یا اگر سوالی داشتید با کارشناسان شرکت رنگ کریوند تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی