رنگ پلاستیک روی چوب

رنگ پلاستیک روی چوب

در این مقاله قصد داریم شما را با رنگ پلاستیک روی چوب و مراحل نقاشی چوب آشنا کنیم.

رنگ پلاستیک روی چوب

انواع رنگ بر روی چوب

رنگ پلاستیکی

رنگ پلاستیک روی چوب: رنگ پلاستیکی یا امولسیون پلاستیکی بر پایه اکریلیک ساخته شده و یک پوشش مات صاف به دیوارهای شما ارائه می دهد. این رنگ ها علاوه بر قابل شستشو بودن و نگهداری آسان، از دوام فوق العاده ای نیز برخوردار هستند. رنگ های پلاستیکی در برابر رطوبت مقاوم هستند.

رنگ لاتکس

معمولاً رنگ آمیزی مبلمان چوبی با رنگهای اساسی لاتکس که در فروشگاه های محلی پیدا می کنید مناسب است. وقتی صحبت از رنگ آمیزی مبلمان می شود، یکی از ساده ترین رنگ ها برای کار است. اگرچه گفته می شود، دوام رنگ لاتکس به اندازه یک رنگ روغنی نیست. من توصیه می کنم پروژه خود را با یک پوشش بالا پلی کریلیک برای محافظت بیشتر به پایان برسانید. برای کمی براق شدن روی سطح، از یک پلی اتیلن استفاده کنید. برای براقیت بیشتر، از پلی کریلیک نیمه براق استفاده کنید.

هنگام استفاده از رنگ لاتکس از غلتک و قلم مو استفاده کنید، زمان استفاده از رنگ روغنی یا سمپاش رنگ، در پایان رنگ ضربه های قلم مو وجود دارد. برای به حداقل رساندن ضربه های قلم مو، همیشه از یک قلم مو خوب و با کیفیت استفاده کنید.

رنگ روغنی

رنگ مبتنی بر روغن از نظر ماندگاری در طول زمان برای ساخت مبلمان عالی است. پایان کار به آسانی تراشه های برخی از رنگ های لاتکس نخواهد بود. از طرف دیگر، کار با رنگ روغنی به راحتی کار لاتکس و برخی از رنگ های مخصوص مبلمان نیست. هنگام استفاده از رنگ روغنی، باید مطمئن شوید که از یک برس رنگی با کیفیت بالا استفاده می کنید که با رنگ روغن کار خواهد کرد.

هنگام استفاده از رنگ های روغنی، برای تمیز کردن برس و هرگونه رنگ آمیزی، باید از مواد رقیق کننده رنگ استفاده کنید. زیبایی رنگ بر پایه روغن این است که معمولاً به لایه رویی اضافی نیاز ندارد.

رنگ پلاستیکی

بسیاری از مردم رنگ پلاستیکی را دوست دارند. من شخصاً طرفدار بزرگی نیستم فقط به این دلیل که ظاهری که می دهد سبک من نیست. اکثر رنگ های پلاستیکی به تراشیدن یا سنباده زدن قطعه خود قبل از نقاشی نیاز ندارند، که این بسیار عالی است. اگرچه بیشتر رنگهای پلاستیکی شما را ملزم می کند که نوعی پوشش بالا به آن بدهید. بسیاری از افراد برای آب بندی آن از موم استفاده می کنند.

مراحل نقاشی چوب (به عنوان مثال مبلمان چوبی)

رنگ پلاستیک روی چوب

مرحله ۱: تعمیر کنید اگر مبلمان شما از نظر ساختاری مناسب طراحی شده است، به راحتی کف قدیمی را برداشته و شروع به نقاشی کنید. حتی اگر مبلمان شما خراب به نظر برسد، می توان با کمی مراقبت و توجه بیشتر، آن را مثل روز اول کرد. تعمیرات مبلمان شما ممکن است به سادگی استفاده از چند میخ یا پیچ، چکش یا پیچ گوشتی و مقداری چسب چوب باشد.

مرحله ۲: منطقه کار خود را آماده کنید یک محل کار با تهویه مناسب مانند گاراژ یا فضای باز را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که محل اصلاح مبلمان شما خشک و عاری از گرد و غبار باشد. برای محافظت از روزنامه یا پارچه بزرگ بر روی زمین استفاده کنید تا از نشت آن محافظت کند. کشوها، درها، آینه ها را بردارید.

مرحله ۳: خرابی های قبل را پاک کنید. با سنباده زدن و / یا استفاده از مواد پاک کننده شیمیایی خراش دهید. مراقب باشید که با سنباده زدن زیاد به قطعه آسیب نرساند. مناطق خمیده تزئینی مانند پایه های میز را با دقت سمباده بزنید.

مرحله ۴: سنباده زدن با کاغذ سنباده ماسه ای کم و متوسط ​​برای تمیز کردن تمام قسمت های باقیمانده و پاک کردن هرگونه نقص در چوب بهترین گزینه است. سپس با کاغذ سنباده ریز ریز، کل قطعه را صاف کنید. حتماً در امتداد دانه چوب سنباده بزنید. این کار را با احتیاط انجام دهید زیرا در هنگام لکه گیری هرگونه علائم چرخشی ناشی از سنباده زدن برجسته می شود. خاک اره را با دست، برس یا پارچه نرم پاک کنید.

مرحله ۵: رنگ آمیزی کنید. رنگ پلاستیک روی چوب: رنگ پلاستیک را با یک برس رنگی با کیفیت بزنید. روی آن را با حرکت یکنواخت در جهت دانه چوب مسواک بزنید. اگر از رنگ اسپری استفاده می کنید، آرام آرام بروید و قوطی را حدود ۱۲ “از سطح مبلمان نگه دارید. هنگام استفاده از رنگ اسپری، باید لایه دوم را ظرف ۱ ساعت یا بعد از ۲۴ ساعت بمالید. بگذارید لایه دوم یک شب خشک شود.

آیا می توانید کرکره های چوبی را با اسپری رنگ کنید؟

اگر رنگ اسپری گزینه مناسبی برای شماست، می توانید از آن برای رنگ آمیزی کرکره های چوبی استفاده کنید، اما در پایان به اندازه یک رنگ خارجی مخصوص، یکنواخت یا با دوام نخواهد بود. نور خورشید و آب و هوا به سرعت پایان کار را خراب می کنند.

دریافتیم که برای نقاشی چوب می توان از رنگ های مختلف با توحه به سلیقه خود استفاده کرد. افراد با توجه با سلیقه خود از رنگ پلاستیک، روغنی، لاتکس و … استفاده می کنند که هر کدام زیبایی خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی