پاک کردن چسب از روی رنگ ماشین

پاک کردن چسب از روی رنگ ماشین

پاک کردن چسب از روی رنگ ماشین

چسب یکی از بدترین موارد برای کار با رنگ اتومبیل است زیرا یکی از سخت ترین مواد برای از بین بردن آن است. چسب به رنگ می چسبد و تقریباً بلافاصله سفت می شود. معمولاً برای از بین بردن آن استون لازم است که باعث از بین رفتن رنگ نیز می شود. ممکن است هنگام پاک کردن چسب، رنگ ماشین از بین برود. بنابراین ممکن است بعد از اتمام کار لازم باشد ماشین را رنگ کنید.

پاک کردن چسب از روی رنگ ماشین

در ادامه شما را با مراحل پاک کردن چسب از روی رنگ ماشین آشنا خواهیم کرد.

مواد خود را تهیه کنید.

شما به یک حلال حاوی استون (مانند پاک کننده لاک ناخن)، آب، کرم دست، صابون ظرف و پارچه نیاز دارید. ایمنی حرف اول را می زند! برای محافظت از دستان خود دستکش بپوشید و در محلی با تهویه مناسب و بدون شعله ور کار کنید (استون بسیار قابل اشتعال است).

مرحله ۱

با استفاده از یک پارچه مرطوب، لکه چسب را در آب گرم خیس کنید، سپس مخلوطی از کرم دست و صابون – پودر یا مایع را استفاده کنید. این ممکن است تنها راهی باشد که شما قادر به از بین بردن چسب بدون از بین بردن هیچ رنگی باشید چراکه امکان دارد بعد از انجام تمام این کار ها باز هم به رنگ آسیب وارد کنید.

مرحله ۲

یک ماده پاک کننده Super Glue یا ماده ای دیگر بر پایه استون به لکه بزنید. تا جایی که ممکن است کم استفاده کنید و با پارچه ای نرم محل را به آرامی پاک کنید تا چسب حل شود. اگر این کار را با سرعت کافی انجام دهید، بدون اینکه بگذارید استون خیلی طولانی در رنگ خیس بخورد، ممکن است چسب را پاک کنید.

مرحله ۳

اگر در پایان کار رنگ را از بین بردید، سطح ماشین را دوباره رنگ کنید. اطمینان حاصل کنید که از نوع رنگ مورد استفاده در اتومبیل خود اطلاع دارید – در بیشتر مدل ها از یورتان استفاده می شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه، تمام رنگهای اطراف آن را با سنباده تمیز کنید، سه لایه بتونه، دو لایه رنگ و سه لایه محافظ پوشش شفاف بزنید.

کل ماشین را بشویید و خشک کنید، سپس یک واکس تازه به آن بمالید – مخصوصاً در قسمتی که چسب روی آن ریخته شده بود. یک لکه کوچک از جلا بر روی محل قرار داده و با یک پارچه نرم آن را در محل مالش دهید.

همراهان سایت کریوند لطفا توجه کنید که برای پاک کردن چسب از روی رنگ ماشین باید دقت کنید زیرا ممکن است رنگ ماشین را از بین ببرید. ما در اینجا شما را با چندین روش دیگر برای پاک کردن چسب از روی رنگ ماشین آشنا می کنیم.

چسب آکواریوم

برای پاک کردن چسب آکواریوم باید از سرکه استفاده کنید. به این ترتیب که کمی سرکه را به پنبه ای بزنید و روی لکه بگذارید تا به تدریج چسب نرم شود. در مورد چسب آکواریوم این کار را باید چند بار تکرار کنید. زیرا چسب آکواریوم از چسب های دیگر بسیار قوی تر است.

حال شما بگویید، چه روشی برای پاک کردن جای چسب نواری از روی رنگ ماشین سراغ دارید؟ با ما همراه باشید.

راه از بین بردن جای چسب نواری از روی ماشین؟

ابتدا جای چسب را با پاک کننده چند منظوره خوب خیس کنید بعد از گذشت چندین دقیقه جای چسب را با یک دستمال، تمیز پاک کنید. این کار وقت شما را می گیرد اما رنگ ماشینتان را خراب نمی کند.

استفاده از حرارت فندک برای پاک کردن چسب از روی رنگ ماشین

یکی از معمول ترین روش ها که همگان در صورت نیاز از آن روش استفاده می کنند فندک است. ابتدا فندک را روشن میکنید و با شعله ملایم، آرام به چسب نزدیک میکنید بلافاصله با پارچه آن پاک کنید. توجه کنید نگه داشتن زیاد فندک باعث خراب شدن رنگ ماشین می شود. خیلی مراقب دست خود باشید تا نسوزد. این کار چندین مرتبه تکرار کنید تا چسب کامل پاک شود. اگر قصد استفاده از فندک را ندارید، می توانید از سشوار هم استفاده کنید، چسب که با حرارت سشوار آب شد آن را با دستمال پاک کنید.

نتیجه گیری

با توجه به توضیحاتی که برای شما دادیم متوجه شدید که برای پاک کردن چسب از روی رنگ ماشین روش های مختلفی وجود دارد. فقط باید دقت کنید که رنگ ماشینتان را از بین نبرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی