نقاشی ساختمان با غلتک طرح دار

نقاشی ساختمان با غلتک طرح دار

مراحل نقاشی ساختمان با غلتک طرح دار

نقاشی ساختمان با غلتک طرح دار

مرحله ۱: غلتک طراحی را علامت گذاری کنید

برای دستیابی به تکرارهای رنگ دیواری، در هر نقطه غلتک را با یک + و یک –  علامت گذاری کنید. ردیف اول را با علامت + به سمت بالا شروع می کنید، بعدی با – به بالا.

مرحله ۲: رنگ را آماده کنید

سینی را با رنگ لاتکس در انتهای نیمه براق پر کنید. غلتک طراحی را برداشته و غلتک فوم را از طریق رنگ عبور داده و کاملاً آن را بپوشانید. آن را یک بار روی کاغذ بغلتانید تا اضافات آن پاک شود. حالا غلتک طراحی را نصب کنید و آن را روی کاغذ بچرخانید تا مطمئن شوید که در سمت راست قرار دارد.

مرحله ۳: ردیف اول را پایین بیاورید

غلتک طراحی را با گوشه سمت چپ بالا تر کرده و از بالا به پایین حرکت دهید، غلتک را در حدود ۴۵ درجه زاویه دهید.

مرحله ۴: قسمت دوم را بزنید

ردیف بعدی را با غلتک طراحی در بالا تراز کنید. با مراقبت از ایجاد فاصله بین ردیف ها، غلتک را به سمت پایین بکشید. مرحله ۲ را بعد از سه ردیف، یا وقتی رنگ شروع به کمرنگ شدن کرد، تکرار کنید.

معرفی ۵ غلتک زیبا

طرح گوزن

طراحی گوزن یک طرح زیبا که در مهد کودک یا اتاق بچه ها استفاده می شود. این نوع طرح ها با غلتک های رنگی که شش اینچ عرض دارند، اعمال می شوند. علاوه بر این، این الگو را می توان با استفاده از هر رنگ لاتکس، و هر رنگی که انتخاب کردید اعمال کنید!

مزارع گلها

این نوع چاپ یک طرح عالی و ظریف برای حمام است. حتی می توانید فقط یک دیوار را در یک فضای بزرگتر مانند اتاق خواب با این طرح رنگ آمیزی کنید. برای فضاهای پر از نور که می توانند از مکمل زیبایی استفاده کنند، عالی است.

زیگ زاگ

شما فکر می کنید یک الگوی زیگ زاگ بر روی دیوار ممکن است گیج کننده باشد، اما طرح زیگ زاگی با اعمال غلتک تقریباً به شکل  3-D به نظر می رسد. و این نوع رنگ یک طرح مناسب برای دیوار های صاف است.

سیستم نقاشی تزئینی دو غلتکی

آیا می خواهید در کسری از زمان بیشتر دیوار ها را رنگ آمیزی کنید؟سیستم دو غلتکی را انتخاب کنید. این گزینه، با جلوه تزئینی خود، می تواند رنگ و بافت منحصر به فردی را نیز بر روی دیوارهای شما ایجاد کند!

الگوی گل رز

الگوی گل رز زیبا، مانند سایر گزینه های موجود در این لیست، می تواند بیش از یک دیوار باشد. شما می توانید آن را روی مبلمان، کابینت ها، سقف و حتی پارچه استفاده کنید.

نقاشی ساختمان با انواع غلتک

نقاشی ساختمان با غلتک طرح دار و دیگر غلتک ها: چند نوع غلتک رنگ اصلی برای انتخاب وجود دارد، مانند: غلتک دستی، غلتک پد و غلتک بافت دار. هر نوع دارای مزایا و معایبی است و هر کدام برای پروژه های خاص نقاشی مناسب است. درست مانند هزینه های رنگ، هزینه غلتک نیز بر نتیجه نهایی پروژه تأثیر می گذارد. بعضی از نقاشان یک بار از غلتک استفاده می کنند و آن را دور می اندازند. برخی دیگر روی غلتک های گران تری سرمایه گذاری می کنند که می تواند چندین بار شسته و دوباره استفاده شود. با خرید ارزانترین غلتک، از وسوسه کاهش هزینه های پروژه خود جلوگیری کنید.

غلتک دستی

غلتک دستی رایج ترین نوع غلتک رنگ است. این غلتک ها معمولاً برای رنگ آمیزی به دیوارها و سقف ها استفاده می شوند و به همین ترتیب دارای دسته هایی هستند که از اتصالات کشوی دسته استفاده می کنند. غلتک های دستی به دلیل طول دسته های آنها، به ویژه در رنگ آمیزی سطوح بالا بسیار مفید هستند. در واقع، اگر دسته به اندازه کافی بلند باشد، می توانید بدون نیاز به استفاده از نردبان، یک سقف را با غلتک دستی رنگ کنید. یک اشکال احتمالی در مورد این نوع غلتک این است که اگر حتی کمی رنگ بیش از حد استفاده شود، ممکن است رنگ آمیزی شما را خراب کند.

غلتک پد

غلتک های پد ابزاری موثر برای رنگ آمیزی یا لبه کاری هستند. این غلتک های منحصر به فرد از یک بالشتک کاملاً جاذب و مسطح برای استفاده از رنگ در حرکت مستقیم استفاده می کنند. آنها دارای چرخ های کوچکی در امتداد لبه های خود هستند که به خوب و صاف نگه داشتن رنگ کمک می کنند. در حالی که انواع دیگر غلطک ها تمایل به پاشیدن رنگ در نتیجه حرکت دایره ای دارند که از طریق آنها کار می کنند، غلطک های پد قادر به صاف بر روی سطوح هستند، در واقع رنگ پاشیده و چکیده را از بین می برند. غلطک های پد به دلیل صاف بودن، بهتر از سایر غلتک ها رنگ را نگه می دارند و بهترین غلطک های رنگی هستند که می توان هنگام رنگ آمیزی یک سطح، بیش از یک رنگ استفاده کرد.

غلتک های بافت دار

غلتک های بافت دار به طور خاص برای نقاشی بافت روی سطح طراحی شده اند. این غلتک ها دارای روکش های فومی مخصوصی هستند که دارای الگوهای خاصی در آن ها هستند تا اجازه دهند رنگ به روش خاصی مانند دیوار مصنوعی به داخل دیوار برود. غلتک هایی وجود دارد که دانه های چوب، آجر، سنگ، کاشی و بسیاری از الگوهای دیگر را شبیه سازی می کند. غلتک های بافت دار مانند غلتک های دستی برای استفاده در سطوح بزرگ، مانند دیوارها و سقف ها، مناسب ترین هستند. بنابراین همانطور که گفته شد شما می توانید برای رنگ آمیزی از غلتک های مختلف استفاده کنید که هر کدام از این غلتک ها زیبایی ها خاص خود را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی