رنگ های صنعتی ایران

رنگ های صنعتی ایران

اطلاعات رنگهای صنعتی ایران

رنگ های صنعتی ایران به صورت مایعات یا پودرهای رنگی هستند که برای محافظت و / یا زیباسازی لایه های زیرین استفاده می شوند. از رنگ های صنعتی ایران در صنایع هوافضا، معماری و ساخت و ساز خودرو و صنایع الکترونیک استفاده می شود. آنها همچنین در کاربردهای دریایی، پزشکی، نظامی، دارویی و منسوجات استفاده می شوند. برخی از رنگ های صنعتی با قلم مو یا غلتک استفاده می شوند. برخی دیگر با سیستم های اسپری استفاده می شوند. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با رنگ های صنعتی ایران آشنا کنیم.

رنگ های صنعتی ایران

انواع رنگ های صنعتی

رنگ های صنعتی ایرانی از نظر شیمی بسیار متفاوت هستند. آنها معمولاً شامل یک رزین، یک حلال، مواد افزودنی، رنگدانه ها و در بعضی موارد، یک رقیق کننده هستند. انواع مختلف رنگ های صنعتی عبارتند از:

اکریلیک

رزین مصنوعی مورد استفاده در لاتکس با کارایی بالا یا رنگهای پایه آب، برای فلزات، سطوح روغنی، شیشه و پلاستیک مناسب است.

اپوکسی

تقریباً به طور انحصاری در اجزای هواپیما استفاده می شود، در مقایسه با رزین هایی مانند آلکیدها که معمولاً فقط در رنگ های تزئینی استفاده می شوند، در برابر تخریب محیط مقاوم هستند.

پلی استر

به طور معمول غیراشباع و در کاربردهای دریایی استفاده می شود.

رنگ بخش مهمی در نگهداری تجهیزات است. این امر نه تنها بر نمای خارجی تجهیزات تأثیر می گذارد بلکه از آسیب دیدن آنها نیز جلوگیری می کند. این یک پوشش محافظ است که باعث آسیب، خراش و خوردگی ناشی از ضعیف شدن تجهیزات فلزی یا پلاستیکی نمی شود. این پوشش ها باعث صرفه جویی در تجهیزات در برابر تخریب مکانیکی، شیمیایی و محیطی می شوند. در حال حاضر، رنگ های صنعتی ایران شامل طیف گسترده ای از پوشش ها هستند که می توانند نیازهای مختلف را برآورده کنند. بنابراین، انتخاب مناسب ترین پوشش های رنگ صنعتی برای هر کاربرد، کلید کار طولانی مدت رنگ است.

تاریخ رنگ در ایران

برای آگاهی از تاریخ صنعت رنگ در ایران، باید به سال ۱۹۲۱ بازگردیم، زمانی که هیچ خط تولید داخلی برای رنگ وجود نداشت و نقاشان حرفه ای پس از آن به صورت دستی و به صورت سنتی با استفاده از روغن های گیاهی و پودرهای معدنی رنگ می ساختند. به منظور نقاشی عمدتا کاخ ها و ساختمان های دولتی اولین کارخانه رنگ سازی، شرکت رنگسازی ایران (شرکت تولید کننده رنگ ایران) که در سال ۱۹۲۹ تاسیس شد، برای تولید و عرضه رنگ روغن است. بعداً، دو شرکت رنگ سازی به نام های سرو و شمس تاسیس شدند که در آن سالها رنگ روغن کارخانه تولید می شد و هنوز توسط روغن های گیاهی و پودرهای معدنی تولید می شد.

۴ روش مختلف پوشش رنگ صنعتی به شرح زیر است:

رنگ مبتنی بر حلال:

رنگ های پایه حلال، رنگ های با کیفیت بالا هستند که به تجهیزات مختلف و ماشین آلات مورد استفاده در کشاورزی، ساخت و ساز و غیره پوشش قوی و بادوام می بخشد. این نوع رنگ ها برای جلوگیری از کمرنگ شدن و آسیب رسیدن تجهیزات به مواد شیمیایی و سایر عوامل خارجی به شما کمک می کنند. رنگ های حلال با کیفیت خوب به حفظ رنگ تجهیزات کمک می کنند. پوشش رنگ حلالي از دستگاه در برابر رطوبت، نمك، روغن و سايش محافظت مي كند.

رنگهای آبی:

رنگهای آبی بهترین محافظت را در برابر خوردگی دارند. این رنگ ها مقاومت در برابر محو شدن را ایجاد می کنند و به حفظ رنگ کمک می کنند. آنها برای مردم و محیط زیست غیر خطرناک، غیر قابل اشتعال، غیر سمی و بی خطر هستند. رنگهای آبی رنگهایی با کیفیت بالا هستند که مقاومت و دوام زیادی برای تجهیزات و ماشین آلات صنعتی دارند. این رنگ ها از تجهیزات صنعتی در برابر زنگ زدگی، هوا زدگی، گرد و غبار و آسیب محافظت می کنند و در طولانی مدت آنها را دست نخورده نگه می دارند.

رنگهای پودری:

رنگهای پودری نه تنها باعث محافظت می شوند بلکه به تجهیزات صنعتی نیز زیبایی می بخشند. آنها بهترین گزینه برای آلایندگی کم از طریق صنعت هستند. رنگ های پودر ضخامت و محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش را فراهم می کند و همچنین مقاومت شیمیایی دارد.

ضد پوسیدگی:

پوشش ضد رسوب پوشش طولانی مدت بدون قلع را برای تجهیزات فراهم می کند که آنها را با دوام و روشن می کند. پوشش ضد رسوب در اجرا آسان و کم هزینه است. این پوشش در طیف وسیعی از مناطق آب و هوایی کار می کند و می تواند روی چوب، فولاد یا شیشه اعمال شود. از ایجاد خوردگی جلوگیری می کند و بیشتر در شرایط آب و هوایی مرطوب موثر است.

بنا به نیاز خود می توانید از بین رنگ های مختلف، به ایمن ماندن تجهیزات و ماشین آلات در برابر خوردگی کمک کنید، در غیر این صورت به تدریج باعث کاهش کارایی دستگاه می شود و در نهایت منجر به خرابی دستگاه می شود. رنگ مناسب از شرایط آب و هوایی نامناسب جلوگیری می کند و آنها را از شرایط مختلف آب و هوایی مانند رطوبت، لکه دار شدن، باران اسیدی، هوای نمکی و غیره در امان نگه می دارد. رنگ همچنین به جلوگیری از لکه گیری، پوسته پوسته شدن و ترک خوردن، دمای بالا و غیره کمک می کند. روش های فوق برای رنگ آمیزی می تواند از خرابی ماشین آلات بکاهد و به کارکردن آنها برای مدت طولانی کمک کند.

رنگ های صنعتی ایران: مطمئناً یکی از روش های رنگ آمیزی فوق وجود دارد که می تواند به بهترین وجهی با تجهیزات، ماشین آلات و زیرساخت های صنعتی شما سازگار باشد. شما می توانید هر یک از روش های رنگ را در صورت لزوم انتخاب کنید و تجهیزات صنعتی، ماشین آلات و غیره خود را صاف و براق نگه دارید.

رنگ های صنعتی ایران شامل طیف وسیعی است و شما می توانید قبل از رنگ آمیزی تجهیزات خود، در مورد رنگ های مختلف صنعتی ایران اطلاعات کامل به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی