قیمت مناسب یک تینر خوب

قیمت مناسب یک تینر خوب

قیمت مناسب یک تینر خوب

هزینه و کیفیت باید در یک راستا باشند. کسی که طالب یک محصول است، قطعا کیفیت این محصول و هزینه ای که برای آن می پردازد برای او دارای اهمیت بسیار است. از این جهت که یک محصول با کیفیت باید دارای یک قیمت مناسب باشد. ابتدا ما باید معیار های خود را از یک کالای با کیفیت مشخص کنیم و در انتها قیمت های موجود در بازار را برای آن کالا مورد بررسی قرار دهیم. قیمت مناسب یک تینر خوب از جهت های مختلف می تواند مورد بررسی قرار بگیرد. البته ارتباط با یک کارشناس مجرب از کریوند می تواند شما را در این امر یاری کند.

قیمت مناسب یک تینر خوب

تینر

تینرماده‌ی شیمیایی، حلالی است که برای رقیق کردن رنگ‌های پایه روغنی به‌کار می‌رود هم‌چنین می‌توان برای پاک کردن بخش‌هایی که نباید رنگی می‌شده تینر را به‌کار برد. تینر ترکیبی از حلال ها است که برای حل پلاستیک و رزین ها استفاده می شود. اغلب در اترها و استرهای آلکیل موجود است. بسیار قابل اشتعال است و دودهای مضر را منتشر می کند و همچنین بوی قوی دارد. این ماده کاربردهای زیادی دارد مثلا به عنوان رقیق کننده در رنگ های مبتنی بر لاک، از بین بردن جوهر و مانده های چسب روی فلزات و سایر سطوح و همچنین تمیز کردن اسلحه های اسپری استفاده می شود. به طور معمول  تینر برای  حذف رنگ از روی برس ، غلطک ، تجهیزات و سطوح استفاده می شود . با این  حال ، برای بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر استفاده می شود  مثلا برای  رقیق کردن  رنگ برای  صرفه جویی در پول و زمان  شما  می باشد.

در صنایعی که از رنگ استفاده می شود طبیعتا تینر نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. هیچ رنگی نیست که بتوانید بدون نیاز از حلال آن را استفاده نمایید. در نتیجه هر زمان قصد خرید رنگ کردید باید حلال مناسب آن را نیز در کنارش خریداری نمایید.

ساختار تینر

تینر را باید باتوجه به نوع رنگ انتخاب کرد. رنگ‌ها از لحاظ ساختاری، بلوری نیستند، بلکه پلیمری و آلی هستند، و بنابراین در تینرها حل می‌شوند، و البته برخی از رنگ‌ها تنها در تینرهای مخصوصی حل می‌شوند، اما غلظت این محلول وابسته به عواملی مانند نوع رزین و تینر و درصد این مواد است. همچنین یکی از مهمترین ویژگی‌های ساختاری تینر، رنگ و شفافیت آن است که درصد خلوص و کیفیت آن را نشان می‌دهد.

حلالیت تینر و یا قابلیت رقیق کنندگی تینر زمانی بالاتر است، که با مقدار کمتری از تینر، کاهش بیشتر ویسکوزیته رنگ به دست آید و رنگ رقیق‌تر شود.

علاوه بر میزان حلالیت تینر، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم در تینر این است که سرعت تبخیر آن با سرعت تبخیر رنگ باید تقریبا همزمان باشد تا کیفیت نهایی بهتری حاصل شود.

نقطه اشتعال در واقع پایین ترین پایین ترین درجه حرارتی است که بخارات مایع با شعله یا جرقه کوچک مشتعمل می‌شود. هر چه نقظه اشتعال تینر بالاتر باشد، میزان خطر آتش‌سوزی در مراحل استفاده و یا نگهداری را کاهش می‌دهد.

همچنین ساختار تینر به گونه‌ای است که برای سلامتی انسان مضر است، از جمله خطرات تینر، روغن‌های موجود در آن است که در صورت تماس مستقیم با پوست منجر به مشکلات پوستی شده و حتی از طریق پوست جذب بدن می‌شود. همچنین بخارات ناشی از تبخیر تینر، برای سلامت ریه انسان مضر بوده و سبب ناهنجاری‌های تنفسی خواهد شد.

ویژگی های یک تینر مناسب

مهم‌ترین خواصی که برای انتخاب یک تینر مناسب باید به آن‌ها توجه داشت، عبارتند از:

    قدرت حلالیت تینر

    میزان رطوبت تینر

    ضریب شکست نور در تینر

    نقطه اشتعال و قابلیت شعله‌وری تینر

    سرعت تبخیر تینر

    نقطه جوش تینر

    سمیت تینر

    رنگ تینر

    دانسیته تینر

کاربرد تینر در صنعت

عموما از تینر برای حذف رنگ از روی سطوح و ابزار و تجهیزات مختلف مانند برس، غلطک، و سایر لوازم استفاده می‌کنند. اما از آن‌جایی که رنگ های پایه روغنی ویسکوزیته بالایی دارند، کاربرد‌شان در صنایع مختلف محدود می‌شود. به همین دلیل، با ترکیب کردن تینر با رنگ های پایه روغنی، آن‌ها را رقیق‌تر از حالت اولیه کرده و برای رنگ‌آمیزی محیط مناسب می‌کند. تینر در تعیین زمان خشک شدن رنگ و همینطور خواص نهایی آن تأثیر بسزایی دارد.

انتخاب درست تینر و استفاده از مقدار کافی آن بر ویسکوزیته، سرعت خشک شدن، قابلیت اسپری، خاصیت برس خوری، و بسیاری از خواص دیگر رنگ‌ها تاثیر‌گذار است. با استفاده از مقدار کافی تینر می‌توان ویسکوزیته رنگ را کاهش داد و آن را در اپلیکاتور‌های اسپری رنگ استفاده کرد. از دیگر کاربرد‌های ساده، اما مهم تینر این است که بعد از باز شدن درب رنگ، می‌توان با کمک آن از سفت شدن رنگ جلوگیری کرد.

رنگ های روغنی و پایه روغنی که گران‌روی بالایی دارند، نمی‌توانند در دستگاه پیستوله رنگ به شکل اسپری مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین، با اضافه کردن تینر به آن‌ها، فاصله بین مولکول رنگ‌دانه‌ها افزایش داده می‌شود و می‌توان محلول رنگی به دست آمده را به صورت افشانه استفاده کرد. این کار علاوه بر پیش‌برد امور، به لحاظ اقتصادی هم به نفع صنعتگران و فعالین حوزه نقاشی است. چون علاوه بر کاهش هزینه‌ها، سرعت کار را هم افزایش می‌دهد.

نتیجه

نکاتی چون ویژگی های یک تینر مناسب و با کیفیت، ساختار آن و کاربرد تینر در صنایع را با هم مرور کردیم. با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه در بازار برای اطمینان از کیفیت تینر و همین طور پرداخت هزینه ای مناسب برای این کالا می توانید با کارشناسان فروش کریوند تماس حاصل فرمایید تا به بهترین نحو درباره کیفیت و همین طور قیمت مناسب یک تینر خوب به شما مشاوره داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی