سریعترین رنگ از لحاظ اجرا در نقاشی ساختمان

سریعترین رنگ از لحاظ اجرا در نقاشی ساختمان

در این مقاله قصد داریم شما را با سریعترین رنگ از لحاظ اجرا در نقاشی ساختمان و روش های سریع تر خشک شدن رنگ آشنا کنیم.

سریعترین رنگ از لحاظ اجرا در نقاشی ساختمان

انواع رنگ از لحاظ خشک شدن در نقاشی ساختمان

• استفاده از رنگهای وینیل آسان است و باعث صاف شدن سطوح می شود. دیوارهای رنگ شده با وینیل مستعد آلودگی هستند اما به راحتی تمیز می شوند.

• رنگ های لاتکس بسیار با دوام هستند، در برابر نور خورشید (UV) مقاوم هستند. آنها در برابر سایش و شستشو نسبت به امولسیون های اکریلیک مقاومت بیشتری دارند و از ویژگی های پوشش دهی بسیار خوبی برخوردار هستند. آنها به سرعت خشک می شوند، اما بوی خاصی دارند.

• رنگهای آهکی (بر اساس آهکهای خرد شده) رنگهای ارزان قیمتی هستند، اما امروزه به ندرت از آنها استفاده می شود زیرا نگه داشتن سطوح رنگ شده دشوار است (آنها شسته نمی شوند) و نکته منفی دیگر در مورد این رنگ این است که دیر خشک می شود.

• رنگهای سیلیکات. آنها یک پوشش بسیار پایدار و آسان برای شستشو ارائه می دهند و دارای نفوذ پذیری بسیاری هستند. این نوع رنگ کاملا گران قیمت است و اغلب برای نقاشی در نما استفاده می شود.

رنگ روغن پوشش های بادوام و قابل شستشو را فراهم می کند. آنها می توانند مات، نیمه مات و براق باشند. رنگ های روغنی برای اماکن با اهداف مختلف محبوب هستند. گرچه خشک شدن این رنگ زمان قابل توجهی لازم دارد.

روش های آسان برای خشک کردن سریعتر رنگ

سریعترین رنگ از لحاظ اجرا در نقاشی ساختمان: هیچ کس وقت تماشای خشک شدن رنگ را ندارد. نقاشی در خانه معمولاً یک کار عظیم است و یکی از بهترین کارها این است که قبل از اسکان انجام شود. اگر کمبود وقت دارید اما باید سریع اتاق یا خانه را رنگ آمیزی کنید، روشهایی وجود دارد که کار را کمی سریعتر پیش می برد. گرچه هیچ راهی آسان برای خشک کردن یک اتاق کاملاً تازه نقاشی شده وجود ندارد، اما نقاشان نکاتی برای نقاشی برای ادامه کار دارند.

چند روش خشک کردن سریع رنگ

اجرا یک لایه نازک

گرچه ممکن است تلاش برای به دست آوردن هرچه بیشتر رنگ دیوار به یک باره وسوسه انگیز باشد، اما استفاده از یک لایه نازکتر به خشک شدن سریع رنگ کمک می کند. استفاده از چندین لایه نیز بهتر از داشتن یک لایه ضخیم به نظر می رسد زیرا تمایل دارد ظاهر یکدست تری داشته باشد. به یاد داشته باشید، قبل از خشک شدن لایه اول، اجرا لایه دوم ضروری نیست.

هر بار یک دیوار را رنگ کنید

اگر روی نقاشی کردن یک دیوار در یک زمان تمرکز کنید، به دیوارهای دیگر زمان می دهید تا خشک شوند. ممکن است متوجه شوید که تا زمانی که دیوار آخر را رنگ آمیزی کرده اید، دیوار برای اولین بار نقاشی کرده بودید خشک شده و آماده است.

از سشوار یا بخاری استفاده کنید

• اگر نیاز به خشک کردن سریع رنگ روی مبلمان یا دیوارها را دارید، از سشوار برای سرعت بخشیدن به کار استفاده کنید. سشوار را روی ناحیه ای که خیلی آرام خشک می شود متمرکز کنید. نازل خشک کن را حدود ۲ اینچ از سطح دور کنید تا رنگ خراب نشود. خشک کن را به آرامی روی قسمت مرطوب حرکت دهید تا همه مناطق به طور یکنواخت خشک شوند. این تکنیک به خصوص روی یک مبلمان که شما روی آن رنگ مخصوص استفاده می کنید بسیار خوب کار می کند. به جای اینکه منتظر خشک شدن هر لایه از رنگ در اطراف باشید، می توانید سرعت کار را افزایش دهید تا به سرعت به لایه بعدی رنگ بروید.

• اگر شما در حال کار بر روی یک سطوح هستید، نوعی از پایان که به نظر می رسد هنگام خشک شدن ترک خورده است، بدانید که گرمای سشوار باعث ترک خوردگی ترک های پوشش پایان می شود. مراقب این تکنیک باشید زیرا گرم شدن بیش از حد رنگ باعث ترک ترک شدن آن می شود.

• دما به عنوان یک کاتالیزور برای فرآیند اکسیداسیون عمل می کند. اگر منبع گرما را در اتاق قرار دهید، رنگ سریعتر خشک می شود. اگر رنگ را در هوای سرد استفاده کنید، شروع به ضخیم شدن می کند. بنابراین اجرای آن با یک لایه صاف یا نازک دشوار خواهد بود. بنابراین، قبل از رنگ آمیزی، اتاق مورد نظر را گرم کنید.

• پنجره ها را باز بگذارید، روند خشک شدن را تسریع می کند. بازکردن پنجره راهی عالی برای حرکت هوا و خشک شدن رنگ است. همچنین می توانید فن ها را به سمت دیوارها نگه دارید تا روند خشک شدن را سریع تر کند.

• متأسفانه، رطوبت مانع از روند خشک شدن می شود، بنابراین اگر دستگاه رطوبت گیر داشته باشید روشن کردن آن خشک کردن رنگ را تسریع می بخشد.

همانطور که گفته شد روشهای مختلفی برای خشک کردن سریعتر رنگ وجود دارد. بنابراین امیدواریم که مطالب این مقاله شما را راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی