پاک کردن چسب از روی رنگ روغنی

پاک کردن چسب از روی رنگ روغنی

پاک کردن چسب از روی رنگ روغنی

یادتان باشد زمانیکه چسب بر روی محلی ریخته می شود، تا حد بسیار زیادی استفاده از راهکارهای متفاوت به جنس سطحی بستگی دارد که چسب بر روی آن ریخته شده است. بنابراین قبل از هر کاری جنس سطح مورد نظر خود را بشناسید. در زیر شما را با پاک کردن چسب از روی رنگ روغنی آشنا می کنیم؟ آیا واقعا می شود چسب را از سطوح جدا کرد؟ چگونه؟ با چه روشی؟ با ما همراه باشید.

شاید باورتان نشود اما شما می توانید از استون یا لاک پاک کن، روغن های طبیعی، سرکه، صابون، مواد شوینده و … برای پاک کردن چسب از روی رنگ روغنی و دیگر رنگ ها استفاده کنید.

پاک کردن چسب از روی رنگ روغنی

یک نمونه مثال

پاک کردن چسب از سطوح چوبی که با رنگ روغنی رنگ آمیزی شده است

مراحل:

مرحله ۱

انگشت خود را روی بقایای چسب بمالید، و آن را فقط در یک جهت حرکت دهید. همچنان انگشت خود را روی چسب بمالید تا زمانی که چسب از چوب رنگ شده کنده شود. یک لیوان صابون مایع به آب گرم اضافه کنید و یک پارچه پنبه ای نرم در آب فرو کنید. باقیمانده چسب را با پارچه مرطوب پاک کنید.

مرحله ۲

یک پنبه یا پارچه نرم را آغشته به الکل کنید و روی چسب مالش دهید. مالش چسب را به آرامی ادامه دهید تا جایی که هیچ چسبی روی سطح چوب رنگ شده باقی نماند.

مرحله ۳

شما می توانید برای پاک کردن چسب از روی رنگ روغنی مقدار مساوی آب و سرکه سفید را در یک کاسه مخلوط کنید. یک پنبه را به این مخلوط آغشته کنید. پنبه را روی چسب بمالید تا اینکه چسب دیگر دیده نشود و در نهایت آن ناحیه دیگر حالت چسبندگی پیدا نمی کند.

مرحله ۴

یک پارچه نرم را با روغن زیتون خیس کنید. روغن زیتون را روی علامت چسب بمالید تا جایی که چسب باقی نماند. یک لیوان مواد شوینده ضد چربی به آب گرم اضافه کنید. اسفنج یا پارچه نرم را در آب صابون آغشته کرده و بقایای روغن زیتون را از سطح آن پاک کنید. سطح چوب رنگ شده را با پارچه ای تمیز و نرم خشک کنید.

مرحله ۵

یک پنبه را به یک پاک کننده لاک ناخن پایه استون آغشته کنید. پنبه را روی چسب بمالید تا چسب از بین برود. پنبه را مرتبا عوض کنید. سطح چوب رنگ شده را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا باقیمانده استون پاک شود.

مرحله ۶

نمونه دیگر

پاکر کردن چسب از روی رنگ روغنی: یک پارچه نرم و تمیز را با یک ماده پاک کننده چسب موجود در بازار خیس کنید. علامت چسب را با پارچه پاک کنید تا زمانی که چسب از سطح چوب رنگ شده پاک شود. برخی از مواد پاک کننده چسب نیاز به استفاده از پاک کننده چسب بر روی علامت چسب دارند، اجازه دهید تا برای مدت پنج تا ۱۵ دقیقه باقی بماند و سپس آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید. محل را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا باقی مانده از بین برنده چسب پاک شود.

برداشتن ایمن چسب از سطح رنگ شده می تواند یک کار ترسناک باشد. مقدار اشتباه فشار، مواد شیمیایی سخت و مواد تمیز کننده ساینده می تواند به راحتی به رنگ آسیب برساند. چسب می تواند پیوندی به اندازه کافی محکم ایجاد کند که بتواند رنگ را در هنگام تلاش برای از بین بردن زور، تراشیده یا لکه دار کند، بنابراین باید اقدامات احتیاطی خاصی انجام شود. خوشبختانه محصولات تمیزکننده خانگی در دسترس است که می تواند به راحتی چسب را از روی سطح رنگ آمیزی شده بدون آسیب رساندن به آن بلند کند.

یک لکه پاک کننده چند منظوره تهیه کنید. این محصولات تمیز کننده به عنوان حلالهایی عمل می کنند که با خیال راحت آدامس، چربی، قیر، چسب ها و سایر مواد های چسبناک را تقریباً از هر سطوح، از جمله سطوح رنگ شده، حل می کنند.

قبل از دست زدن به تمیز کننده شیمیایی اطمینان حاصل کنید که فضای کار شما از تهویه خوبی برخوردار است. بسته به دستورالعمل های موجود در محصول، محصول را مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده اسپری کنید یا آن را با پارچه بمالید. قبل از پاک کردن، اجازه دهید تا حلال برای مدت زمان تعیین شده روی چسب قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی