فروش و قیمت به روز رقیق کننده رنگ

فروش و قیمت به روز رقیق کننده رنگ

فروش و قیمت به روز رقیق کننده رنگ

رقیق کننده رنگ از جمله محصولاتی است که کیفیت رقیق کننده رنگ، نوع آن و قیمت آن برای کسانی که با رنگ ها سر و کار دارند، مهم است. پس کسب اطلاعات درباره این نوع محصولات و هزینه هایی که برای آنها مشخص می شود، دارای اهمیت بسیار است. اگر حرفه شما این امر را برای شما ضروری می کند که با انواع و اقسام رنگ ها و محصولات مرتبط با آنها آشنا باشید و از کیفیت و چگونگی آنها و همین طور تعرفه هایی که برای این نوع محصولات تعیین می شود، اطلاعات کامل داشته باشید. توصیه ما به شما ارتباط با کریوند است تا اطلاعات کاملی درباره فروش و قیمت به روز رقیق کننده رنگ به دست آورید.

فروش و قیمت به روز رقیق کننده رنگ

رقیق کننده رنگ

مایعات فراری هستند که به منظور رقیق کردن رنگها به کار می روند رنگها چون در حالت عادی دارای گرانروی بالایی هستند اگر با حلالها رقیق نشوند نه به وسیله قلم و نه به وسیله پیستوله قابل استفاده نیستند.

انواع رقیق کننده های رنگ

  • تينر فوري

اين رقيق كننده از معمول ترين رقيق كننده ها به حساب مي آيد كه با قدرت هاي رقيق كنندگي متفاوتي عرضه مي شود براي مثال با درجه فرار بودن ۶۰۰۰ و ۸۰۰۰ و ۲۰۰۰ و …عرضه مي شود . از تینر فوری با توجه به قدرت حلالیت بالای آن می توان برای رقیق نمودن رنگ هایی براساس نیتروسلولوز، سیلر، کیلر و رنگ‌های فوری هوا خشک استفاده نمود. بهترین حلال برای رنگ های هواخشک نیز است.

از مشخصات و ویژگی های تینر فوری می توان به بی رنگ بودن و بوی تند آن اشاره نمود. توجه نمایید که تینر فوری با سرعت تبخیر بسیار بالایی می باشد و به همین دلیل است که به آن فوری می گویند. اگر بخواهیم در ارتباط با مواد تشکیل دهنده این ماده شیمیایی بگوییم باید به وایت اسپریت، استون و غیره اشاره نمود.

این روزها شاهد استفاده چشمگیری از این نوع حلال می باشیم. برای استفاده از ۱ کیلوگرم کیلر حتما باید از ۱/۵ لیتر تینر استفاده نمایید و این نسبت ترکیب این حلال با رنگ های سلولوزی می باشد.

  • تينر روغني

اين تينر از مواد نفتي تهيه مي شود و حلاليت كمتري نسبت به تينر فوري دارد كه از اين نوع تينر براي رقيق كردن رنگ هاي روغني استفاده مي شود. از تینر روغنی برای رقیق کردن شاپان رنگ استفاده می شود. از تینر های فوری نمی شود برای این کار استفاده کرد.

تینر فوری اسمش با خودش است اگر برای شاپان استفاده شود رنگی که زیر پاشیده شده را پاک می کند.

  • بنزین

نوع ديگري از رقيق كننده وجود دارد كه همان بنزين است كه براي رقيق كردن شاپان از آن استفاده ميشود ضمنا از بنزين ميتوان از به جاي تينر روغني استفاده كرد .

  • الكل

همان الكل صنعتي كه ازاين رقيق كننده براي رقيق كردن لاك ها استفاده ميشود .

تینر

  • خواص تینر

زمانی که شما از تینر در رنگ استفاده می نماید. این ماده شیمیایی تاثیر بسزایی در خواص کاربری رنگ ایفا می نماید. از تاثیرات مستقیم آن دراین زمینه می توان بر:

    ویسکوزیته

    خاصیت برس خوری

    قابلیت اسپری

    مدت زمان و سرعت خشک شدن رنگ و خواص بسیار دیگر آن اشاره نمود.

  • خواص کلی موثر در انتخاب تینر

    قدرت حلالیت

    سرعت تبخیر

    نقطه جوش

    نقطه اشتعال و قابلیت شعله

    ریسمیّت

    خواص فیزیکی و شیمیایی آنها

    دانسیته

    رنگ

    میزان رطوبت

    ph

    ضریب شکست نور

اشاره نمود. درصد مواد غیر فرار

  • تینر مناسب برای هر رنگی

    آب مناسب ترین رقیق کننده برای رنگ پایه آب (رنگ های پلاستیک و آکرلیک)

    تینر روغنی مناسب برای رنگ های رزین روغنی

    تینر فوری مناسب برای رنگ های نیتروسلولزی (رنگ فوری)

    تینر اپوکسی مناسب برای رنگ های اپوکسی

    تینر کوره ای مناسب برای رنگ کوره ای

    تینر پلی اورتان مناسب برای رنگ های پلی اورتان

رقیق کردن رنگ صنعتی

اولین نکته ای که هنگام استفاده از تینر ها برای رقيق كردن رنگ های صنعتی بايد به آن دقت کنید این است که هرگز از تینرهای بی کیفیت و ارزان یا بنزین برای رقیق کردن رنگ ها استفاده نکنید. هزینه بیشتر برای خرید تینر مساوی است با کیفیت سطح بهتر، ماندگاری بیشتر و حفظ خواص فیزیکی و مکانیکی رنگ، لذا هیچگاه از پرداخت این مبلغ برای کاهش هزینه های دیگر جلوگیری نکنید. عموما هر شرکت رنگسازی، تینری متشکل از حلالهای مناسب و فرموله شده با رنگ خود در اختیار مشتری می‌گذارند که در بهبود کیفیت رنگشان بسیار تاثیرگذار است. هنگام رقیق کردن رنگ، مقدار اندکی از تینر مخصوص همان رنگ را برای بهبود ویسکوزیته و تشکیل فیلم خوب استفاده کنید. دمای مناسب برای رقیق کردن و استفاده از رنگ بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است. رنگ‌های صنعتی که عموما دو جزئی هستند، باید قبل از رقیق شدن کاملا مخلوط گردند و حتما از مقدار تینری که توسط شرکت سازنده پیشنهاد شده است، استفاده کنید، مقادیر بیشتر می‌تواند موجب شره کردن در زمان اجرا و یا تشکیل لایه نهایی ناصاف یا کمرنگ شود.

نتیجه

ماهیت رقیق کننده ها، انواع آنها، خصوصیات و نکات مربوط به تینر و همین طور رقیق کردن رنگ صنعتی را در این مقاله بیان کردیم. همان طور که گفته شد؛ استفاده از رقیق کننده بی کیفیت و ارزان قیمت نتیجه مطلوب را به ما نمی دهد؛ پس با بخاطر سپردن نکات مربوطه لازم است انتخاب های مناسب تری در این زمینه داشته باشیم. شما می توانید با کارشناسان فروش کریوند تماس حاصل فرمایید تا هم شما را برای یک خرید مطمعن یاری دهند و هم شما را از قیمت به روز هر نوع کالایی در این زمینه مطلع سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی