روش‌های از بین بردن بوی تینر از روی لباس‌ها، دست‌ها و فرش

روش‌های از بین بردن بوی تینر از روی لباس‌ها، دست‌ها و فرش

روش‌های از بین بردن بوی تینر از روی لباس‌ها، دست‌ها و فرش

بیشتر افراد هنگام کار در یک پروژه نقاشی روی لباس یا پارچه های دیگر خود رنگ می ریزند. تینر رنگ می تواند به از بین بردن لکه های رنگ از لباس کمک کند، اما اغلب بوی نامطبوعی روی لباس می گذارد. شستن این لباس در ماشین لباسشویی می تواند باعث پخش بو در سایر لباس ها و حتی در خود ماشین لباسشویی شود. اگر لازم است بوی رقیق کننده یا تینر رنگ را از روی پارچه پاک کنید، چند مورد اصلی از لوازم خانگی این کار را انجام می دهند. در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های از بین بردن بوی تینر از روی لباس‌ها، دست‌ها و فرش آشنا کنیم.

روش‌های از بین بردن بوی تینر از روی لباس‌ها، دست‌ها و فرش

روش از بین بردن بوی تینر از روی لباس

مرحله ۱

مواد شوینده مایع یا صابون ظرف را با استفاده از پارچه یا اسفنج به لکه تینر رنگ بمالید. با حرکات ملایم و دورانی مالش دهید و تا تمام لکه را پوشش دهد.

مرحله ۲

اجازه دهید مواد شوینده به مدت ۱۰ دقیقه داخل لکه قرار بگیرند.

مرحله ۳

ناحیه مورد نظر با لکه را کاملاً با آب داغ بشویید و بگذارید تا در هوا آزاد خشک شود.

مرحله ۴

می توانید این فرآیند را در صورت لزوم دوباره تکرار کنید تا زمانی که بوی تینر رنگ از بین برود.

مرحله ۵

اگر ماشین لباسشویی شما امکان افزودن چرخه شستشوی اضافی را دارد، از آن استفاده کنید تا تمام صابون اضافی  وتینر باقی مانده لباس را از بین ببرید. اگر ماشین لباسشویی شما گزینه شستشوی اضافی را ندارد، چند بار لباس را با دست بشویید تا از شستشو باقیمانده صابون اطمینان حاصل کنید.

چگونه از شر بوی تینر رنگ خلاص شویم

بوی تینر رنگ مطمئناً خیلی دور از ظرافت نیست. به محض اینکه وارد فرش، دست یا لباس شما شود، خلاص شدن از آن بسیار سرسختانه است. هیچ کس نمی خواهد این بوی بد را بگیرد. این کاملاً مضر است و ممکن است ریه های شما را درگیر کند. قبل از شروع سردرد از بخارها، یکی از این راه حل های مفید را برای حل مشکل انتخاب کنید.

چگونه از شر بوی تینر رنگ از روی فرش خلاص شویم

۱ . محل را با الکل مالش دهید

اگر با ریختن مقداری رنگ رقیق کننده روی فرش خود مشکلی داشتید، سعی کنید با استفاده از مقداری الکل از باقی مانده روغن موجود در الیاف موجود در فرش خود خلاص شوید. مقداری الکل بر روی پارچه ای تمیز و سفید بریزید. آن را به محل مورد نظر بمالید. این کار را چندین بار تکرار کنید. الکل به سرعت تبخیر می شود و بو بد تینر را از بین می برد.

۲٫ جوش شیرین و پاک کردن تینر رنگ

این راه حل برای از بین بردن بوی تینر رنگ فرش شما شامل چند مرحله است. ابتدا، یک پارچه سفید بردارید و تا آنجا که می توانید مایعات را لکه دار کنید. بعد، ۱۰ قطره از یک روغن را با دو فنجان جوش شیرین مخلوط کنیو. مخلوط را روی فرش بمالید. بگذارید حداقل یک ساعت بماند. در صورت امکان، جوش شیرین و روغن را یک شب بگذارید بماند، و در نهایت تمیز کنید و جاروبرقی بکشید.

۳ پنجره ها را باز بگذارید

باز کردن یک پنجره و استفاده از یک فن ممکن است از رقیق شدن شدن رنگ مراقبت کند. مدتی طول می کشد تا بو از بین برود. تینر رنگ را در معرض هیچ منبع جرقه یا شعله باز قرار ندهید. ممکن است در نهایت آتش سوزی کنید.

تینر رنگ را از دست پاک کنید

۱. صابون

برای اینکه تینر رنگ از بین برود، با بوراکسو شروع کنید. این محصول پودری است که ترکیبی از بوراکس و صابون است. آن را روی دست های مرطوب بمالید و با قدرت اسکراب کنید. طبیعی است که محصول هنگام کار اندکی گرم شود، بنابراین در صورت بروز این مسئله نگران نباشید.

۲. با روغن زیتون تمیز کنید

کمی روغن کودک را به دستان خود بمالید تا بوی تینر رنگ از بین برود. اگر روغن زیتون در خانه ندارید، روغن کودک جایگزین خوبی است. هر دوی این محصولات باقی مانده تینر رنگ و بو را از دست شما پاک می کنند. با حوله کاغذی خشک کنید و آن را در سطل زباله دور بیاندازید.

تینر رنگ را از روی لباس خود پاک کنید

۱٫ وانیل عصاره شستشو

لباس های بدبو را از شستشوی عادی خود جدا کرده و به دستگاه خود اضافه کنید. نیمی از بطری کوچک عصاره وانیل را به آب شستشو اضافه کنید. ماشین لباسشویی را تقریباً در نیمه شستشو متوقف کنید. بگذارید چند ساعت بماند. ماشین لباسشویی را دوباره به راه بیاندازید و مقدار کمی مواد شوینده در این مرحله اضافه کنید. بگذارید به صورت عادی شسته شود.

۲. محلول سرکه سفید

برای از بین بردن بوی بد، سعی کنید لباس ها را در یک محلول آب گرم و دو قاشق غذاخوری سرکه سفید خیس کنید. لباس را به مدت ۳۰ دقیقه در جای خود بگذارید. در آب خنک بشویید. تنوع دیگری که می توانید امتحان کنید این است که سرکه سفید رقیق نشده را روی لباس بریزید و بگذارید تا ۶۰ دقیقه قبل از شستشو به صورت عادی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی