نکاتی در مورد رنگ آمیزی ساختمان مدارس

نکاتی در مورد رنگ آمیزی ساختمان مدارس

نکاتی در مورد رنگ آمیزی ساختمان مدارس

تاثیر رنگ در مدارس

هنگام انتخاب طراحی داخلی برای محیط مدرسه، هدف باید یافتن تعادل بین تحریک بیش از حد و عدم تحریک باشد. برای انجام این کار، درک تأثیرات ذهنی و عاطفی هر رنگ و نوع محیطی که می خواهید ایجاد کنید مهم است.

تحقیقات نشان می دهد که رنگ های پررنگ باعث ایجاد بازیگوشی و مثبت بودن می شوند که برای محیط های پیش دبستانی و دبستان ایده آل هستند. از طرف دیگر، رنگ های سرد و گرم برای مدارس راهنمایی و دبیرستان بهتر است، زیرا این رنگ ها باعث افزایش تمرکز و تسکین احساس اضطراب می شوند که در دانش آموزان این گروه سنی شایع است.

نکاتی در مورد رنگ آمیزی ساختمان مدارس

بهترین رنگ ها برای استفاده در محیط مدرسه

چگونه می توانید تئوری رنگ را در طراحی داخلی مدرسه خود اعمال کنید؟ در اینجا توصیه های ما برای انتخاب رنگ برای تنظیمات مختلف در یک ساختمان مدرسه آورده شده است.

  • کلاس های درس – رنگ آبی یکی از موثرترین رنگ های کلاس است. اگر سفید با دیوار رنگارنگ همراه باشد، می تواند رنگ غالب خوبی برای کلاس باشد. در مقدار های کم، رنگ زرد می تواند در حفظ آگاهی دانش آموزان در کلاس موثر باشد.
  • کتابخانه ها – به دلیل تأثیرات مثبت آن بر تمرکز، رنگ سبز گزینه مناسبی برای کتابخانه ها است، جایی که دانش آموزان باید روی مطالعات خود تمرکز کنند.
  • سالن های ورزشی – صورتی و قرمز و کاملاً اشباع عمل گرا ممکن است پاسخ های بدنی لازم را در محیط سالن ورزشی مدرسه ترغیب کنند.
  • کافه تریا – تأثیر نارنجی بر اشت ها آن را به رنگی مناسب برای کافه تریای مدرسه تبدیل می کند.
  • دفاتر – مناطق معتبر مانند دفتر اصلی یا دفتر مشاور راهنما ممکن است از جو احترام ایجاد شده توسط زنگ های بنفش بهره مند شوند. به همین دلیل، انتخاب بنفش می تواند انتخاب مناسبی برای سالن اجتماعات نیز باشد.

آن ها می دانند که محیط زیبایی بر نگرش دانش آموزان، معلمان و سرمایه گذاران تأثیر می گذارد

محیط بیرونی ما تأثیر واقعی بر نگرش و انگیزه ما دارد. یک برنامه تعمیر و نگهداری مداوم اطمینان حاصل می کند که محیط مدرسه برای یادگیری مساعد است و برای دانش آموزان و کارمندان ایمن است. نکته مهم، ظاهر ساختمان های مدرسه شما اولین تعامل یک دانش آموز یا سرپرست احتمالی با مدرسه شما است، و اگر این کمتر از حد مطلوب باشد، می تواند آنها را خاموش کند – حتی قبل از اینکه آن ها پا به ساختمان بگذارند.

نقش مهم نقاشی ساختمان در مدرسه ها

همانطور که در نکته قبلی ذکر شد، زیبایی شناسی ساختمان حسی از عملکردهای داخلی را منتقل می کند. اگر محوطه مدرسه خراب شود یا مورد غفلت واقع شود، در نهایت ستاره ای ترین شهرت نیز آلوده می شود. فضای بیرونی مدرسه که بد نگهداری می شود، بر نگرش های بیرونی، از سرمایه گذاران، مشتریان و دانش آموزان، گرفته تا فراگیران، والدین و کارمندان موجود تأثیر منفی می گذارد.

آنها از نظر اقتصادی باهوش هستند

مدارس عالی می دانند که برای انجام مرتب سازی، رنگ آمیزی بسیار کار مقرون به صرفه تر از بازسازی مجدد است. با اجرای یک طرح نگهداری از نقاشی، مدیران مدارس از تعمیرات اساسی گران ساختمان های مدارس جلوگیری می کنند.

آن ها می دانند که “پیشگیری بهتر از درمان است”

یک طرح منظم برای نگهداری از نقاشی، اولین مانع دفاعی با ارزش برای ساختمان های شما است. این از محل شما در برابر آسیب های محیطی مانند اثرات طولانی مدت در معرض آفتاب و آسیب های ساختاری (به ویژه در ساختمان های چوبی) که می تواند از رطوبت ناشی شود، محافظت می کند. تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده، تخریب طبیعی را به حداقل می رساند و می تواند تعمیر یا جایگزینی پر هزینه اجزای ساختمان را از بین ببرد. یک طرح منظم نگهداری از نقاشی که توسط نقاشان حرفه ای ارائه می شود، باید هر منطقه را در صورت لزوم برطرف کند. به عنوان مثال، اگر یک سطح در زمان برنامه ریزی شده نیازی به رنگ آمیزی مجدد نداشته باشد، ممکن است به جای آن تمیز شود. این بیشتر باعث کاهش هزینه ها و کاهش خسارت های بعدی می شود.

بهترین رنگ ها درفضای آموزشی مدارس

مطالعات نشان می دهد که برخی از رنگ ها بر اساس سطح رشد روانشناختی، مورد توجه برخی گروه های سنی قرار می گیرند. محققان می گویند: “با انتخاب رنگ های متناسب با گروه سنی می توانید محیطی را ایجاد کنید که از رشد کودکان پشتیبانی کند.”

  • پیش دبستانی و دبستان. طرح های رنگ روشن فعالیت مغز را افزایش می دهد و مقیاس فضاهای بزرگ را کاهش می دهد، به کودکان کم سن کمک می کند احساس راحتی کنند. محققان می گویند: “استفاده از رنگ های آبی و سبز در کلاس های درس برای دانش آموزان جوان تفکر خلاق را تحریک می کند اما با این وجود احساس آرامش را به فضا می آورد.” رنگ های پاستلی برای کلاس های اول تا کلاس سوم به خوبی کار می کنند. آبی روشن اغلب با ایمنی و امنیت همراه است.
  • دبیرستان و متوسطه اول. مخلوطی از رنگ های روشن و سرد می تواند به تمرکز کمک کند. سبزه های روشن خلاقیت را تحریک می کنند، در حالی که رنگ های سرد برای دانش آموزان رنگی ملایم و آرام است.
  • دبیرستان. همانطور که کودکان به بلوغ می رسند، با رنگ های تیره تر و ملایم تر تحریک می شوند بدون اینکه منجر به استرس یا حواس پرتی شوند. رنگ هایی مانند سبز زیتونی، خاکستری و بنفش انتخاب خوبی برای کلاس های دبیرستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی