صرفه جویی در رنگ و ابزارهای آن

صرفه جویی در رنگ و ابزار

فرچه و غلطک هایی که با رنگ یک پروژه قبلی مملو از رنگ هستند ،اگر تمیز نشوند برای نقاشی بعدی مناسب نیستند. و این کار مغایرت دارد با مبحث صرفه جویی در رنگ و ابزار آن.

با رعایت نکات تمیز کردن فرچه و غلطک خود، می توانید بهترین استفاده را از آنها ببرید.

مرحل تمیز کردن فرچه و غلطک

۱٫ هر رنگ اضافی را بردارید.

پس از تمام کردن کار با فرچه رنگ برای صرفه جویی در رنگ و ابزار ، فرچه را از لبه فشار دهید تا رطوبت بیشتر شود، سپس با استفاده از یک پارچه قدیمی یا روزنامه، رنگ را از فرچه یا غلطک پاک کنید.

۲٫ رنگ مبتنی بر آب را تمیز کنید.

می توانید رنگ (امولسیون) مبتنی بر آب یا غیر روغنی (امولسیون) را با آب گرم و صابون از بین ببرید.

برای محافظت از دستان خود از دستکش های لاستیکی استفاده کنید. برای جلوگیری از رنگ شدن سینک آشپزخانه یا حمام خود، به جای استفاده از سینک به طور مستقیم از آب، صابون را در یک وان یا لگن بشویید.

تمیز کردن را ادامه دهید، چندین بار آب را عوض کنید تا تمام رنگ از بین برود.

۳٫ رنگ روغنی مبتنی بر روغن را تمیز کنید.

برای پاک کردن رنگ های روغنی (براق) بیش از آب صابون نیاز است.

ظرفی مانند ظرف مربای قدیمی را با تینر پر کنید و قلم مو را در آن بچرخانید. برای محافظت از دستان خود از دستکش لاستیکی استفاده کنید. برای پاک کردن یک غلتک به یک ظرف بزرگتر نیاز دارید. برای بهتر است از ظروف پلاستیکی استفاده ننمایید، زیرا ظروف پلاستیکی بعضی اوقات می توانند با تینر واکنش نشان دهند.

در صورت لزوم محلول را تازه کنید تا رنگ به طور کامل پاک شود. تینر استفاده شده را در ظرف نگه دارید. بعد از یک یا دو روز رنگ تا انتهای محلول حل می شود و می توانید دوباره آن را برای کار تمیز کردن بعدی استفاده کنید.

اگر می خواهید تینر را دور بیندازید، هرگز نباید آن را درون سینک بریزید. برای اطلاع از خدمات مناسب دفع زباله ایی مانند تینر در منطقه خود با شورای محلی تماس بگیرید.

۴٫ بشویید و خشک کنید.

فرچه یا غلطک را زیر شیر آب بشویید تا پاک شود. آنها را با حوله آشپزخانه یا پارچه ای تمیز و قدیمی خشک کنید.

ذخیره فرچه و غلطک

تمیز کردن رنگ اضافه از غلطک

هنگامی که فرچه و غلطک های خود را با دقت تمیز می کنید، اطمینان حاصل کنید که آنها آماده استفاده از برای پروژه بعدی هستند به مجموع این کار ها صرفه جویی در رنگ گفته می شود. همیشه فرچه ها را به صورت عمودی و با فرچه به سمت بالا نگه دارید تا از آسیب دیدن جلوگیری شود. هنگامی که سر غلطک شما خشک شد، می توانید آن را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید تا تمیز شود.

ذخیره رنگ

این کار نادری است که از آخرین تکه های رنگ در قوطی استفاده می کند. این ایده خوبی است که رنگ اضافی را حفظ کنید تا بتوانید هرگونه خراشیدگی یا آسیب ناشی از سایش را مجددا نقاشی کنید..

۱٫ظرف مناسب را انتخاب کنید.

اگر قصد ذخیره رنگ را دارید، در ظرفی آن را نگهداری کنید که از تماس آن با هوا جلوگیری شود.

ظروف پلاستیکی کاملاً تمیز برای ذخیره رنگ کاملا خوب هستند.

۲٫ قوطی یا ظرف را برچسب بزنید.

برچسب زدن به قوطی ها

یک تکه رنگ را روی قسمت بیرون ظرف خود قرار دهید تا به شما یادآوری کند که چه رنگی در داخل است.

نام مارک رنگ و تاریخ را روی ظرف یا برچسب بنویسید. همچنین ممکن است بخواهید اتاقی را که رنگ در آن استفاده شده است، یادداشت کنید.

۳٫ یک مهر و موم هیرفتی تشکیل دهید.

یک تکه کیسه پلاستیکی را بین قوطی و درب قرار دهید، این کار به بیرون نگه داشتن هوا کمک می کند.

اگر از یک رنگ قوطی استفاده می کنید، درب را با دقت چکش بزنید. یا یک چسب لاستیکی به جای چکش برای جلوگیری از صدمه به مهر و موم استفاده کنید. اگر از ظرف دیگری استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که درب آن محکم است.

قوطی یا ظرف را وارونه نگه دارید تا ذخیره شود. این مانع از ورود هوا می شود.

محل نگهداری رنگ

رنگ باید در محیطی خنک و خشک نگهداری شود. یک کمد یا ریخته گری ایده آل است. قوطی یا ظروف را در معرض دمای انجماد قرار ندهید، زیرا این می تواند به رنگ آسیب برساند. اگر ظروف را در خارج از خانه نگه می دارید، آنها را روی قفسه یا پالت چوبی قرار ندهید و از روی زمین بلند کنید، زیرا این کار به محافظت از آنها در برابر گرمای شدید دما کمک می کند.

استفاده از رنگ ذخیره شده

همیشه قوام رنگ ذخیره شده خود را قبل از استفاده بررسی کنید. بافت پنیری به معنی رنگ تخریب شده است و نباید از آن استفاده شود. یک پوسته نازک در بالای رنگ خوب اس ، اما قبل از هم زدن رنگ آن را پاک کنید.

قبل از استفاده رنگ خود را روی یک تکه چوب قراضه تست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی