زدن رنگ پلاستیک روی دیوار گچی

زدن رنگ پلاستیک روی دیوار گچی

مقدمه

رنگ پلاستیک چیست؟

زدن رنگ پلاستیک روی دیوار گچی: رنگ پلاستیک دیواری بر پایه آب است. این بر اساس اکریلیک است و یک پوشش مات صاف به دیوارها ارائه می دهد. همچنین این رنگ ها به همان اندازه امولسیون های برتر قابل شستشو و نگهداری هستند. بسیار مقاوم است اما برای استفاده در سطوح خارجی، سطوح چوبی و آهنی مناسب نیست.

دیوارهای داخلی و خارجی سطح ساختمان به دلیل کیفیت برتر با رنگ پلاستیکی توسط توده ای بسیار بزرگ رنگ آمیزی می شوند. امولسیون ها در مقایسه با استفاده های قبلی از پراکنده ها و سایر رنگ ها، بهترین نتیجه را به وجود می آورند. امولسیون در دو نوع وجود دارد: رنگهای پایه آب و رنگهای پلاستیکی. در این مقاله، ما در مورد رنگهای پلاستیکی و زدن رنگ پلاستیک روی دیوار گچی به طور عمیق مطالعه خواهیم کرد.

زدن رنگ پلاستیک روی دیوار گچی

ساده ترین راه پاک کردن رنگ قدیمی از دیوارهای گچی چیست؟

دیوارهای گچی از کاغذ دیواری گرفته تا کارهای جدید رنگ تا نصب پانل های تزئینی داخلی، تعدادی از فرصت های جذاب تزئین را ارائه می دهند. صرف نظر از انتخاب شما، دیوارهای گچ باید کاملا تمیز و پایدار باشد و اغلب این موارد شامل پاک کردن رنگ قدیمی از سطح است. متخلخل بودن گچ می تواند این کار را به یک کار دشوار تبدیل کند، بنابراین با ساده ترین روش شروع کنید و محصولات و راه حل های خود را ادامه دهید تا زمانی که یکی از روش های مناسب را پیدا کنید.

پاک کردن رنگ از روی دیوار و زدن رنگ پلاستیک روی دیوار گچی

تراشیدن

مرحله یک زدن رنگ پلاستیک روی دیوار گچی: ساده ترین راه برای از بین بردن رنگ قدیمی، اگر از قبل شل شده، پوست آن ریخته شده یا بریده شده باشد، استفاده از چاقوی بتونه، خراش پلاستیکی یا ابزار مخصوص با تیغه سوهان سخت است. به سادگی لبه صاف ابزار را در سطح دیوار به کار ببرید تا تکه های شل شده رنگ از بین برود. اگر یک پارچه در زیر محل کار خود قرار دهید تا تکه های کوچکی از رنگ را که از دیوار می ریزد، بگذارید، در آخر راحت تر خواهد شد. به راحتی تراشیدن باعث از بین رفتن بیشتر رنگ شل می شود.

استریپر شیمیایی

اگر با گذشت زمان رنگ به خودی خود شل شده است، شما چاره ای ندارید که از مواد پاک کننده رنگ شیمیایی استفاده کنید تا رنگ را برای شما شل کند. این استریپرها حاوی مواد شیمیایی فوق العاده قوی هستند که در صورت طولانی ماندن می توانند باعث تغییر رنگ و خراب شدن هر سطحی شوند و بنابراین باید با احتیاط استفاده شوند. استریپر را با مسواک بر روی قسمت کوچکی از دیواره خود نقاشی کنید و اجازه دهید حدود ۵ دقیقه روی سطح بماند، مگر اینکه دستورالعمل سازنده محصول به آن دستور دیگری داده باشد.

خنثی کردن

چه از نوار برقی حرفه ای استفاده کنید و چه از خانگی، باید سطح گچ را تمیز کنید تا مواد شیمیایی موجود در مخلوط خنثی شود. در غیر این صورت این مواد شیمیایی می توانند به سطح گچ نفوذ کرده و باعث ایجاد لکه، تغییر رنگ یا حتی آسیب و از بین رفتن تکیه گاه سازه شوند. تمام دیواره را با یک اسفنج مرطوب در آب خنک تمیز پاک کنید. اسفنج را بعد از هر بار عبور از قسمت کوچکی از دیوار بشویید تا اطمینان حاصل شود که هر منطقه با آب تمیز پوشانده شده است.

مواد اولیه برای رنگ پلاستیکی

سیمان: یک لایه آستر سیمان یک لایه پایه است که برای نقاشی روی سطح استفاده می شود.

بتونه: برای پر کردن سطح و سوراخ های ناهموار استفاده می شود. این ماده با مخلوط کردن گچ سرب سفید “MITTI” و لاک الکل با هم آماده می شود تا به شکل خمیر غلیظ در آید.

زدن رنگ پلاستیک روی دیوار گچی

• سطح باید کاملاً از ریختن ملات، پاشیده شدن دوغاب سیمان، گرد و غبار و غیره تمیز شود.

• آستر روی سطح اعمال می شود.

• باید حداقل ۴۸ ساعت سطح خشک شود.

•برای صاف و یکدست شدن سطح باید سطح آن را با کاغذ ماسه مالش دهید.

• هر ناهمواری باید با استفاده از بتونه صاف شود.

دسته های رنگ پلاستیک کدامند؟

• پایان مات

• پایان نیمه براق

• پایان براق

مزایای رنگ پلاستیک

• رنگ های پلاستیکی کمتر سمی هستند و از این رو بی بو هستند.

• آنها همیشه به سهولت کار رنگها کمک کرده اند زیرا کاربرد آنها آسان است.

• حتی اگر یک شخص عالی ترین رنگ موجود در بازار را رنگ آمیزی کند، هنوز هم رنگ پلاستیکی را انتخاب می کند که برای توالت و سقف ایده آل است.

• یک رنگ پلاستیکی را می توان روی سطوح چوبی، شیشه ای، بتونی و فلزی نقاشی کرد.

• نتیجه یک رنگ پلاستیکی بسیار نرم تر است.

• رنگ پلاستیکی روشن اتاق تاریک را در جایی که نور خورشید حداقل است روشن می کند.

• لکه ها و گرد و غبار با استفاده از پارچه نخی مرطوب به راحتی تمیز می شود.

نتیجه گیری

رنگ پلاستیک یکی از پر کاربرد ترین رنگ برای نقاشی دیوار های داخلی ساختمان است. معمولا این نوع رنگ ها بی بو هستند. در این مقاله ما سعی کردیم شما را با زدن رنگ پلاستیک بر روی دیوار گچی آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی