رقیق کننده رنگ

رقیق کننده رنگ

رقیق کننده رنگ

در حالی که رقیق کننده ها و رنگهای مبتنی بر لاتکس راحت و متنوع هستند، اما رقیق کننده ها و رنگهای روغنی هنوز هم در کاربردهای خاص گزینه های خوبی هستند. با این حال، اگر می خواهید از محصولات رنگ روغن استفاده کنید، باید بدانید که چگونه از رقیق کننده های رنگ یا حلال ها برای رنگ آمیزی و تمیز کردن برس ها و تجهیزات دیگر به درستی استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با رقیق کننده رنگ آشنا کنیم.

رقیق کننده رنگ

مبانی رنگ و رقیق کننده رنگ‌ روغنی

رقیق کننده ها و رنگ های مبتنی بر روغن برای دهه ها مورد استفاده بوده است. رنگ های روغن چسبندگی خوب و براقیت خوبی دارند و با دوام هستند، در برابر خراش ها بسیار مقاوم هستند و (در صورت استفاده با پرایمر) برای جلوگیری از لکه ها عالی هستند. در مقایسه با رنگهای لاتکس، رنگهای پایه روغنی نیز نفوذ بهتری دارند. هنگام کار با رنگ های روغنی، حلال ها و رقیق کننده ها برای تمیز کردن برس و مواد برقی ضروری هستند. رنگ های لاتکس را می توان با آب و صابون تمیز کرد.

رقیق کننده های رنگ حلال هایی هستند که می توانند رنگ را حل کرده و ویسکوزیته رنگ را کاهش دهند یا آن را “نازک” کنند تا در دستگاه های سمپاش برای کار استفاده شود. از آنجا که آنها رنگ را حل می کنند، به از بین بردن رنگ روی برس، غلطک و پاکسازی سمپاش کمک می کنند. رنگی که روی لوازم رنگ آمیزی جا مانده خشک می شود. برای حذف رنگ می توان از تعدادی رقیق کننده های دیگر نیز استفاده کرد. قبل از استفاده از رقیق کننده ها، برچسب های محصول را برای استفاده مناسب و رعایت نکات ایمنی بررسی کنید.

در صورت کار در فضای بسته، درها و پنجره ها را باز کنید تا تهویه هوا فراهم شود. می توان از فن برای خروج بخارهای اتاق استفاده کرد.

رقیق کننده ها می توانند قابل اشتعال باشند. هر چیزی که باعث ایجاد جرقه یا سایر منابع گرما شود را در فاصله ممکن از ظروف یا حتی از اتاق دور نگه دارید. بخارات می توانند مدت زمان طولانی در فضا بمانند.

هشدارهای ایمنی!

هنگام کار با رقیق کننده ها از دستکش، عینک ایمنی و ماسک تنفسی از لباس ایمنی مناسب استفاده کنید. رقیق کننده ها برای پوست، ریه ها و سایر بافت های آلی سمی هستند. هنگام استفاده از آنها، باید از پوست خود محافظت کنید. رقیق کننده ها می توانند باعث سردرد، حالت تهوع، خستگی و تحریک پذیری، مشکل در تمرکز، کلافگی و بیهوشی شوند. بخارات آن ها می توانند ریه ها، بینی و گلو را تحریک کنند.

در صورت کار در داخل منزل، درها و پنجره ها را باز کنید تا تهویه هوا فراهم شود. می توان از فن برای خروج بخارهای اتاق استفاده کرد. حلال ها می توانند بسیار قابل اشتعال باشند. هر چیزی که باعث ایجاد جرقه یا سایر منابع گرما شود را در فاصله ممکن از ظروف یا حتی از اتاق دور نگه دارید.

نکات مفید

تینر رنگ می تواند رنگ روغن را از روی برس ها و سایر تجهیزات پاک کند، اما فقط زمانی که رنگ مرطوب است. استون غالباً تنها حلالی است که پس از خشک شدن به اندازه کافی قدرت دارد تا رنگ را حل کند. رقیق کننده رنگ را نباید با رنگهای لاتکس استفاده کرد.

چگونه رنگ را رقیق کنیم

مرحله ۱: حلال مناسب را انتخاب کنید

یک رقیق کننده مناسب برای نوع رنگی که استفاده می کنید و روش استفاده از آن را بخرید. به عنوان مثال، اگر در حال پاشیدن رنگ روی یک سطح هستید، به مخلوط نازک تری از رنگ نیاز خواهید داشت. رقیق کننده رنگ برای رنگهای روغنی مناسب نیست. تمام دستورالعمل ها و اطلاعات برچسب را بخوانید. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، یک متخصص فروشگاه رنگ می تواند به شما کمک کند.

مرحله ۲: رنگ را تست کنید

با استفاده از روش انتخابی خود، دو لایه از مخلوط رنگ / رقیق کننده خود را روی سطح مورد نظر بمالید، سپس به عقب رفته و نتایج را ارزیابی کنید. اطمینان حاصل کنید که لایه رنگ به طور کامل سطح را پوشانده است و سطح زیرین را نمی توانید مشاهده کنید. اگر رنگ به اندازه کافی نازک نیست، مقدار کمی رقیق کننده به مخلوط اضافه کنید و دوباره برای آزمایش استفاده کنید.

1 دیدگاه

  1. […] رقیق کننده رنگ از جمله محصولاتی است که کیفیت رقیق کننده رنگ، نوع آن و قیمت آن برای کسانی که با رنگ ها سر و کار دارند، مهم است. پس کسب اطلاعات درباره این نوع محصولات و هزینه هایی که برای آنها مشخص می شود، دارای اهمیت بسیار است. اگر حرفه شما این امر را برای شما ضروری می کند که با انواع و اقسام رنگ ها و محصولات مرتبط با آنها آشنا باشید و از کیفیت و چگونگی آنها و همین طور تعرفه هایی که برای این نوع محصولات تعیین می شود، اطلاعات کامل داشته باشید. توصیه ما به شما ارتباط با کریوند است تا اطلاعات کاملی درباره فروش و قیمت به روز رقیق کننده رنگ به دست آورید. […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی