بهترین رقیق کننده رنگ روغنی

بهترین رقیق کننده رنگ روغنی

رنگ روغنی چیست؟

مقدمه

شما می توانید از رنگ روغنی در نقاشی ساختمان هنگامی که نیاز به شستشو دارد استفاده کنید. رنگ روغنی بر خلاف رنگ پلاستیک قابلیت چندانی در شستشو و تمیزکاری ندارد. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین رقیق کننده رنگ روغنی آشنا کنیم.

بهترین رقیق کننده رنگ روغنی

در واقع مقاومت بالای رنگ روغنی در برابر آب باعث استفاده و محبوبیت آن در صنعت نقاشی ساختمان شده است. از این نوع رنگ در نقاشی ساختمان برای دیوار ها استفاده می شود. رنگ روغني تركيبي است از حلال، روغن جلا، پودر رنگ، مواد انعطاف دهنده و غيره است كه به نوع پودر رنگ داراي رنگ هاي متفاوتي است.

رقیق کننده

این چیزی است که همه چیز را پاک می کند

برس و پالت خود را با رقیق کننده یا همان تینر تمیز کنید. سایر رقیق کننده های بدون بو پایین ترند. بسیاری از افراد به دلیل بو و سمی بودن سقز که برای تمیز کردن لازم بود، از رنگ روغن خودداری کرده اند. رقیق کننده رنگ روغن بسیاری از مشکلات را “حل” می کند. روند خشک شدن را تسریع کرده و رنگ را نازک می کند. این می تواند قلم موها را تمیز و دوباره اصلاح کند و می توانید از آن برای پاک کردن فضای کار خود استفاده کنید. به طور خلاصه، این راه حل همه کاره ابزاری ارزشمند برای هر متخصص رنگ آمیزی روغن است.

رقیق کننده رنگ‌ روغنی معمولا برای رقیق کردن و آسانی کار با رنگ استفاده می شوند. رقیق کننده یک حلال هیدرو کربنی می باشد که به نام روغن تربانتین رواج یافته اند.

خشک کننده ها:

برس و تمیز کردن ابزار آلات با تینر

با استفاده از رویکرد سه کانتینر از اتلاف و آسیب احتمالی به محیط زیست جلوگیری می شود. ابتدا حلال مناسب را انتخاب کنید تا نوع رنگ مورد استفاده شما پاک شود. برس های استفاده شده با رنگ روغنی باید با مواد نازک ترشح شده پاک شوند تا از بین بروند. برچسب محصول را بررسی کنید تا مطمئن شوید که انتخاب درستی داشته اید.

هشدارهای ایمنی!

رنگهای نازک و پایه روغن را در زهکشی ها یا روی زمین نریزید. این می تواند خاک و آب را آلوده کند.

در صورت امکان حلالها را در جایی با تهویه مناسب، ترجیحاً در خارج از خانه، مانند داخل سوله، ذخیره کنید. اگر بخارات از ظروف خارج شوند، می توانند در یک فضای بدون تهویه جمع شده و به طور بالقوه آسیب ببینند.

ظرف های رقیق کننده ها را تا بالا پر نکنید. بخارات آنها برای انبساط نیاز به فضای زیادی دارد و یک ظرف بیش از حد ممكن است به طور بالقوه پر شود. به محض رسیدن ظروف به نیمه کامل، آنها را مهر و موم کرده و در محل دفع زباله های خطرناک دور بیندازید.

خودشه! اکنون شما می دانید که چگونه از رقیق کننده و حلال های رنگ به درستی استفاده کنید.

بزرگترین تفاوت بین رنگهای روغنی و اکریلیک این است که آنها باید با حلالها رقیق شوند. از آنجایی که روغن و آب با هم مخلوط نمی شوند، افزودن آب به روغن های شما باعث نازک شدن آنها با رنگ اکریلیک نمی شود. انواع مختلفی از رقیق کننده های رنگ وجود دارد که می توانید از آنها برای رقیق کردن رنگ های خود استفاده کنید.

رقیق کننده فوري

رقیق کننده فوری يکي از پرکاربردترين رقيق کننده ها مي باشد که با قدرتهاي متفاوت تحت عنوان درجه فراريت هاي مختلف به بازار عرضه مي شود.

تينر روغني

تینر روغنی از مواد نفتي تهيه مي شود و قدرت حلاليت کمتري نسبت به تينر دارد از آن براي رقيق کردن انواع روغنها و رنگهاي روغني استفاده مي شود.

بنزين

به جاي تينر روغني مي توان از بنزين به عنوان رقيق کننده استفاده کرد.

الکل

الکل يا همان الکل(اتانول) ساخته شده از نفت خام است و از آن به عنوان حلال لاک و الکل استفاده مي شود همچنین اين ماده الکل صنعتي نيز ناميده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی