کدام رنگ اتومبیل محبوبیت بیشتری دارد؟

رنگ اتومبیل

محبوب ترین رنگ اتومبیل چیست؟

بهترین رنگ اتومبیل چیست؟ اگر قصد تغییر رنگ ماشین خود را دارید، از چه روشهایی برای خرید رنگ اتومبیل خود استفاده میکنید؟ چندین روش وجود دارد که می توانید در مورد رنگ خودرو تصمیم بگیرید. آیا به دنبال رنگی هستید که منعکس کننده شخصیت شما باشد؟ شاید شما می خواهید یک رنگ که می گوید، “به من نگاه کن!” را داشته باشید. شاید شما یک رنگ مشخص برای اتومبیل مسافرتی خود و دیگری را برای وانت آخر هفته خود دوست دارید. آیا ترجیح می دهید در میان جمعیت شلوغ دیده شوید یا در یک پارکینگ شلوغ بایستید؟

مهم نیست که انگیزه شما چیست، وقتی صحبت از انتخاب بهترین خرید رنگ اتومبیل بعدی شما می شود، رنگین کمانی از گزینه ها را انتخاب می کنید. جالب است که محبوب ترین رنگ ها با رنگین کمان معمولی مرتبط نیستند. هیچ گونه اشکالی به رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی یا بنفش وجود ندارد، اما بیشتر خریداران خودرو براساس داده های ما رنگ های بی طرف خودرو را ترجیح می دهند. در واقع، اگر به دنبال پرفروش ترین رنگ ها هستید، جواب درست در اینجا به صورت رنگهای سیاه و سفید است.

دریافتیم که تقریبا نیمی از اتومبیل های فروخته شده در سراسر کشور امریکا از اول دسامبر سال ۲۰۱۷، تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸، سیاه یا سفید بودند. نقره ای و خاکستری را نیز اضافه کنید که به وسیله ی اینها سلیقه ی آمریکایی ها برای رنگ های وسط جاده آشکار تر می شود. بیش از نیمی از اتومبیل های فروخته شده سیاه، سفید، نقره ای یا خاکستری بودند.

بهترین رنگ اتومبیل

سیاه با ۲۲٫۲۵٪ از کل فروش، بهترین انتخاب در بین خریداران خودرو در سال بود. سفید رده دوم با نزدیک به ۳۴/۱۹ درصد فروش داشت. رنگ های خاکستری (۱۷٫۶۳٪) و نقره ای (۱۴٫۶۴٪) چهار رنگ محبوب را به خود اختصاص داده اند.

در حالی که سیاه و سفید محبوب ترین رنگ های اتومبیل بودند، ما از داده های خود استفاده کردیم تا دریابیم که آیا سایر رنگ ها در انواع خاصی از بدنه محبوبیت بیشتری دارند یا خیر. برای مثال ماشینهای اسپرت را در نظر بگیرید. مطمئناً پرفروش ترین رنگ اتومبیل اسپرت، آب نباتی یا رنگی شبیه به سیب قرمز بود.

این که آیا شما به فروش کوپه های دو درب، سدان های چهار درب، وانت ها و یا حتی اتومبیل های اسپرت نگاه می کنید، در این بین محبوب ترین انتخاب رنگ مشکی بود. رنگ سفید محبوب ترین رنگ برای کامیون ها، مینی بوس و وانت و واگن دار ها بود.

گرچه بسیاری از آنها رنگهای خنثی و کم رنگ را بر روی اتومبیل ها انتخاب می کنند، اما ما به بهترین موارد بقیه نیز توجه کردیم. وقتی چهار رنگ برتر سیاه، سفید، نقره ای و خاکستری را حذف کردیم، دو رنگ به بالای لیست ما حرکت کرد. اتومبیل های آبی و قرمز تقریباً محبوب ترین رنگ های باقی مانده هستند. در حقیقت، بیش از نیمی از اتومبیل های فروخته شده در این گروه یا آبی (۸۰/۳۶ درصد) یا قرمز (۳۶/۵۸ درصد) بودند. گزینه های با محبوبیت کمتر شامل قهوه ای (۸٫۲۸٪)، طلایی (۵٫۵۱٪)، سبز (۵٫۱۵٪) و برنزی (۴۱/۳٪) بود. اگر واقعاً می خواهید ماشین شما در یک پارکینگ شلوغ بایستد، نارنجی (۲٫۱۳٪)، بنفش (۱٫۲۲٪) یا زرد (۰٫۹۰٪) را انتخاب کنید.

بهترین رنگ اتومبیل

پرفروش ترین اتومبیل ها بر اساس رنگ چیست؟

نمودار زیر نشان می دهد که ۴۵٫۹۹ درصد از کادیلاک اسکالادس فروخته شده در سال به رنگ سیاه و سفید، ۵۴٫۷۵ درصد از رنگ بدنه فورد ترانسیت از اتصالات سفید، ۳۲٫۵۱ درصد از سوبارو با رنگ آبی و ۳۳٫۶۶ درصد از مزدا میاتاس قرمز بودند. زرد کمترین رنگ خریداری شده توسط مشتریان بود که شورولت کامارو به عنوان محبوب ترین در این گروه قرار داشت.

ما همچنین از داده های خود استفاده کردیم تا دریابیم که آیا روند رنگ سرد ماشین بر اساس موقعیت جغرافیایی وجود دارد یا خیر. حالت هایی را تعیین کردیم که در آن هر رنگ محبوب ترین است. وسایل نقلیه سیاه بیش از هر ایالت دیگر در نیوهمشایر مشهور بودند. نیوهمپشایر بیشترین درصد اتومبیل های سیاه را به خود اختصاص داده است که ۲۵٫۳۰ درصد از آن فروخته شده است. اتومبیل های آبی بیشتر در رود آیلند مشهور بودند و اتومبیل های قرمز بیشتر در یوتا مشهور بودند.

نتیجه

آمریکایی ها از فردیت خود استقبال می کنند، اما طبق اطلاعات ما، آنها عاشق یکنواختی در رنگ های اتومبیل استفاده شده خود هستند. سیاه محبوب ترین رنگ اتومبیل در سراسر کشور بود که در سال گذشته میلادی فروخته شد، و رنگ سفید در رده دوم با فاصله ای نزدیک قرار دارد و رنگ های دیگر بقیه ی سهم بازار خودرو را در ایالات متحده به خود اختصاص داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی