اجرای پروژه رنگ آهن آلات ساختمان

اجرای پروژه رنگ آهن آلات ساختمان

برای اجرای پروژه رنگ آهن آلات ساختمان، باید اطمینان حاصل کنید که لوازم و تجهیزات مورد نیاز، قبل از شروع کار، آماده هستند. این یک توصیه عالی برای هر پروژه نقاشی است، خواه یک سطح آهن جدید باشد یا یک سطح آهنی قدیمی که نیاز به توجه دارد.

رنگ زدن آهن آلات سختمان برای دو هدف انجام می شود:

 1. بهبود نمای ساختمان است.
 2. استحکام و حفاظت از آهن آلات در برابر شرایط آب و هوایی
  رنگ آمیزی آهن آلات ساختمان
  برای اجرای پروژه رنگ آهن آلات ساختمان باید سطح آهن را برای پذیرش رنگ آماده کنید. اگر نشانه هایی از پوسته پوسته شدن یا لایه برداری رنگ را در مناطقی مشاهده کردید که آهن شروع به زنگ زدن می کند، زمان رنگ آمیزی فرا رسیده است. محو شدن رنگ و ظاهر شدن “گچ” از سایر نشانه ها است.
  هنگام رنگ آمیزی مجدد آهن، اگر قسمت کوچکی دچار زنگ زدگی و خوردگی باشد، این هم حتی مهم است. شکاف ها و سوراخ ها باید با محصولی پر شود که برای تعمیر بدنه اتومبیل استفاده می شود. مانند سایر فلزات، تمام سطوح را با مواد رقیق کننده تمیز کنید تا آثار چربی یا روغن از بین برود. با استفاده از مخلوط ۳ قسمت آب به ۱ قسمت سفید کننده، کپک را از بین ببرید. بگذارید کاملا خشک شود. مراقبت از زنگ زدگی و خوردگی ممکن است شامل سنباده زدن و یا استفاده از برس سیمی باشد. کاغذ سنباده در محدوده ۸۰ ریز برای از بین بردن زنگ زدگی نیز مناسب است. برای صاف کردن سطح در مرحله دوم از سنباده ظریف تری مانند ۱۲۰ ریز استفاده کنید. هنگام استفاده از برس سیمی برای از بین بردن زنگ زدگی و رنگ لایه برداری مراقب باشید. از دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید.
  اگر مناطق بزرگ و سختی از خوردگی و زنگ زدگی دارید، می توانید از روش سند بلاست استفاده کنید. محصولات شیمیایی به نام مبدل زنگ وجود دارد که با حل شدن آن می تواند زنگ زدگی را از بین ببرد. این محصولات عموماً یک لایه محافظ روی سطح آهن ایجاد می کنند.
  تمیز کردن سطح کاملاً ضروری است. ممکن است بخواهید قبل از شروع تعمیرات، آهن را تمیز کنید. باید مراقب باشید تا به مناطق تعمیر شده آسیب دیگری وارد نشود.
  درها و ویندوز را بپوشانید، اگر آهن آلات درها و پنجره ها هستند، باید کمی وقت بگذارید تا پنجره ها و درهایی که رنگ نمی شوند را بپوشانید. یک آغازگر خوب مخصوص سطوح آهنی استفاده کنید. شما باید از بالا به سمت پایین کار کنید و به آرامی از یک انتها به سر دیگر بروید.
  قبل از استفاده از روکش پایان اطمینان حاصل کنید که اولین لایه کاملا خشک شده است. سپس با همان روکش های پایان کار رنگ آمیزی را شروع کنید. بهترین گزینه برای فلزات یک رنگ اکریلیک-لاتکس است.
  رنگ های زیادی می توان برای فلز استفاده کرد، اما رنگ های اپوکسی به پیش آماده سازی کمتری نیاز دارند و محافظت برتر در برابر خوردگی را ارائه می دهند.
  مطمئن شوید که در روزی نقاشی می کنید که انتظار بارش باران نباشد. برای رسیدن به بهترین نتیجه، یک روز کمی ابری یا صبح زود نقاشی کنید.

بهترین رنگ برای اجرای پروژه آهن آلات ساختمان

در صورت رنگ آمیزی سطوح فلزی در فضای باز مانند نرده ها در حیاط خانه و همچنین وسایل داخلی که از آن به شدت استفاده می شود مانند کابینت آشپزخانه و قاب پنجره، رنگ مبتنی بر روغن را انتخاب کنید.
اگر ابتدا یک آغازگر مبتنی بر روغن استفاده کنید، به یکنواختی بیشتری خواهید رسید. با این وجود می توانید رنگ روغن را مستقیماً روی آهن قرار دهید زیرا فاقد آب است و بنابراین خطر زنگ زدگی وجود ندارد. کمی صبر کنید تا رنگ روغن خشک شود.
رنگ های پایه آب سریع تر خشک می شوند و دود کمتری دارند. برای رنگ آمیزی داخلی وسایلی مانند دیوارکوب ها، قاب های تختخواب یا میزهای اتاق مهمان از رنگ اکریلیک پایه آب استفاده کنید. این رنگ ها گزینه ارزان تر و خشک شدن سریع تری نسبت به رنگ روغن هستند. رنگ اکریلیک، ساخته شده از رنگدانه ها، رزین های اکریلیک و آب، در کمتر از یک ساعت بخار کمتری از خود ساطع می کند و در اثر پوششی انعطاف پذیر در برابر ترک خوردگی، خرد شدن و محو شدن خشک می شود. با این وجود، در معرض فرو رفتگی، لکه ها و جاروبرقی ها آسیب پذیرتر خواهد بود. یک رنگ اکریلیک معمولی از مواد آلی کمتری نسبت به رنگ روغن برخوردارند. بنابراین احتمال تشکیل کپک کمتر است و این گزینه مناسبتری برای مناطق مستعد رطوبت مانند آشپزخانه و حمام است. به خاطر داشته باشید که قرار گرفتن مستقیم رنگ بر پایه آب در معرض فلز باعث زنگ زدگی آن می شود، بنابراین قبل از استفاده از یک آستر روغن پایه استفاده کنید.
برای رنگ آمیزی آهن فرفورژه، از رنگ مینای درجه خارجی استفاده کنید. برای بهترین نتیجه، از رنگ “مستقیم به فلز” (DTM) استفاده کنید که حاوی ماده مهار کننده زنگ زدگی است. استفاده از رنگ خارجی معمولی منجر به خرد شدن می شود. رنگ باید با قلم مو در ضربات طولانی و صاف استفاده شود. در صورت تمایل می توان لایه دوم را نیز اعمال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی