رنگ آمیزی ساختمان قدیمی

رنگ آمیزی ساختمان قدیمی

رنگ آمیزی ساختمان قدیمی فرایندی است که باید با دقت و مهارت انجام شود.
خانه های قدیمی اغلب جذابیت یا دنجی دارند که خانه های جدید نمی توانند آن را تکرار کنند. بعلاوه، آنها با جزئیات دوست داشتنی مانند قفسه های داخلی، کف های چوبی اصلی یا جزئیات معمولی عجیب و غریب ارائه می شوند.

اما هر خانه قدیمی تقریبا هر چند سال به نگهداری، به روزرسانی یا تازه سازی نیاز دارد. رنگ یکی از بهترین راه ها برای دادن تازگی به خانه های قدیمی، در عین حفظ یکپارچگی خانه است. با این وجود رنگ آمیزی یک خانه قدیمی اغلب با مجموعه چالش های خاص خود همراه است که می تواند از کوچک (گوشه های ظریف و تزئین شده) تا بزرگ (جایگزینی و ترمیم دیوارهای آسیب دیده یا چوب) باشد. 

اگر به تازگی وارد یکی از این خانه ها شده اید و با دیدن ظاهر کهنه ساختمان دچار اضطراب شده اید، این چند نکته به شما کمک می کند که رنگ آمیزی ساختمان قدیمی را بهتر انجام دهید.

رنگ آمیزی ساختمان قدیمی

۱- میزان کار مقدماتی خود را بدانید

شما به احتمال زیاد از انتخاب رنگ و دیدن، تازه شدن اتاق خود هیجان زده شده اید، اما مانند همه توصیه های ما در زمینه رنگ، ما می خواهیم شما همیشه قبل از هر چیز آمادگی را در نظر بگیرید. رنگ آمیزی ساختمان قدیمی، معمولاً به روشی متفاوت نسبت به ساختمان جدید نیاز دارد.

قبل از رنگ آمیزی به مناطقی که ممکن است به یک تمیز کننده عمیق یا تمیز شده نیاز داشته باشند فکر کنید. به ویژه از نقاشی سقف در این مرحله از فرآیند نمی توان چشم پوشی کرد. ممکن است سقف های قدیمی نیاز به برداشته شدن، صاف کردن، آماده سازی و رنگ آمیزی داشته باشند یا ممکن است برخی از سقف ها طی سال ها تمیز نشده باشند، این بدان معنی است که رنگ جدید ممکن است به درستی نچسبد.

به مناطقی نگاه کنید که به نظر می رسد در اثر آسیب به آب یا انواع دیگر آسیب دیده اند. هر دو قسمت داخلی و خارجی که آسیب دیده اند، نیاز به ترمیم کامل، قبل از نقاشی دارند. هنگام برداشتن این مرحله، خانه های قدیمی اغلب مملو از شگفتی هستند، بنابراین آماده باشید. یک شرکت معتبر رنگ قبل از رنگ آمیزی اطمینان حاصل می کند که تمام تعمیرات (به خصوص در مورد آب، کپک یا پوسیدگی) کاملاً به پایان رسیده است.

مواردی مانند روکش و درب را در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید نواحی فرسوده را رنگ آمیزی کنید یا نوار بکشید. این قسمت از خانه های قدیمی ویژگی اصلی آنهاست. برای اینکه جلوه های چوبی و درها در سال های آینده زیبا به نظر برسد، باید با دقت زیاد پیش ساخته شوند. در قسمت بیرونی خانه های قدیمی ممکن است لایه های زیادی از رنگ ساخته شده باشد. شما باید تصمیم بگیرید که آیا با ایجاد حفره، برجستگی ها و سطوح مختلف رنگ در زیر محصول نهایی مشکلی ندارید. معمولاً کافی است رنگ شل را خراشیده و اثر پوستی تمساح را روی سطح نقاشی نهایی خود بگذارید. 

گزینه دیگر برای ایجاد رنگ خارجی، در رنگ آمیزی ساختمان قدیمی این است که تمام رنگ های قدیمی به چوب های برهنه بریده شوند، منشعب شده و رنگ آمیزی شوند تا تمام سطوح تقریباً جدید و نسبتاً صاف به نظر برسند. این یک فرآیند بسیار وقت گیر، پرزحمت و گران است، بنابراین بودجه شما روند تصمیم گیری را پیش می برد.

۲- از رنگ و ابزار مناسب خانه های قدیمی استفاده کنید

خانه های قدیمی اغلب دارای سطوحی هستند که خانه های جدید از آن برخوردار نیستند. دیوارهای گچی، آجرهای نمایان، تخته های چوبی و بلوک های معماری خارجی در خانه های قدیمی معمول است. استفاده از رنگ و ابزار مناسب بر روی این سطوح (به علاوه رنگ و ابزار مناسب برای خود اتاق) برای اطمینان از دوام پروژه مهم است.

به عنوان مثال، یک رنگ با براقیت بالا نقص های سطح دیوارهای قدیمی را برجسته می کند یا رنگ غلط (و آماده سازی ضعیف) روی آجر و تزئینات زینتی می تواند کار را طولانی تر کند.

رنگ و ابزار مناسب در هر کار رنگ داخلی یا خارجی و حتی بیشتر در خانه های قدیمی از اهمیت بالایی برخوردار است. هنگام نقاشی روی سطوح غیر متعارف یا غیر خشک شده، همیشه با یک متخصص رنگ مشورت کنید. در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

۳- از طریق انتخاب های رنگ فکر کنید

در رنگ آمیزی ساختمان قدیمی، هنگام انتخاب رنگ برای فضای داخلی و خارجی باید محتاط تر باشیم و برای این ساختمان ها ارزش قائل شویم. خانه های قدیمی در هنگام استفاده از رنگ های متناسب با دوران خانه، بیشتر شخصیت و جذابیت خود را حفظ می کنند.

آثار کلاسیک در یک ساختمان قدیمی بسیار زیباست. سفید تازه در یک خانه قدیمی چیزی غیر از یک رنگ کسل کننده به نظر می رسد. در واقع، این می تواند کمک کند که کارهای زیبا بیشتر به چشم بیایند. معمولا برای رنگ آمیزی ساختمان قدیمی، رنگ های کلاسیک برای نمایش جزئیات کار یا خطوط در ایوان ها، لبه های جلو و شیروانی ها استفاده می شوند. خاکستری ذغالی مناسب در نمای بیرونی یک خانه قدیمی می تواند آن را از شکننده به باشکوه به روز کند و به روزرسانی رنگ سبز آووکادو به یک رنگ مدرن تر می تواند یک دستشویی قدیمی را تازه و نو کند.

البته می توانید رنگ های جسورانه تری انتخاب کنید و آنها را در خانه های قدیمی کار کنید. اما توصیه می شود که رنگ هایی را انتخاب کنید که مطابق با سن و جو خانه باشد و استخوان های خوب خانه را بیرون بیاورد.

۴- برای خانه های قدیمی یک نقاش حرفه ای استخدام کنید

برای رنگ آمیزی ساختمان قدیمی، واقعاً به مهارت یک حرفه ای نیاز است تا بهترین رنگ آمیزی را داشته باشد. نقاشان حرفه ای و شرکت های رنگ آمیزی نه تنها چالش های نقاشی در خانه های قدیمی را درک می کنند، بلکه همچنین می فهمند که چگونه می توان مشکلات رنگ آمیزی آن خانه را حل کرد.

کارهای آماده سازی برای خانه های قدیمی به خصوص دشوار است. کارهای ضعیف آماده سازی در فضای بیرونی به معنای نیاز به نقاشی زودتر (گاهی اوقات به معنای واقعی کلمه طی ۱-۲ سال) است که هزینه و زمان بسیار بیشتری نسبت به کار صحیح آن در ابتدا خواهد داشت. در حقیقت، یک شرکت حرفه ای رنگ آمیزی ممکن است بیش از نیمی از کل زمان پروژه را برای تهیه یک سطح برای رنگ آمیزی استفاده کند. به روند اعتماد کنید این زمان می تواند تفاوت در صدها ساعت و دلار باشد.

نقاشان حرفه ای همچنین می دانند که کدام رنگ، ابزار و تجهیزات برای سطوح خانه قدیمی شما مناسب است. به علاوه، بسیاری از شرکت ها متخصصان رنگ آمیزی که می توانند به شما در انتخاب رنگ برای ساختمان قدیمی کمک کنند تا خانه شما شخصیت اصلی خود را حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی