قیمت ضد زنگ

قیمت ضد زنگ

قیمت ضد زنگ

هزینه های پرداختی در قبال یک کالا با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه در محدوده ثابتی قرار ندارند. ممکن است شما در بازار فروش هر محصول با قیمت های متفاوتی برخورد کنید، اما می شود با دانستن ویژگی های یک کالای مرغوب، بهتر و بهینه تر هزینه ها را پرداخت کرد. حال کسانی که در حرفه خود نیاز ضروری و پایه به ضد زنگ دارند، لازم است اطلاعات کاملی درباره چگونگی یک ضد زنگ، ویژگی های آن و نوسانات قیمت ضد زنگ در بازار فروش را داشته باشد. در این زمینه ها به شما توصیه می شود که با کسانی مشورت کنید که در این حوزه از علم و تجربه کافی برخوردار هستند؛ بهتر است با کارشناسان فروش کریوند در تماس باشید.

قیمت ضد زنگ

معرفی ضد زنگ

  • زنگ زدن

زنگ زدن و یا خوردگی هنگامی اتفاق می افتد که جسم مورد نظر با محیطی که در آن قرار دارد وارد واکنش می شود. بعضی ها بر این باورند که این تعریف بایستی محدود به فلزات باشد، ولی غالبا باید برای مقابله با خوردگی غیر فلزات و همچنین فلزات را نیز مد نظر قرار دداد. به عنوان مثال در طول سال ها می توان شاهد از بین رفتن رنگ ها و لاستیک ها در اثر تابش خورشید ،اکسیژن هوا، گرد و خاک، و دیگر عوامل بودو نمی توان از این خوردگی چشم پوشی نمود. این در حالی است که زنگ زدن و خوردگی فلزات و یا فولاد نیز جزی از خوردگی به حساب می آید.

زنگ زدن می تواند با سرعت های مختلف انجام پذیرد . به عنوان مثال خوردگی فولاد به کمک اسید پلی تیونیک نوعی خوردگی سریع به حساب می آید که ظرف چند ساعت انجام می گردد. اما گاهی این زنگ زدگی ها بر روی عملکرد سیستم وقفه ای ایجاد نمی نمایند ولی در هر صورت به دلیل پیشگیری از عواقب آن بهتر است از این عامل جلوگیری به عمل آید.

 معمولا زنگ زدن آهن و فولاد به کمک آب و اکسیژن موجود در هوا و یا آب انجام می پذیرد و موجب تشکیل اکسید آهن در آن ها می گردد. معمولا با اینکه در اغلب فلزات در هنگام خوردگی اکسید هایشان تشکیل می گردداما اصطلاح زنگ زدن را برای فولاد و یا آهن به کار می برند و برای سایر فلزات که از جنس آهن نیستند از اصلاح خوردگی استفاده می نمایند.

  • ضد زنگ

سازه‌های فلزی مانند درب‌ها، پنجره‌ها و … در ساختمان‌ها و دیگر مکان‌های اداری، و حتی کارگاهی و صنعتی چنانچه توسط پوشش‌های مناسب محافظت نشوند، دچار خوردگی خواهند شد. ضد زنگ‌های آلکیدی یکی از رنگ‌های مورد استفاده جهت این امر هستند که تا حد مطلوبی سازه‌های فلزی در معرض خوردگی متوسط را محافظت می‌کنند.

ضد زنگ آلکیدی بر پایه رزین‌های آلکیدی لانگ اویل بوده و در آن از پیگمنت‌های ضدخوردگی اکسید آهن جهت جلوگیری از فرآیند خوردگی استفاده شده است.ضد زنگ آلکیدی بر پایه الکید رزین است که باعث جلوگیری از خوردگی و فرسودگی فلز در برابر رطوبت و نفوذ آب می شود؛ به نوعی یک عایق مناسب برای انواع فلزها محسوب می شود. ضد زنگ به مانند رنگ روغنی بر پایه الکید رزین است و حلال آن تینر است که در دو نوع قرمز و طوسی ضد زنگ در بازار موجود است.

  • ویژگی ها و مشخصات ضد زنگ

    زمان خشك شدن مناسب

    دوام پايدار و طولانی

    قدرت پوشانندگی و چسبندگی بالا

     پایداری خوبی در برابر خوردگی، سایش و عوامل‌ جوی

شرایط نگهداری از ضد زنگ

محتویات ظرف در محیط خشک، خنک و دور از نور مستقیم خورشید با تهویه مناسب نگهداری شود. بعد از مصرف درب ظرف را محکم ببندید. بهترین زمان مصرف، در صورت رعایت شرایط انبارداری مناسب تا ۲۴ ماه بعد از تاریخ تولید می باشد.

طریقه استفاده از ضد زنگ

   . ابتدا سطوح فلزی مدنظر را سمباده زده تا به طور کامل از رنگ‌های قبلی و هر گونه زنگ زدگی عاری شود

    سپس به وسیله یک پارچه آغشته به تینر سطح را تمیز کرده تا چربی، روغن، گرد و غبار از روی آن زدوده شود.

    سپس در یک ظرف مقدار مورد نیاز از ضد زنگ را با مقدار کافی تینر رقیق نمایید تا جهت اعمال مناسب گردد.

    با توجه به نوع کاربرد از وسایل اعمال (قلم‌مو، پیستوله و… ) مناسب استفاده کنید.

    پس از اعمال یکنواخت بر روی سطح اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود و سپس لایه بعدی را روی آن اعمال کنید.

    در انتها وسایل را به وسیله تینر شستشو دهید.

ضدزنگ های آلکیدی و روغنی همواره به دلیل استفاده آسان و ارزان بودن قیمت آن ها به عنوان یکی از پرمصرفترین ضدزنگ ها در صنعت رنگ نام برده می‌شود. این ضد زنگ‌ها چنانچه بر روی سطح با آماده‌سازی مناسب و همچنین اعمال با ضخامت و روش مطلوب اعمال گردند، می‌توانند تا حد رضایت بخشی سطوح را از خوردگی در محیط‌های با درجه خورندگی متوسط و پایینتر حفاظت نمایند.

نتیجه

ویژگی ها و چگونگی یک ضد زنگ مرغوب، زمان نیاز به ضد زنگ و طریقه مناسب استفاده از یک ضد زنگ استاندارد را با یکدیگر مرور کردیم تا بدانیم یک ضد زنگ مناسب چگونه است تا هنگام پرداخت هزینه برای این محصول دچار سردرگمی نشویم که آیا قیمت کالا با کیفیت آن برابری می کند یا خیر؟

پیشنهاد ما به شما این است که با کارشناسان فروش کریوند در ارتباط باشید تا هم از اطلاعات دقیق درباره ضد زنگ و همین طور محدوده قیمت آن با خبر شوید و در آخر کیفیت و هزینه مناسب را با کریوند تجربه کنید و یک خرید مطمعن داشته باشید که به طور هم زمان ضد زنگی مرغوب را با قیمت مناسب به شما ارائه بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی