آموزش ساده نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

آموزش ساده نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

آموزش ساده نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

مطمئنا بسیاری از ما تجربه یک بار نقاشی ساختمان داشته‌ایم. با این حال باید به این مسئله توجه داشت که بسیاری از دیوارهای منازل در ایران از جنس گچ بوده و به همین دلیل در نقاشی و رنگ آمیزی آن باید به اصول و موارد گوناگونی توجه داشته باشید.

رنگ آمیزی ساختمان یکی از کم هزینه ترین کارها در دکوراسیون داخلی به حساب می آید. رنگ و نقاشی در مقایسه با دیوارپوش های دیگر نظیر کاغذ دیواری و پوستر دویاری سه بعدی بسیار ارزان قیمت تر است. اگر به دنبال تغییرات اساسی در فضای داخلی هستید از جادوی رنگ ها کمک بگیرید. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با آموزش ساده نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک آشنا کنیم.

آنچه شما نیاز دارید

اسفنج سلولزی، مایع ظرفشویی، نوار نقاش، آستر، رنگ، سینی رنگ، غلتک رنگ، برس رنگ زاویه دار دو اینچ، نردبان

دیوارها را تمیز کنید

با استفاده از یک اسفنج بزرگ سلولزی و محلول آب مخلوط شده با چند قطره مایع ظرفشویی، دیواره های خود را تمیز کنید تا هرگونه گرد و غبار، کثیفی و چربی پاک شود.

از نوار استفاده کنید

از نوار نقاش آبی (و نه نوار نقاب) برای محافظت از مناطقی که نمی خواهید رنگ شما روی آن قرار گیرد، استفاده کنید، مانند تر و تمیز کردن، قالب گیری، دستگیره های در، قاب پنجره ها و قاب درها: نوارهای طولانی نوار را درست در لبه های بیرونی اجرا کنید از این مناطق (لبه های بیرونی نوار باید دقیقاً در جایی باشد که دیوار با تریم قرار گرفته باشد، قسمتهایی از تریم را بپوشاند که هنگام رنگ آمیزی غلطک یا برس شما ممکن است برخورد کند.)

غلتک را روی دیوار بچرخانید

غلتک خود را به رنگ آغشته کنید، آن را چند بار به عقب بر روی برجستگی های سینی بچرخانید تا بیش از حد از بین برود و از چکیدن آن جلوگیری کند. اطمینان حاصل کنید که غلتک به طور مساوی پوشانده شده است. غلتک را از قسمت دیواره به بالا و پایین ببرید و رنگ بزنید تا قسمت مورد نظر کاملاً پوشانده شود.

تکنیک W برای رنگ آمیزی ساختمان

یک توصیه مهم این است که از تکنیک W استفاده کنید. یعنی ابتدا با غلتک روی قسمتی از دیوار، رنگ را به شکل w بکشید، سپس بدون این‌که غلتک را بردارید، w را به‌طور کامل رنگ کنید. تمام قسمت‌ها را به همین ترتیب رنگ بزنید تا آن دیوار کاملا رنگ شود.

رنگ پلاستیک

به واقع رنگ پلاستیکی جز مقرون به صرفه ترین رنگ های ساختمان می باشد که از قدیم برای رنگ آمیزی دیوار و سقف خانه به کار برده می شد اما مزایا و معایب آن به شرح زیر است.

آموزش نقاشی خانه با رنگ پلاستیک

  • حلال رنگ پلاستیک آب است بنابراین اگر شما برای سکونت عجله دارید بهترین رنگ می باشد زیرا سریعا خشک می شود و شما را اذیت نمی کند. در عین حال حتی در تابستان می توان در روز شش بار کل ساختمان را رنگ پلاستیک زد.
  • معایب این رنگ زود لکه شدن آن است.
  • هر چند امروزه نوعی از رنگ پلاستیک قابل شستشو در رنگ فروشی ها است که به شما امکان شستشو در حد تمیز کردن با پارچه نمناک را می دهد. بهتر است در جاهای پر تردد چون راه پله ها از رنگ پلاستیک استفاده نکنید سقف ها بهترین محل برای رنگ پلاستیک است.

آموزش ساده نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

مراحل زدن رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک متفاوت از رنگ روغنی بوده و مراحل انجام آن نیز متفاوت از رنگ آمیزی با رنگ روغنی می باشد. این مراحل به شرح زیر می باشد :

مرحله اول : بعد از انتخاب نوع رنگ باید سطح مورد نظر بررسی شود. اگر سطح رنگ شده است نیازی به آستر نبوده و می توانید بتونه کاری را شروع کنید. ولی در صورتی که سطح گچ می باشد باید اول یک دست رنگ را به عنوان آستر روی سطح بزنید تا قابل بتونه کاری شود.

مرحله دوم : درست کردن بتونه پلاستیک مرحله دوم است.

مرحله سوم : زیرکاری مرحله سوم می باشد که باید ترک ها را ترمیم کنید.

مرحله چهارم : بعد از زیرکاری نوبت به سنباده کاری می رسد و باید متناسب با سطح و زبری سنباده را انتخاب کنید.

مرحله پنجم : بعد از سنباده کاری همه چیز برای رنگ کاری آماده می باشد.

نتیجه گیری

هر رنگی اصول و نحوه استفاده مختص به خود را دارد. و شما عزیزان قبل از رنگ آمیزی حتما باید در رابطه با آنچه که در ذهنتان است با یک متخصص صحبت کنید. ما در این مقاله شما را با آموزش ساده نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک آشنا کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی