نقاشی ساختمان با غلتک بهتر است یا قلم مو؟

نقاشی ساختمان با غلتک بهتر است یا قلم مو؟

نقاشی ساختمان با غلتک بهتر است یا قلم مو

نقاشی ساختمان با غلتک بهتر است یا قلم مو؟

قلم مو

قدیمی ترین و محبوب ترین ابزاری که برای نقاشی استفاده می شود قلم مو است. زیرا کوچک، دقیق و انعطاف پذیر است.

برس و اندازه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد: برس باریک برای رنگ آمیزی اتصالات و سوله ها، برس بزرگ برای لبه ها و سطوح بزرگتر و “برس رادیاتور” برای گوشه ها؛ برس متوسط برای پوشاندن گوشه ها استفاده می شود، در حالی که برس زاویه دار برای جزئیات بهترین گزینه است. با این حال، مهم است که بدانید رنگ آمیزی با برس مقرون به صرفه نیست زیرا شما به رنگ بیشتری نیاز دارید. بنابراین، ما نمی خواهیم نقاشی را با قلم مو در مناطق بزرگ و صاف توصیه کنیم، زیرا استفاده نادرست از برس می تواند باعث ایجاد رگه ها و ترک ها شود.

غلتک

غلتک ابزاری ایده آل برای رنگ آمیزی دیوارها، سقف ها و مبلمان بزرگ، صاف و کاملاً آماده است. استفاده از غلتک، از قلم مو مقرون به صرفه تر است زیرا سطح متخلخل آن رنگ بیشتری را در خود نگه می دارد و یک لایه رنگ را خیلی سریعتر پخش می کند.

مزایای استفاده همزمان از قلم مو و برس

با استفاده از تکنیک مختلط بهترین نتایج رنگ آمیزی حاصل خواهد شد . با رنگ آمیزی گوشه ها، مناطق و لبه های کج با برس شروع کنید و سپس سطوح بزرگتر را با غلتک بپوشانید. این روش کارآمدتر است و در وقت شما صرفه جویی می کند، بعلاوه در نهایت مقدار کمتری از رنگ استفاده خواهید کرد.

غلتک یا قلم مو: مزایا و معایب

ابزار رنگ آمیزی باعث سریع تر و راحت تر رنگ آمیزی می شود. برس و غلتک گران قیمت به شما امکان نقاشی یکنواخت را می دهد. این نه تنها در ظاهر رنگ آمیزی، بلکه همچنین در طول عمر، مقاومت آن در برابر عوامل خارجی نیز تاثیر دارد.

در طول رنگ آمیزی، برای هر کار یک غلتک یا برس مخصوص استفاده شود. استفاده صحیح از ابزار شما را از تلفات زیادی از رنگ نجات می دهد، کیفیت پایان کار را بهبود می بخشد، مصرف مواد را کاهش می دهد، حتی بدون آموزش به شما در انجام کارهای پیچیده نقاشی کمک می کند.

برس برای کارهای نقاشی

این ابزار یک پایه چوبی، پلاستیکی یا پلیمری است که فیبرهای طبیعی یا مصنوعی را به صورت برس ثابت می کند. قلم موها را برای کار با تقریبا هر نوع رنگ، از جمله آلکید، روغنی، اکریلیک، لاتکس استفاده کنید.

نکاتی برای انتخاب برس ها

برای اینکه کارهای نقاشی با سرعت جریان عادی عبور کنند، به طوری که لایه روی سطح آن به آرامی و به طور یکنواخت گذاشته شود، بهتر است یک برس رنگی با انتهای قسمت بندی شده انتخاب کنید. الیاف باید  کشدار باشند، هنگام فشار خرد نشوند، در قاعده ضخیم و در انتها نرم و نازک باشند.

بهتر است کارهای نقاشی با برس هایی که طول موهای آنها حداقل یک و نیم برابر است، انجام شود.

قلم موهای خریداری شده در فروشگاه باید با محلول هایی مانند صابون پاک شوند تا گرد و غبار، آلودگی، چربی موها پاک شود. قبل از رنگ آمیزی کف یا سقف، حتما برس را خشک کنید.

غلتک نقاشی برای کارهای رنگ آمیزی

غلتک یک ابزار برای رنگ آمیزی است. بسته به وظایف انجام شده می تواند پوشش متفاوتی داشته باشد. کاربرد غلتک کاملاً گسترده است. آنها به راحتی می توانند سقف، دیوارها و کف را رنگ آمیزی کنند، اما دقت کنید که نمیتوان از غلتک برای رنگ آمیزی اشیا منحنی شکل استفاده کرد. غلتک ها هزینه و دوام بالاتری دارند. بسته به موادی که دسته و روکش از آن ساخته می شود، خصوصیات و مشخصات ابزار تعیین می شود. اگر می خواهید سقف را با رنگ های اکریلیک یا ترکیبات لاتکس رنگ کنید – بهتر است یک غلتک مصنوعی بخرید، زیرا این امر کیفیت نقاشی را تضمین م

• هرچه منطقه نقاشی بزرگتر باشد – هنگام استفاده از غلتک، بازده بالاتر است.

• غلتک تقریباً بدون ترک محل می تواند سطح را رنگ آمیزی کند. برس نیاز به دسترسی ساده به سطح کار دارد.

• غلتک به یک سینی و ظروف مخصوص برای نگهداری رنگ نیاز دارد. این نه تنها یک هزینه اضافی است، بلکه همچنین یک دردسر برای نقاش است، که هنگام کار باید به جای یک برس چندین مورد را همزمان نگه دارد.

• موی های برس به ندرت از غلتک می افتد، که هنگام کار با رنگ های “سبک”، که توسط نازک ترین لایه قرار می گیرد، بسیار مهم است.

• با یک برس بزرگ، سفید کردن سقف و دیوارها با راحتی انجام می شود، اما کار با این مواد دشوار است.

رنگ آمیزی با غلتک سطح را به طور مساوی می پوشاند.

بیشتر رنگهای داخلی موجود در بازار امروزه توسط یک قلم مو یا غلتک رنگ قابل استفاده هستند و بسته به بافت دیوار و جلوه هایی که می خواهیم بدست آوریم از هر دو در پروژه های خود استفاده می کنیم. با این حال، اگر به دنبال کار رنگ آمیزی خشک هستید، مهم است بدانید که برس و غلتک دو عملکرد بسیار متفاوت دارند.

ی کند. برای کار با رنگ روغنی، هر غلتکی مناسب است. غلتک از قلم مو بیشتر رنگ به خود می گیرد، به همین دلیل سرعت کار  و هزینه های کار را کاهش می دهد.

چند نکته برای انتخاب درست:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی