رنگ زدن روی کاغذ دیواری

رنگ زدن روی کاغذ دیواری

رنگ زدن روی کاغذ دیواری

نحوه انجام: نقاشی روی کاغذ دیواری

آیا از کاغذ دیواری قدیمی خود خسته شده اید؟ قبل از اینکه به زحمت از بین بردن آن بیفتید، فکر کنید که آن را با چند لایه رنگ بپوشانید. برای آگاهی از چگونگی انجام این کار و درک اینکه آیا رنگ آمیزی راه حل مناسبی برای دیوارهای شما است، ادامه مطلب را بخوانید.

اگر برنامه ای برای جابجایی ندارید، ارزش این را دارد که کاغذ را کاملاً دور بریزید و با آنچه در زیر است کار کنید. اما اگر به یک راه حل سریع نیاز دارید، در واقع می توانید با نقاشی روی کاغذ دیواری نتایج خوبی کسب کنید! با حداقل دردسر می توانید به ظاهری کاملاً جدید دست پیدا کنید. این مجموعه مراحل را برای نحوه نقاشی روی کاغذ دیواری دنبال کنید.

رنگ زدن روی کاغذ دیواری

برای نقاشی روی کاغذ دیواری از چه نوع رنگ باید استفاده کنیم؟

یک رنگ پایه خوبی برای نشستن رنگ شما فراهم می کند. بهتر است از یک رنگ پایه روغن استفاده کنید، زیرا به این ترتیب کاغذ به درستی آب بندی می شود. اگر از این مرحله رد شوید، رنگ به صورت لکه هایی خشک می شود، که وحشتناک به نظر می رسد.

رنگ های پایه روغنی بوی قوی تری نسبت به رنگ های آب و یا آغشته ها با پایه حلال دارند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که در هنگام بتونه کاری و نقاشی، اتاق تهویه خوبی داشته باشد. حداقل یک ساعت برای خشک شدن لایه رنگ اختصاص دهید. اگر چندین لایه را اعمال می کنید، ممکن است لازم باشد تا ۲۴ ساعت صبر کنید.

آیا می توانید روی کاغذ دیواری وینیل نقاشی کنید؟

کاغذ دیواری های وینیل از یک کاغذ پشتی تشکیل شده اند که روی آن پوستی وینیل قرار گرفته است. بیشتر کاغذ دیواری های مدرن وینیل به گونه ای طراحی شده اند که قابل برداشتن هستند. برای پاک کردن کاغذ دیواری وینیل، باید از گوشه پایین کاغذ شروع کرده و آن را از دیوار جدا کنید. اطمینان حاصل کنید که این کار را با یک حرکت صاف و تمیز انجام داده اید. این به شما کمک می کند تا از پاره کردن کاغذ یا پشت سر گذاشتن هر گونه خرابکاری جلوگیری کنید.

با این حال، از بین بردن کاغذ دیواری وینیل خود همیشه یک گزینه عملی نیست. کاغذ دیواری وینیل طوری طراحی شده است که می تواند در برابر آب مقاومت کند، بنابراین پاک کردن آن مشکل است. اگر وقت کافی ندارید، ممکن است بخواهید از برداشتن کاغذ دیواری جلوگیری کنید. بنابراین، اگر کاغذ دیواری شما وینیل باشد می توانید روی کاغذ دیواری نقاشی کنید؟ پاسخ کوتاه بله است، به شرطی که کاغذ دیواری به خوبی به دیوار چسبیده باشد و از وضعیت خوبی برخوردار باشد.

نقاشی روی کاغذ دیواری ها اغلب بحث برانگیز است. برخی از متخصصان نقاشی می گویند که نقاشی روی کاغذ دیواری هرگز نمی تواند به زیبایی ظاهری باشد که انگار با دیوار خالی شروع کرده اید. نقاشی روی کاغذ دیواری مشکل خاصی ندارد، فقط راهنمای ما را دنبال کنید! برای کشف بهترین تکنیک ها و روش های نقاشی روی کاغذ دیواری به ادامه مطلب بروید.

شروع کار

ابزار و وسایلی که به آنها نیاز خواهید داشت

اگر روی کاغذ دیواری نقاشی می کنید ، بیشتر وسایل مورد نیاز شما محصولات نقاشی و تزئینات استاندارد است. برای این کار شما به موارد زیر احتیاج دارید:

• برس های رنگی با کیفیت بالا

• غلتک های رنگ

• سمباده

• رنگ پایه روغن

چه زمانی باید روی کاغذ دیواری نقاشی کنید؟

حذف کاغذ دیواری معمولاً یک درد است. به عنوان یک قانون کلی، اگر می توانید کاغذ دیواری قدیمی را بردارید، باید قبل از شروع به رنگ آمیزی دیوار این کار را انجام دهید. از بین بردن کاغذ دیواری زمان بر است، اما در نهایت کار، شما یک دیوار سفید و کاملا تمیز خواهید داشت. با این حال، در بعضی موارد، بهتر است کاغذ دیواری سالم بماند. بنابراین، چه زمانی باید روی کاغذ دیواری نقاشی کنید؟

گاهی اوقات برداشتن کاغذ دیواری می تواند به دیوار شما آسیب جدی برساند. این امر به ویژه درصورتی که کاغذ دیواری به دیوار گچ وصل شود ، بیشتر صدق است. اگر چندین لایه کاغذ به دیوار زده شده است نیز ممکن است با مشکل روبرو شوید. بنابراین، در این موارد، ممکن است بخواهید به جای حذف کاغذ دیواری قدیمی خود، رنگ آمیزی کنید. فقط به خاطر داشته باشید که اگر روی کاغذ دیواری نقاشی می کنید، بعداً برداشتن آن دشوارتر می شود. بنابراین، اگر شک دارید، بهتر است قبل از شروع کار با یک نقاش و دکوراتور مشورت کنید.

چگونه دیوار خود را برای نقاشی آماده کنیم؟

اگر می خواهید روی کاغذ دیواری های قدیمی نقاشی کنید، تهیه مقدمات اولیه کاملاً ضروری است. هر نوع کاغذ شل و یا گوشه های جدا شده باید با چسب دوباره روی دیوار قرار گیرند. اگر سوراخ هایی روی دیوار وجود دارد، باید قبل از شروع به نقاشی آن ها را پر کنید. هدف این است که دیوار تا حد ممکن صاف شود در غیر این صورت رنگ به درستی روی دیوار شما نمی نشیند. برای اینکه سطح آن یکدست شود، ممکن است لازم باشد دیوار را کمی ماسه بزنید.

لبه های دیوار را بچسبانید. همچنین بهتر است قبل از شروع به کار رنگ آمیزی، دیوار را تمیز کنید. از اسفنج و مواد شوینده ملایم استفاده کنید و این محلول را به آرامی به دیواره بمالید. فقط مطمئن شوید که کاغذ دیواری را کاملاً خیس نکرده اید، در غیر این صورت ممکن است خداب شود. قبل از اقدام به افزودن رنگ به دیوار، اجازه دهید دیوار کاملا خشک شود. لازم است کاغذ دیواری قبل از افزودن رنگ به سطح، تا حد ممکن صاف باشد. اگر کاغذ دیواری شما دارای برجستگی یا حباب است، بهتر است دیوار را سنباده بزنید. برای گرفتن بهترین نتیجه، از کاغذ سنباده خوب استفاده کنید. سنباده زدن به دیوار احتمالاً گرد و غبار زیادی ایجاد می کند. قبل از شروع کار و رنگ آمیزی دیوار خود را تمیز کنید. شما می توانید برای نقاشی روی کاغذ دیواری از اطلاعاتی که در سایت کریوند در اختیارتان گذاشتیم استفاده کنید.

خرید رنگ ساختمانی یا اطلاع از قیمت رنگ ساختمانی

تلفن واحد فروش رنگ ساختمانی : ۰۶۶۴۳۳۳۳۴۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی