پرایمر رنگ روغنی

پرایمر رنگ روغنی

پرایمر رنگ روغنی

پرایمر ها و رنگ های مبتنی بر روغن برای دهه ها استاندارد صنعت بوده است. این پرایمرها هم با رنگ های روغنی و هم با رنگ های لاتکس کار می کنند و باعث می شوند بسیار متنوع باشند و برای انواع مختلفی از سطوح قابل استفاده باشند. چوب (رنگ شده یا رنگ نشده)، فولاد و سایر فلزات و سطوح با رنگ موجود، مانند دیوارهای داخلی و خارجی، از جمله سطوح ایده آل برای پرایمرهای پایه روغن هستند.

پرایمر رنگ روغنی

پرایمر مبتنی بر روغن

بسیاری از پرایمرهای مبتنی بر روغن “کشنده های لکه” خوبی هستند و از نشان دادن لکه ها توسط لایه های جدید رنگ شما جلوگیری می کنند. آن ها برای جلوگیری از لکه های دیواره شما از جوهر، نیکوتین و آب مفید هستند.

اشکال پرایمرهای پایه روغنی (مانند رنگ های روغنی)، آن ها اغلب خشک می شوند و مقادیر زیادی ترکیبات آلی فرار (VOC) آزاد می کنند، که می تواند برای افراد با غلظت زیاد و در معرض قرار گرفتن طولانی مدت مضر باشد. آن ها همچنین نیاز دارند که برای تمیز کردن برس ها از رقیق کننده ها و حلال های قوی استفاده کنند.

پرایمر رنگ روغن و چند نکته

  • پرایمر ها گرچه نسبتاً گران هستند اما در مدت زمان طولانی باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود.
  • آنچه که از پرایمر استفاده می کنید به سطحی که آن را نقاشی می کنید بستگی دارد – چوب، فلز یا بتن.
  • پرایمر های مدرن اغلب بر پایه آب هستند و خیلی سریع خشک می شوند. بعضی از آن ها را می توان با استفاده از رنگ نهایی در کمتر از یک ساعت دوباره رنگ کرد. استفاده از پرایمر رنگ در واقع سرعت کار را افزایش می دهد، سرعت شما را کم نمی کند.
  • توصیه می شود قبل از شروع کار نقاشی، همیشه از پرایمر استفاده کنید.
  • برای دست یابی به بهترین نتیجه اگر از پوشش اولیه رنگ روغنی استفاده می شود از پرایمر روغنی استفاده کنید و در صورتی که رنگ رویی شما از نوع لاتکس است از پرایمر پایه لاتکس استفاده کنید.

پرایمر رنگ مبتنی بر آب و پرایمر مبتنی بر رنگ روغنی را بشناسید

اساساً تفاوت بین این دو پرایمر این است: پرایمر مبتنی بر آب برای رنگ های اکریلیک یا لاتکس و پرایمر پایه روغنی برای رنگ های روغنی است. پرایمر بر پایه آب معمولاً برای دیوارها و سقف ها در مواردی که کار جدیدی انجام می شود و آماده سازی مورد نیاز است، استفاده می شود و پرایمر بر پایه روغن در درجه اول برای درها، پنجره ها، فلز یا کارهای چوبی استفاده می شود.

تمیز کردن پرایمر مبتنی بر آب بسیار آسان تر از پرایمر روغنی است، زیرا نیازی به سقز نیست – فقط یک شستشوی خوب با آب گرم و صابون نیاز است.

پرایمر چیست؟

پرایمر نوع خاصی از رنگ است که قبل از پوشش نهایی رنگ ادامه دارد. پرایمرها اساس کار رنگ شما را ایجاد می کنند و می توانند روی چوب، فلز، دیوار خشک و بتن استفاده شوند. اعم از اینکه شما سطوح داخلی یا خارجی را رنگ آمیزی می کنید، پرایمرها اطمینان می دهند که سطح نقاشی دارای یک بافت ایده آل و یکنواخت (کمی درشت) است تا رنگ به طور موثر بچسبد. علاوه بر این، پرایمرها سطح متخلخل را مهر و موم می کنند و از نمایش لکه ها و رنگ های قبلی در زیر کار رنگ شما جلوگیری می کنند.

در حالی که می توان رنگ را روی سطوح که قبلاً رنگ آمیزی شده اند بدون آستر زدن استفاده کرد، معمولا بهتر است از پرایمر استفاده کرد چراکه اینکار باعث دوام بیش تر رنگ شما می شود. هنگام کار بر روی سطوح رنگ شده، اگر نوع رنگ را تغییر دهید، آماده سازی ضروری است. به عنوان مثال، رفتن از رنگ های روغنی به رنگ های لاتکس و بالعکس، یا تغییر شدید رنگ. همچنین، اگر رنگ در حال ترک خوردن یا آسیب دیدگی سطحی است، بتونه کاری می تواند مشکلی را در کار رنگ شما از بین ببرد (بعد از اینکه سطح را ترمیم و آماده کردید).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی