جدیدترین رنگ ساختمان برای خانه‌های مدرن و سنتی

جدیدترین رنگ ساختمان برای خانه‌های مدرن و سنتی

جدیدترین رنگ ساختمان برای خانه‌های مدرن و سنتی

طرح های رنگی مدرن

علاقه مندان به سبک تزئین مدرن بسیاری از ویژگی ها را هنگام تأیید لیست می کنند – ظاهری تمیز، پیچیده، آرامبخش است. برای دستیابی به این ویژگی ها و نگاه مدرن به خانه خود، در اینجا برخی از روش های رنگی که می خواهید انتخاب کنید وجود دارد.

پالت تک رنگ یا یک رنگ ساده ترین راه برای ایجاد یک محیط تمیز و ظاهر آرام است. با این حال، دستیابی به این ظاهر بسیار ویرایش شده برای اکثر افراد دشوار است. رایج ترین رنگ برای یک طرح مدرن سفید است، اما می تواند هر رنگی باشد – خاکستری، طلایی، برنزه، آبی یا قرمز. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با جدیدترین رنگ ساختمان برای خانه‌های مدرن و سنتی و آشنا کنیم.

جدیدترین رنگ ساختمان برای خانه‌های مدرن و سنتی

انواع رنگ مدرن و سنتی برای ساختمان

زرد لیمویی

“رنگ زرد لیمویی، با فشردن آهک، طراوت و انرژی آفتاب صبح را دارد. در یک اتاق مطالعه یا هر اتاقی که نیازی به خوابیدن ندارید بسیار عالی است. وضوح رنگ باعث ایجاد احساس آرامش می شود. رنگ زرد لیمویی یک رنگ مدرن استدکه باعث ایجاد انرژی در افراد می شود.

رنگ خردلی

این رنگ خیلی خاص و جذاب است و می توان آن را جایگزین رنگ طلایی کرد. حتی استفاده کمی از خردلی می‌تواند چشم‌ها را خیره کند.

رنگ آبی مرواریدی

این رنگ هم برای سنتی پسندها و هم برای مدرن پسندها مناسب است. رنگ آبی به فضا نور می‌دهد و همچنین فضا را بزرگتر نشان می‌دهد و حس آرامش و امنیت را به همراه دارد.

رنگ آجری (کدو تنبل)

این رنگ فوق العاده گرم است و از هر سبک فراتر می رود – به همان اندازه در خانه در یک خانه ساحلی می تواند بهترین گزینه باشد. یک کودک شش ساله که رنگ اتاقش آجری است، می گوید: “این مانند زندگی در پای کدو تنبل است.”

رنگ ماهاگونی

این رنگ را می‌توان جایگزین رنگ قهوه‌ای کرد. چون این رنگ تناژی از رنگ قرمز دارد، فضا را پرهیجان، باشکوه و جذاب می‌کند.

چندین رنگ مدرن دیگر

طوسی گرم

طوسی گرم، رنگی است که تناژ آبی آن حذف شده است. بسیاری از کارشناسان استفاده از رنگ طوسی سرد را برای دکوراسیون داخلی مناسب نمی‌دانند ازاین‌ رو طوسی گرم حسی بهتر و صمیمی ‌تر به فضا داده و با اکثر رنگ‌های موجود در دکوراسیون داخلی به‌ خوبی ترکیب خواهد شد.

رنگ فیلی

فیلی رنگی سرد و خنثی که در فضا می‌تواند با دیگر رنگ‌ها به‌خوبی ترکیب شود، این رنگ بیشتر مناسب برای دیوارهایی است که زود به‌ زود کثیف می‌شوند؛ چراکه آلودگی‌ها را کمتر نمایش می‌دهد.

رنگ کرم مایل به طوسی

رنگ کرم طوسی دارای پایه‌ ای کرم‌ رنگ است و ترکیب بسیار کمی از طوسی را در خود جای‌ داده است. این رنگ در دسته رنگ‌ های روشن و خنثی قرارگرفته و به‌خوبی قادر به ست شدن با دیگر وسایل خانه است.

انواع نوع رنگ سنتی و مدرن

بلکا

بلکا نیز یکی از جدیدترین رنگ‌ها است که شبیه به کاغذ دیواری است و الیاف سلولزی در آن وجود دارد. این رنگ عایق خوبی است و ضد آب و همچنین ضد حساسیت است.

پتینه

پتینه یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین رنگ‌ها است. این رنگ‌ها دوام بالایی دارند و قابل شستشو هستند. همچنین به خوبی قابل ترمیم و لکه‌گیری هستند. با این نوع رنگ می‌توانید هر طرحی که دوست دارید روی دیوار پیاده کنید.

آشنایی با نحوه رنگ آمیزی

این روزها، کلمه “مدرن” به معنای انواع مختلفی است، به ویژه هنگامی که می خواهیم یک پروژه جدید رنگ داخلی را شروع کنیم. برخی فکر می کنند که رنگ سفید خالص مدرنیته تجسم یافته است، در حالی که دیگران رنگ های تیره و چشمگیری استفاده می کنند. اما واقعیت این است که هر دو نوع رنگ بسته به محل استفاده و نحوه استفاده، توانایی انتقال فضاهای بی روح را به ارتفاعات سبک جدید دارند. آندره مگنو از بنیامین مور توضیح می دهد که رنگ های مدرن لزوماً مختص معماری مدرن نیستند. در عوض، “آنها یک حساسیت مدرن را جذب می کنند”. در حالی که مگنو تصدیق می کند که در سال های اخیر، مردم از این ایده قدیمی که یک اتاق مدرن کاملاً سفید و روشن است فاصله دارند، وی همچنین اذعان می کند که تغییرات سفید و خاکستری – خنثی – در واقع روند رنگی پیشگامانه ای است که پروژه های نقاشی امروز را گسترش می دهد.

هارمونی رنگ با دکوراسیون

اگر می‌خواهید یکی از دیوارهای اتاق خود را رنگ بزنید که بیشترین تاثیر را داشته باشد، بهتر است دیواری انتخاب شود که یکی از عناصر اصلی معماری در آن آمده است. مانند گچ کاری، شومینه، تخت خواب و … گاهی هم ساده ترین دیوار که هیچ مانعی مقابل آن نیست، بهترین گزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی